askbot - en to ca translation catalogue (811 entries)

en: 
                %(counter)s Answer
                 | 
                %(counter)s Answers
ca[0]: 
            %(counter)s Resposta:
ca[1]: 
            %(counter)s Respostes:

en: 
            <span class='big strong'>Dear %(user_name)s</span>, we look forward to hearing your feedback. 
            Please type and send us your message below.
ca: 
            <span class='big strong'>%(user_name)s</span>, la seva opinió ens interessa. 
            Introduiu i envieu el vostre missatge a continuació.

en: 
            <span class='big strong'>Dear visitor</span>, we look forward to hearing your feedback.
            Please type and send us your message below.
ca: 
            <span class='big strong'>Visitant</span>, la seva opinió ens interessa. 
            Introduiu i envieu el vostre missatge a continuació.

en: 
            Your answer to %(title)s %(summary)s will be posted once you log in
ca: 
            la seva resposta a %(title)s %(summary)s es publicar quan inicieu la sessió

en: 
    Hello, this is a %(site_title)s forum feedback message.
ca: 
    Hola, aquest és un missatge d'opinió sobre el fòrum %(site_title)s.

en:  - to expand, or dig in by adding more tags and revising the query.
ca:  - o podeu afegir més etiquetes i/o revisar la consulta.

en:  accept own answer to own questions
ca: acceptar la pròpia resposta a les preguntes pròpies

en:  or
ca: o

en: " and "%s"
ca: " i "%s"

en: " and more
ca: " i més

en: "Login now!"
ca: "Registrar-se"

en: %(count)s follower | %(count)s followers
ca[0]: %(count)s seguidor
ca[1]: %(count)s seguidors

en: %(days)d day | %(days)d days
ca[0]: %(days)d dia
ca[1]: %(days)d dies

en: %(item1)s and %(item2)s
ca: %(item1)s i %(item2)s

en: %(min)d min ago | %(min)d mins ago
ca[0]: fa %(min)d minut
ca[1]: fa %(min)d minuts

en: %(new)s new flagged posts
ca: %(new)s noves entrades senyalades

en: %(new)s new flagged posts and %(seen)s previous
ca: %(new)s entrades senyalades noves i %(seen)s anteriors

en: %(points)s points were added for %(username)s's contribution to question %(question_title)s
ca: S'han afegit %(points)s punts a %(username)s per la seva contribució a la pregunta %(question_title)s

en: %(points)s points were subtracted for %(username)s's contribution to question %(question_title)s
ca: S'han tret %(points)s punts a %(username)s per la seva contribució a la pregunta %(question_title)s

en: %(q_num)s question | %(q_num)s questions
ca[0]: %(q_num)s pregunta
ca[1]: %(q_num)s preguntes

en: %(question_count)d unanswered question about %(topics)s | %(question_count)d unanswered questions about %(topics)s
ca[0]: %(question_count)d pregunta sense contestar de %(topics)s
ca[1]: %(question_count)d preguntes sense contestar de %(topics)s

en: %(question_count)d updated question about %(topics)s | %(question_count)d updated questions about %(topics)s
ca[0]: %(question_count)d pregunta actualitzada de %(topics)s
ca[1]: %(question_count)d preguntes actualitzades de %(topics)s

en: %(seen)s flagged posts
ca: %(seen)s entrades senyalades

en: %(site)s logo
ca: logo %(site)s

en: %(site)s user name and password
ca: nom usuari i contrasenya %(site)s

en: %(user)s has %(badges)s
ca: %(user)s té %(badges)s

en: %(user_name)s's karma change log
ca: registre de modificacions de reputació de %(user_name)s

en: %(username)s gravatar image
ca: imatge gravatar de %(username)s

en: %(username)s karma is %(reputation)s
ca: %(username)s té una reputació de %(reputation)s

en: %(username)s's current status is "%(status)s"
ca: l'estatus actual de %(username)s és "%(status)s"

en: %(username)s's network is empty
ca: la xarxa de %(username)s's és buida

en: %(username)s's profile
ca: perfil de %(username)s

en: %(username)s's website is %(url)s
ca: el lloc web de %(username)s és %(url)s

en: (%(comment_count)s comment) | the answer has been commented %(comment_count)s times
ca[0]: (%(comment_count)s comentari)
ca[1]: la resposta s'ha comentat %(comment_count)s vegades

en: (Please solve the captcha)
ca: (Entrar el captcha)

en: (cannot be changed)
ca: (no es pot canviar)

en: (or select another login method above)
ca: (o seleccioneu un dels altres mètodes d'entrada)

en: (required)
ca: (requerit)

en: (this field is required)
ca: (aquest camp és necessari)

en: (to hear from us please enter a valid email or check the box below)
ca: (per saber de nosaltres entar un correu electrònic vàlid o clicar la casella inferior

en: **bold**
ca: **negreta**

en: **bold** or __bold__
ca: **negreta** o _negreta_

en: *italic*
ca: *itàlica*

en: *italic* or _italic_
ca: *itàlica* o _itàlica_

en: 2 days ago
ca: fa 2 dies

en: <em>Changed by moderator. Reason:</em> %(reason)s
ca: <em>Canviar pel moderador. Raó:</em> %(reason)s

en: <p>Sorry, in order to post questions on %(site)s by email, please <a href="%(url)s">register first</a></p>
ca: <p>Cal estar <a href="%(url)s">registrat</a> per publicar preguntes s %(site)s a través del correu electrònic</p>

en: <p>Sorry, there was an error posting your question please contact the %(site)s administrator</p>
ca: <p>S'ha produït un error publicant la vostre pregunta; contacteu amb l'administrador de %(site)s</p>

en: <p>Sorry, your question could not be posted due to insufficient privileges of your user account</p>
ca: <p>La seva pregunta no s'ha publicat ja que el vostre compte d'usuari no té suficients privilegis</p>

en: <span class="count">%(cnt)s</span> Vote | <span class="count">%(cnt)s</span> Votes
ca[0]: <span class="count">%(cnt)s</span> Vot
ca[1]: <span class="count">%(cnt)s</span> Vots

en: <span class="count">%(counter)s</span> Badge | <span class="count">%(counter)s</span> Badges
ca[0]: <span class="count">%(counter)s</span> Insígnia
ca[1]: <span class="count">%(counter)s</span> Insígnies

en: <span class="count">%(counter)s</span> Question | <span class="count">%(counter)s</span> Questions
ca[0]: <span class="count">%(counter)s</span> Pregunta
ca[1]: <span class="count">%(counter)s</span> Preguntes

en: <span class="count">%(counter)s</span> Tag | <span class="count">%(counter)s</span> Tags
ca[0]: <span class="count">%(counter)s</span> Etiqueta
ca[1]: <span class="count">%(counter)s</span> Etiquetes

en: <strong>Here</strong> (once you log in) you will be able to sign up for the periodic email updates about this question.
ca: <strong>Aquí</strong> (un cop connectat) es pot inscriure per rebre actualitzacions periòdiques sobre aquesta pregunta

en: >%(points)s points required to accept or unaccept  your own answer to your own question
ca: S'ha de tenir més de %(points)s per acceptar o rebutjar la pròpia resposta a la vostre pròpia pregunta

en: >%(points)s points required to downvote
ca: s'han de tenir més de %(points)s per votar negativament

en: >%(points)s points required to upvote
ca: s'han de tenir més de %(points)s per votar positivament

en: ALL
ca: TOTES

en: AOL screen name
ca: nom a mostrar AOL

en: About %(site)s
ca: Sobre %(site)s

en: Access control settings
ca: Configuració control d'accés

en: Account recovery email sent
ca: S'han enviat el missatge de correu per recuperar el compte

en: Add
ca: Afegir

en: All configuration options must be edited in the site settings.py file
ca: Totes les opcions de configuració s'han d'editar en el fitxer settings.py del lloc.

en: Allow account recovery by email
ca: Permetre recuperar el compte per correu electrònic

en: Allow only registered user to access the forum
ca: Permetre accedir al fòrum únicament als usuaris registrats

en: Allow posting before logging in
ca: Permetre publicar abans de registrar-se

en: Allow posting questions by email
ca: Permetre publicar preguntes per correu electrònic

en: Allow swapping answer with question
ca: Permetre intercanviar la resposta amb la pregunta

en: Allow users change own email addresses
ca: Permetre als usuaris canviar la seva adreça de correu

en: Allowed image file types are %(types)s
ca: Tipus de fitxers d'imatges admesos %(types)s

en: An email will be sent to the user with 'reply-to' field set to your email address. Please make sure that your address is entered correctly.
ca: S'enviarà un correu electrònic a l'usuari amb el camp 'respon-a' amb la seva adreça de correu. Comproveu que heu entrar correctament la vostra adreça.

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Answer | Answers
ca[0]: Resposta
ca[1]: Respostes

en: Answer Your Own Question
ca: Respon la teva pròpia pregunta

en: Answer accepted with %(num)s or more votes
ca: Resposta acceptada amb  %(num)s o més vots

en: Answer own question immediately
ca: Respondre immediatament la pròpia pregunta

en: Answer to:
ca: Respon a:

en: Answer voted up %(num)s times
ca: Resposta votada positivament %(num)s vegades

en: Answered a question more than %(days)s days later with at least %(votes)s votes
ca: Respon una pregunta feta fa més %(days)s dies amb un mínim de %(votes)s

en: Answered by me
ca: Respost per mi

en: Answered own question with at least %(num)s up votes
ca: Respon a una pregunta pròpia amb un mínim de %(num)s vots positius

en: Approved User
ca: Usuari Habilitat

en: Asked a question and accepted an answer
ca: Ha fet una pregunta i ha acceptat una resposta

en: Asked a question with %(views)s views
ca: Fa una pregunta amb  %(views)s visites

en: Asked by me
ca: Preguntat per mi

en: Asked first question with at least one up vote
ca: Pregunta per primera vegada amb al menys un vot positiu

en: Associate Editor
ca: Editor Associat

en: At least one of the following tags is required : %(tags)s
ca: Es requereixen com a mínim una de les etiquetes següents:  %(tags)s

en: Autobiographer
ca: Autobiogràfic

en: Badge
ca: Insígnia

en: Badge "%(name)s"
ca: Insígnia "%(name)s"

en: Badge settings
ca: Configuració de les insígnies

en: Badges
ca: Insígnies

en: Base Settings
ca: Configuració base

en: Be the first one to answer this question!
ca: Sigues el primer en respondre aquesta pregunta!

en: Blocked User
ca: Usuari Bloquejat

en: Blogger blog name
ca: nom del blog Blogger

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cannot change own status
ca: No es pot canviar el pròpi estat

en: Cannot change status of another moderator
ca: No es pot canviar l'estat d'un altre moderador

en: Cannot change status to admin
ca: No es pot canviar a l'estat d'administrador

en: Cannot turn other user to moderator
ca: No es pot canviar l'altre usuari a moderador

en: Change avatar
ca: Canviar avatar

en: Change password
ca: Canviar contrasenya

en: Change status to
ca: Canviar estat a

en: Change your %(provider)s password
ca: Canviar la vostre contrasenya de %(provider)s

en: Change your password
ca: Canviar la vostra contrasenya

en: Check if you do not want to reveal your name when asking this question
ca: Marcar si no voleu mostrar el vostre nom al fer aquesta pregunta

en: Choose email tag filter
ca: Seleccionar etiqueta filtre per el correu electrònic

en: Choose new Default
ca: Trieu Defecte nou

en: Citizen Patrol
ca: Patrulla Ciutadana

en: City
ca: Ciutat

en: Civic Duty
ca: Deure cívic

en: ClaimID user name
ca: nom usuari ClaimID

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Click on one of the icons below to add a new login method or re-validate an existing one.
ca: Per afegir un nou mètode d'entrada o revalidar un d'existent feu clic en un dels icones següents

en: Click to see if your %(provider)s signin still works for %(site_name)s
ca: Clicar per comprovar que funciona el vostre registre %(provider)s per %(site_name)s

en: Close question
ca: Tancar pregunta

en: Close reason:
ca: Motiu tancament:

en: Close the question
ca: Tancar la pregunta

en: Commentator
ca: Comentarista

en: Comments and posts mentioning me
ca: Comentaris i entrades us mencionen

en: Common left sidebar
ca: Barra lateral esquerra comuna

en: Community badges
ca: Insígnies de la comunitat

en: Community gives you awards for your questions, answers and votes.
ca: La comunitat atorga premis a les seves preguntes, respostes i vots

en: Completed all user profile fields
ca: Omple tots el camps del perfil d'usuari

en: Congratulations, you are now an Administrator
ca: Ara ja ets Administrador

en: Congratulations, you have received a badge '%(badge_name)s'. Check out <a href="%(user_profile)s">your profile</a>.
ca: Ha rebut una insígnia '%(badge_name)s'. Vegeu la <a href="%(user_profile)s">perfil d'usuari</a>.

en: Connect your %(provider)s account to %(site_name)s
ca: Connectar el vostre compte de %(provider)s amb %(site_name)s

en: Content on this site is licensed under a %(license)s
ca: El contingut d'aquest lloc està sota una llicència %(license)s

en: Contributors
ca: Col·laboradors

en: Country
ca: País

en: Country field is required
ca: Els país és necessari

en: Create a password-protected account
ca: Crear un compte amb contrasenya

en: Create login name and password
ca: nom d'usuari i contrasenya %(site)s

en: Create password for %(provider)s
ca: Crear contrasenya per %(provider)s

en: Created a tag used by %(num)s questions
ca: Crea un etiqueta usada per %(num)s preguntes

en: Critic
ca: Criticaire

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Daily
ca: Diàriament

en: Date of birth
ca: Data de naixament

en: Default avatar for users
ca: Avatar d'usuari per defecte

en: Default notification frequency all questions
ca: Freqüència predeterminada de notificació per a totes les preguntes

en: Default notification frequency questions answered by the user
ca: Freqüència predeterminada de notificació de respostes fetes per l'usuari

en: Default notification frequency questions asked by the user
ca: Freqüència predeterminada de notificació de preguntes fets per l'usuari

en: Default value:
ca: Valor per defecte:

en: Default value: ""
ca: Valor per defecte:  ""

en: Default value: %s
ca: Valor per defecte:  %s

en: Delete These
ca: Esborrar Aquests

en: Deleted own post with %(votes)s or more downvotes
ca: Elimina entrada pròpia amb %(votes)s o més vots negatius

en: Deleted own post with %(votes)s or more upvotes
ca: Esborra entrada pròpia amb %(votes)s o més vots positius

en: Did not find what you were looking for?
ca: No has trobat el que buscaves?

en: Disciplined
ca: Disciplinat

en: Disciplined: minimum upvotes for deleted post
ca: Disciplinat: mínim vots positius per entrada esborrada

en: Documentation
ca: Documentació

en: Edit Group Settings
ca: Editar paràmetres del grup

en: Edit Site Settings
ca: Editar paràmetres del lloc

en: Edit answer
ca: Editar resposta

en: Edit question
ca: Editar pregunta

en: Edit user profile
ca: Editar perfil de l'usuari

en: Edited %(num)s entries
ca: Edita %(num)s entrades

en: Email and email alert settings
ca: Configuració del correu electrònic i alertes per correu electrònic

en: Email changed
ca: Correu electrònic canviat

en: Email not changed
ca: No s'ha canviat el correu electrònic

en: Email subscription settings
ca: Configuració de la subscripció de correu electrònic

en: Email verified
ca: Correu electrònic verificat

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Enable left sidebar
ca: Activar barra lateral esquerra

en: Enlightened
ca: Il·lustrat

en: Enter number of points to add or subtract
ca: Introduir el nombre de punts a sumar o restar

en: Enthusiast
ca: Entusiasta

en: Entire forum
ca: Tot el fòrum

en: Entire forum (tag filtered)
ca: Forum senser (filtrar per etiqueta)

en: Error uploading file. Please contact the site administrator. Thank you.
ca: Error penjant el fitxer. Contacteu amb l'administrador del lloc. Gràcies.

en: FOLLOWED
ca: SEQUIDES

en: Famous Question
ca: Pregunta famosa

en: Favorite Question
ca: Pregunta Favorita

en: Feedback
ca: Comentaris

en: First answer was accepted with %(num)s or more votes
ca: Primera resposta acceptada amb %(num)s o més vots

en: First downvote
ca: Primer vot negatiu

en: First edit
ca: Primera Edició

en: First flagged post
ca: Primera entrada marcada ofensiva

en: First retag
ca: Primer reetiquetat

en: First rollback
ca: Primera restitució

en: First upvote
ca: Primer vot positiu

en: Flickr user name
ca: nom usuari Flickr

en: Follow
ca: Seguir

en: Followed by %(count)s person | Followed by %(count)s people
ca[0]: Seguit per %(count)s person
ca[1]: Seguit per %(count)s persones

en: Following
ca: Seguing

en: Following %(count)s person | Following %(count)s people
ca[0]: Seguint %(count)s person
ca[1]: Seguint %(count)s persones

en: Following the link above will help us verify your email address.
ca: Seguiu l'enllaç anterior per poder verificar la seva adreça de correu electrònic

en: For example, if you ask an interesting question or give a helpful answer, your input will be upvoted. On the other hand if the answer is misleading - it will be downvoted. Each vote in favor will generate <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> points, each vote against will subtract <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> points. There is a limit of <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> points that can be accumulated for a question or answer per day. The table below explains reputation point requirements for each type of moderation task.
ca: Per exemple, si fa una pregunta interessant o dòna una resposta útil, la seva entrada serà votada positivament. Per contra, si la resposta és enganyosa serà votada negativament. Cada vot a favor genera <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> punts, cada vot en contra restarà <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> punts. Una pregunta o una resposta poden acumular fins a <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> punts per dia. La següent taula es pot veure el nombre de punts de reputació necessaris per cada tipus de tasca de moderació.

en: Forum Moderator
ca: Moderador del Fòrum

en: Frequently Asked Questions
ca: Preguntes més freqüents

en: Give us your feedback!
ca: Doneu la vostra opinió!

en: Goal of this site is...
ca: L'objectiu d'aquest lloc es que la comunitat d'usuaris conegui les millors respostes a les seves preguntes.

en: Good Answer
ca: Bona Resposta

en: Good Question
ca: Bona Pregunta

en: Great Answer
ca: Gran Resposta

en: Great Question
ca: Gran Pregunta

en: Greetings from the Q&A forum
ca: Salutacions del fòrum de preguntes i respostes

en: Group settings: %(name)s
ca: Configuracions del grup:  %(name)s

en: Guru
ca: Gurú

en: Here are your current login methods
ca: Aquests són els seus mètodes d'entrada actuals

en: Home
ca: Inici

en: However, you still may be logged in to your OpenID provider. Please logout of your provider if you wish to do so.
ca: Potser encara està registrar amb el seu proveïdor OpenID. Podeu sortir del proveïdor si voleu.

en: I don't want to give my email or receive a response:
ca: No donar el meu correu electrònic or rebre respostes:

en: If this approach is not for you, we respect your choice.
ca: Si aquest enfocament no el convens, respectem la seva decisió.

en: If you wish to change %(username)s's status, please make a meaningful selection.
ca: Si es vol canviar l'estat de %(username)s, feu una selecció amb significat

en: If you wish, please add, remove or re-validate your login methods
ca: Afegir, treure o revalidar els seus mètodes d'entrada

en: Ignored tags
ca: Etiquetes ignorades

en: Individual question feed
ca: Canal de pregunta individual

en: Individually selected
ca: Seleccionat individualment

en: Individually selected questions
ca: Preguntes seleccionades individualment

en: Instantly
ca: Instantàniament

en: Interesting tags
ca: Etiquetes seleccionades

en: It's a good idea to make sure that your existing login methods still work, or add a new one. Please click any of the icons below to check/change or add new login methods.
ca: Per comprovar, canviar o afegir nous mètodes d'entrada, feu clic en qualsevol dels icones següents.

en: Left 10 comments with score of 10 or more
ca: Fa 10 comentaris amb una puntuació de 10 o més

en: LiveJournal blog name
ca: nom del blog LiveJournal

en: Livesettings are disabled for this site.
ca: Livesettings estan deshabilitats per aquest lloc

en: Log out
ca: Sortir

en: Login failed, please try again
ca: No s'ha pogut entrar, torneu a provar

en: Login method %(provider_name)s does not exist
ca: El mètode de registre %(provider_name)s no existeix

en: Login or email
ca: Usuari o correu electrònic

en: Login/Signup to Answer
ca: Entrar/Registrar-se per Respondre

en: Logout
ca: Sortir

en: Main
ca: Principal

en: Maximum number of news entries in an email alert
ca: Màxim nombre de missatges en un avís per correu electrònic

en: Mentions and comment responses
ca: Cites i comentaris a respostes

en: Message sent
ca: Missatge enviat

en: Message text
ca: Text del missatge

en: Necromancer
ca: Nigromàntic

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New users must wait %(days)s before answering their own question.  You can post an answer %(left)s
ca: Els usuaris nous han d'esperar %(days)s per respondre la seva pròpia pregunta. Podeu publicar una resposta %(left)s

en: Nice Answer
ca: Resposta Útil

en: Nice Question
ca: Pregunta Útil

en: No email
ca: Cap correu electrònic

en: No questions here.
ca: Cap pregunta aquí.

en: None
ca: Cap

en: Notable Question
ca: Pregunta notable

en: Nothing found
ca: No s'ha trobat

en: Nothing found.
ca: No s'ha trobat.

en: OK to close
ca: D'acord amb tancar

en: Old password is incorrect.                     Please enter the correct password.
ca: La contrasenya antiga és incorrecta. Introduïu la contrasenya correcta.

en: Oops, apologies - there was some error
ca: hi ha hagut un error

en: Oops, sorry - there was some error - please try again
ca: S'ha produït un error - torneu-ho a provar

en: OpenID %(openid_url)s is invalid
ca: OpenID de %(openid_url)s és invalid

en: OpenID url
ca: url OpenID

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question answered by the user.
ca: Opció per definir la freqüència de les actualitzacions per correu de: Respostes fetes per l'usuari.

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question asked by the user.
ca: Opció per definir la freqüència de les actualitzacions per correu de: Preguntes fetes per l'usuari

en: Option to define frequency of emailed updates for: all questions.
ca: Opció per definir la freqüència de les actualitzacions per correu de: totes les preguntes.

en: Organizer
ca: Organitzador

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords did not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Peer Pressure
ca: Pressio Companys

en: Peer Pressure: minimum downvotes for deleted post
ca: Pressió Companys: mínim vots negatius per a l'entrada eliminada

en: Please accept the best answer for these questions:
ca: Acceptar la millor resposta per aquestes preguntes:

en: Please accept the best answer for this question:
ca: Acceptar la millor resposta d'aquesta pregunta:

en: Please add a more permanent login method by clicking one of the icons below, to avoid logging in via email each time.
ca: Eviteu entrar cada vegada via correu electrònic. Per afegir un mètode d'entrada més permanent feu clic en un dels icones següents

en: Please add one or more login methods.
ca: Afegir un o més mètodes de registre.

en: Please always feel free to ask your question!
ca: Feu la vostra pregunta!

en: Please ask your question here
ca: Fes la teva pregunta

en: Please avoid asking questions that are not relevant to this community, too subjective and argumentative.
ca: Eviteu fer preguntes massa subjectives, argumentatives o no rellevants per a aquesta comunitat.

en: Please check your email and visit the enclosed link to re-connect to your account
ca: Comproveu el vostre correu electrònic i seguiu l'enllaç adjunt per re-connectar al vostre compte

en: Please check your email and visit the enclosed link.
ca: Comproveu el vostre correu electrònic i visiteu l'enllaç inclòs.

en: Please choose password > %(len)s characters
ca: Escollir una contrasenya de més de %(len)s caràcters

en: Please click any of the icons below to sign in
ca: Clicar una de les icones per registrar-se

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ca[0]: corregir l'error següent
ca[1]: corregir els errors següents

en: Please enter your %(username_token)s
ca: Introduïu el vostre %(username_token)s

en: Please enter your <span>user name</span>, then sign in
ca: Introduïu el vostre <span>nom d'usuari i contrasenya</span> per entrar

en: Please follow some questions or follow some users.
ca: Seguiu algunes preguntes o seguiu alguns usuaris

en: Please log in to answer questions
ca: Entrar per respondre preguntes

en: Please log in to use %s
ca: Entrar per usar %s

en: Please login to post
ca: Entrar per publicar

en: Please mark "I dont want to give my mail" field.
ca: Marcar l'opció "No donar el meu correu electrònic".

en: Please note: %(app_name)s requires javascript to work properly, please enable javascript in your browser, <a href="%(noscript_url)s">here is how</a>
ca: Si us plau, tingui en compte que %(app_name)s necessita javascript per funcionar, habiliti el javascript del seu navegador (<a href="%(noscript_url)s">com?</a>)

en: Please read and type in the two words below to help us prevent automated account creation.
ca: Per evitar la creació automatitzada de comptes, llegiu i introduïu les dues paraules següents

en: Please register by clicking on any of the icons below
ca: Registrar-se clicant una de les icones

en: Please select the avatars that you would like to delete.
ca: Seleccioneu els avatars que voleu eliminar.

en: Please sign in here:
ca: Registrar-se aquí:

en: Please sign in to vote
ca: Registrar-se per votar

en: Please wait a second! Your account is recovered, but ...
ca: S'ha recuperat el seu compte, però ...

en: Please, enter your email address below and obtain a new key
ca: Entreu la vostra adreça de correu electrònic per tenir una nova clau

en: Please, enter your email address below to recover your account
ca: Per recuperar el vostre compte entrar la vostra adreça de correu electrònic

en: Please, enter your new password
ca: Introduïu la vostra contrasenya nova

en: Please, enter your password
ca: Introduïu la vostra contrasenya

en: Please, enter your user name
ca: Introduïu el vostre nom d'usuari

en: Please, post your question!
ca: Fes la teva pregunta

en: Please, retype
ca: torni a escriure

en: Please, subscribe for the following tags:
ca: Subscriure les etiquetes següents:

en: Popular Question
ca: Pregunta Popular

en: Posted %(num_comments)s comments
ca: Publica  %(num_comments)s comentaris

en: Prefix for the email subject line
ca: Prefix de assumpte del correu electrònic

en: Privacy policy
ca: Avís legal

en: Profile
ca: Perfil

en: Pundit
ca: Crític

en: Question favorited by %(num)s users
ca: Pregunta marcada com a favorita per %(num)s usuaris

en: Question has no accepted answers
ca: La pregunta no té respostes acceptades

en: Question has no answers
ca: La pregunta no té respostes

en: Question tools
ca: Eines per a preguntes

en: Question voted up %(num)s times
ca: Pregunta votada possitament %(num)s vegades

en: Questions
ca: Preguntes

en: Questions that I answered
ca: Preguntes que jo he respos

en: Questions that I asked
ca: Preguntes que jo he preguntat

en: Real name
ca: Nom real

en: Reasons
ca: Raons

en: Received at least %(votes)s upvote for an answer for the first time
ca: Reb un mínim de %(votes)s vots positius per una resposta per primera vegada

en: Recover your %(site)s account
ca: Recuperar el vostre compte %(site)s

en: Recover your account via email
ca: Recuperar el vostre compte via correu electrònic

en: Registered User
ca: Usuari Registrat

en: Registered user
ca: Usuari registrat

en: Registration
ca: Registre

en: Related questions
ca: Preguntes relacionades

en: Reopen question
ca: Reobrir pregunta

en: Reopen this question
ca: Reobrir aquesta pregunta

en: Reopen this question?
ca: Reobrir aquesta pregunta?

en: Retag
ca: Reetiquetar

en: Revision history
ca: Històric revisions

en: Save
ca: Desar

en: Save Email
ca: Canviar correu electrònic

en: Save edit
ca: Guardar edició

en: Save your email address
ca: Canviar la vostra adreça de correu electrònic

en: Scholar
ca: Estudiós

en: Screen Name
ca: Nom a mostrar

en: Screen name
ca: Nom a mostrar

en: Search tip:
ca: Cerca:

en: Search tips:
ca: Cerca:

en: Sections:
ca: Seccions:

en: Self-Learner
ca: Auto-Aprenentatge

en: Send Feedback
ca: Enviar Comentaris

en: Send a new recovery key
ca: Enviar una nova clau de recuperació

en: Send message
ca: Enviar missatge

en: Send message to %(username)s
ca: Enviar missatge a %(username)s

en: Settings included in %(name)s.
ca: Configuracions incloses a %(name)s.

en: Share this question on %(site)s
ca: Compartir aquesta pregunta a %(site)s

en: Show country
ca: Mostrar país

en: Sign in
ca: Entrar

en: Sign in with Yahoo
ca: Registrar-se mitjançant Yahoo

en: Sign in with your %(provider)s account
ca: Registrar-se amb el vostre compte de %(provider)s

en: Signin with %(provider)s user name and password
ca: Registrar-se amb nom usuari i contrasenya de %(provider)s

en: Signup
ca: Registrar-se

en: Site
ca: Lloc

en: Site Adminstrator
ca: Administrador del Lloc

en: Sites
ca: Llocs

en: So questions and answers can be edited like wiki pages by experienced users of this site and this improves the overall quality of the knowledge base content.
ca: Les preguntes i les respostes poden ser editades com pàgines wiki per usuaris experimentats del lloc, en funció de la seva reputació; això millora la qualitat general del contingut de base de coneixement.

en: Sorry you ran out of votes for today
ca: se li han acabat el vots per avui

en: Sorry your account appears to be blocked
ca: El seu compte sembla que està bloquejat

en: Sorry your account appears to be suspended
ca: El seu compte sembla que està deshabilitat

en: Sorry, anonymous users cannot edit comments
ca: Els usuaris anònims no poden editar comentaris

en: Sorry, anonymous users cannot upload files
ca: Els usuaris anònims no poden pujar fitxers

en: Sorry, apparently rules have just changed - it is no longer possible to ask anonymously. Please either check the "reveal identity" box or reload this page and try editing the question again.
ca: Sembla què les regles han canviat; ara no es poden fer preguntes anònimament.Si us plau, marqueu «mostrar identitat» o tornareu a carregar aquesta pàgina i editeu de nou la pregunta

en: Sorry, blocked users cannot upload files
ca: Els usuaris bloquejats no poden penjar fitxers

en: Sorry, but anonymous users cannot accept answers
ca: Els usuaris anònims no poden acceptar respostes

en: Sorry, but anonymous users cannot access the inbox
ca: Els usuaris anònims no tenen accés a la safata d'entrada

en: Sorry, but anonymous visitors cannot access this function
ca: Els visitants anònims no tenen accés a aquesta funció

en: Sorry, but only post owners or moderators can edit comments
ca: Només els propietaris de l'entrada o els moderadors poden editar comentaris

en: Sorry, cannot delete your question since it has an upvoted answer posted by someone else | Sorry, cannot delete your question since it has some upvoted answers posted by other users
ca[0]: No es pot eliminar la pregunta ja que hi ha una resposta amb vots positius d'un altre usuari
ca[1]: No es pot eliminar la pregunta ja que hi ha respostes d'altres usuaris amb vots positius

en: Sorry, comments (except the last one) are editable only within %(minutes)s minute from posting | Sorry, comments (except the last one) are editable only within %(minutes)s minutes from posting
ca[0]: Els comentaris (excepte el darrer) es poden editar durant %(minutes)s minut des de que es publiquen
ca[1]: Els comentaris (excepte el darrer) es poden editar durant %(minutes)s minuts des de que es publiquen

en: Sorry, could not find the page you requested.
ca: No s'ha trobat la pàgina sol·licitada

en: Sorry, only administrators, moderators or post owners with reputation > %(min_rep)s can reopen questions.
ca: Només els moderadors, els administradors del lloc o els propietaris de les entrades amb reputació mínim de %(min_rep)s poden reobrir preguntes.

en: Sorry, only moderators or original author of the question  - %(username)s - can accept or unaccept the best answer
ca: Només els moderadors o l'autor original de la pregunta -%(username)s- poden acceptar i rebutjar la millor resposta

en: Sorry, only moderators, site administrators and post owners can edit deleted posts
ca: Una entrada esborrada només la poden editar els moderadors, els administradors del lloc o els propietaris de l'entrada.

en: Sorry, only owner of the anonymous question can reveal his or her identity, please uncheck the box
ca: Només l'autor de la pregunta anònima pot mostrar la seva identitat. Desmarqueu l'opció

en: Sorry, only question owners, site administrators and moderators can retag deleted questions
ca: Només els propietaris de de la pregunta, els moderadors i els administradors podenreetiquetar una pregunta esborrada

en: Sorry, since your account is blocked you cannot close questions
ca: El seu compte està bloquejat, no pot tancar preguntes

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete comment
ca: El seu compte està bloquejat, no pot eliminar un comentari

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete posts
ca: El seu compte està bloquejat, no pot eliminar entrades

en: Sorry, since your account is blocked you cannot edit posts
ca: El seu compte està bloquejat, no podeu editar entrades

en: Sorry, since your account is blocked you cannot retag questions
ca: El seu compte està bloquejat, no pot reetiquetar preguntes

en: Sorry, since your account is suspended you can comment only your own posts
ca: El seu compte està deshabilitat, només pot comentar les entrades pròpies

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own comments
ca: El seu compte està deshabilitat, només pot eliminar els comentaris pròpies

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own posts
ca: El seu compte està deshabilitat, només pot eliminar entrades pròpies

en: Sorry, since your account is suspended you can edit only your own posts
ca: El seu compte està deshabilitat, només pot editar entrades pròpies

en: Sorry, since your account is suspended you can retag only your own questions
ca: El seu compte està deshabilitat, només pot reetiquetar les preguntes pròpies

en: Sorry, since your account is suspended you cannot close questions
ca: Des de que el seu compte està deshabilitat no pot tancar preguntes

en: Sorry, something is not right here...
ca: alguna cosa no funciona aqui ...

en: Sorry, suspended users cannot upload files
ca: Els usuaris deshabilitats no poden penjar fitxers

en: Sorry, the answer you are looking for is no longer available, because the parent question has been removed
ca: La resposat que cerca ja no es vàlida, ja què s'ha tret la pregunta original

en: Sorry, the comment you are looking for has been deleted and is no longer accessible
ca: el commentari que busca s'ha esborrat i no es pot accedir

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent answer has been removed
ca: El comentari que cerca ja no es pot accedir ja què s'ha tret la resposta original

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent question has been removed
ca: El comentari que cerca ja no es pot accedir ja què s'ha tret la pregunta original

en: Sorry, this account recovery key has expired or is invalid
ca: La clau de recuperació d'aquest compte ha expirat o és invàlida

en: Sorry, this answer has been removed and is no longer accessible
ca: Aquesta pregunta s'ha tret i no es pot accedir

en: Sorry, this question has been deleted and is no longer accessible
ca: Aquesta pregunta s'ha esborrat i no es pot accedir

en: Sorry, to close other people' posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ca: Per tancar entrades d'altres persones cal tenir una reputació mínima de %(min_rep)s

en: Sorry, to close own question a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ca: Per tancar una pregunta pròpia cal tenir una reputació mínima de %(min_rep)s

en: Sorry, to comment any post a minimum reputation of %(min_rep)s points is required. You can still comment your own posts and answers to your questions
ca: Per comentar una entrada es cal tenir una reputació de %(min_rep)s puntsSí podeu comentar les entrades i les respostes a les vostres preguntes

en: Sorry, to delete comments reputation of %(min_rep)s is required
ca: Per eliminar comentaris ha de tenir una reputació mínima de %(min_rep)s

en: Sorry, to edit other people's posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ca: Per editar entrades d'altres persones s'ha de tenir una reputació mínima de %(min_rep)s

en: Sorry, to edit wiki posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ca: Per editar entrades wiki s'ha de tenir una reputació mínima de %(min_rep)s

en: Sorry, to reopen own question a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ca: Per reobrir una pregunta pròpia cal tenir una reputació mínima de %(min_rep)s

en: Sorry, to retag questions a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ca: Per reetiquetar una pregunta ha de tenir una reputació mínima de %(min_rep)s

en: Sorry, we don't have this email address in the database
ca: Aquesta adreça de correu no figura a la base de dades

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot delete comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
ca: Sembla que heu sortit i no podeu eliminar comentaris. <a href="%(sign_in_url)s">Entreu</a>.

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot post comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
ca: Sembla que heu sortit i no podeu posar comentaris. <a href="%(sign_in_url)s">Entreu</a>.

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is blocked
ca: No pot acceptar o rebutjar les millors respostes ja que el seu compte està bloquejat

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is suspended
ca: No pot acceptar o rebutjar les millors respostes ja que el seu compte està deshabilitat

en: Sorry, you will be able to accept this answer only after %(will_be_able_at)s
ca: Podrà acceptar aquesta resposta a partir de %(will_be_able_at)s

en: Sort by &raquo;
ca: Ordenar per &raquo;

en: Sort by »
ca: Ordenar per »

en: Spam was detected on your post, sorry for if this is a mistake
ca: S'ha detectar spam en el seu missatge, ho sentin si això és un error

en: Stats
ca: Estadístiques

en: Stellar Question
ca: Pregunta Estel·lar

en: Still have questions?
ca: Encara té dubtes?

en: Still have trouble signing in?
ca: Problemes al registrar-se?

en: Student
ca: Estudiant

en: Subject line
ca: Línia d'assumpte

en: Subscribe
ca: Subscriure

en: Subscribe for tags
ca: Subscriure per etiquetes

en: Subtract
ca: Restar

en: Suspended User
ca: Usuari Deshabilitat

en: Suspended users can only edit or delete their own posts.
ca: Els usuaris deshabilitats només poden editar o eliminar les seves entrades

en: Tagged
ca: Reetiquetat

en: Tags are short keywords, with no spaces within. Up to %(max_tags)d tag can be used. | Tags are short keywords, with no spaces within. Up to %(max_tags)d tags can be used.
ca[0]: Les etiquetes són paraules clau curtes, sense espais. Es poden usar fins a %(max_tags)d etiqueta.
ca[1]: Les etiquetes són paraules clau curtes, sense espais. Es poden usar fins a %(max_tags)d etiquetes.

en: Tags help to keep the content better organized and searchable
ca: Les etiquetes ajuden a mantenir el contingut més organitzat i faciliten la cerca

en: Taxonomist
ca: Taxonomista

en: Teacher
ca: Mestre

en: Teacher: minimum upvotes for the answer
ca: Mestre: mínim vots positius per la resposta

en: Technorati user name
ca: nom usuari Technorati

en: Thank you for registering at our Q&A forum!
ca: Gràcies per registrar-vos al fòrum!

en: Thanks for the feedback!
ca: Gràcies pels comentaris

en: The login password combination was not correct
ca: La combinació usuari/contrasenya no és correcte

en: The question has been closed for the following reason <b>"%(close_reason)s"</b> <i>by
ca: La pregunta s'ha tancat per les raons següents <b>"%(close_reason)s"</b> <i>per

en: The short answer is: <strong>you</strong>.
ca: La resposta breu és: <strong>tu</strong>.

en: There are no unanswered questions here
ca: Aquí no hi ha preguntes sense resposta

en: This might have happened for the following reasons:
ca: Això podria haver passat per les raons següents:

en: This post has been deleted and can be seen only by post owners, site administrators and moderators
ca: Aquesta entrada s'ha esborrat. Només els seus propietaris, l'administrador del lloc i els moderadors la poden veure.

en: This post is a wiki.
            Anyone with karma &gt;%(wiki_min_rep)s is welcome to improve it.
ca: Aquesta entrada és un wiki.
            Qualsevol amb una reputació de més de %(wiki_min_rep)s pot contribuir

en: This website is moderated by the users.
ca: Aquesta lloc web és moderat pels usuaris.

en: Title
ca: Títol

en: To change your password - please enter the new one twice, then submit
ca: Per canviar la vostre contrasenya, introduïu la nova dues vegades

en: To make use of the Forum, please follow the link below:
ca: Per usar el fòrum seguir els enllaços següents:

en: To register, do I need to create new password?
ca: Per registar-me, he de crear una contrasenya nova?

en: Toggle the real time Markdown editor preview
ca: Commutar el previsualitzador de l'editor Markdown

en: UNANSWERED
ca: SENSE RESP.

en: Uncollapse all
ca: Desplegar tot

en: Unfollow
ca: Deixar de seguir

en: Unfortunately, there was some problem when connecting to %(provider)s, please try again or use another provider
ca: hi ha problemes connectant amb %(provider)s,torneu a provar-ho i useu un altre proveïdor

en: Update
ca: Actualitzar

en: Upload
ca: Penjar

en: Upload New Image
ca: Penjar una Nova Imatge

en: Uploaded Avatar
ca: Avatar penjat

en: Use wildcard tags
ca: Usar etiquetes comodí

en: User login
ca: Entrada

en: User profile
ca: Perfil d'usuari

en: User profile sidebar
ca: Barra lateral del perfil d'usuari

en: User reputation changed
ca: S'ha canviat la reputació de l'usuari

en: User settings
ca: Configuració d'usuari

en: User status changed
ca: S'ha canviat l'estatus de l'usuari

en: User's current reputation is %(reputation)s points
ca: La reputació actual de l'usuari és de %(reputation)s punts

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Users
ca: Usuaris

en: Validate email
ca: Validar correu electrònic

en: Verisign user name
ca: nom usuari  Verisign

en: Very active in one tag
ca: Molt actiu en una etiqueta

en: Vidoop user name
ca: nom usuari Vidoop

en: Visited site every day for %(num)s days in a row
ca: Visita el lloc cada dia durant %(num)s dies seguits

en: Voted %(num)s times
ca: Vota %(num)s vegades

en: Watched User
ca: Usuari Observat

en: Website
ca: Lloc web

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Welcome %(username)s,
ca: Benvingut-uda %(username)s

en: Welcome! Please set email address (important!) in your profile and adjust screen name, if necessary.
ca: Us donem la benvinguda. Introduïu en el vostre perfil l'adreça de correu electrònic (important) i el nom a mostrar, si ho creieu necessari.

en: Welcome,
ca: Benvingut

en: What kinds of questions can I ask here?
ca: Quin tipus de preguntes puc fer aquí?

en: What should I avoid in my answers?
ca: Que he d'evitar en les meves respostes?

en: When:
ca: Quan:

en: Who moderates this community?
ca: Qui modera aquesta comunitat?

en: Why other people can edit my questions/answers?
ca: Per què altres persones poden editar les meves preguntes/respostes?

en: Why use and modify tags?
ca: Perquè usar i modificar etiquetes

en: WordPress blog name
ca: nom del blog WordPress

en: You can expand your search by
ca: Pot amplicar la cerca

en: You don't have a method to log in right now, please add one or more by clicking any of the icons below.
ca: No teniu cap mètode d'entrada, per afegir-ne un o més feu clic en qualsevol dels icones següents

en: You don't have permission to edit values.
ca: No té permís per editar valors

en: You have %(votes_left)s votes left for today
ca: Per avui li queden %(votes_left)s restants

en: You have asked this question anonymously, if you decide to reveal your identity, please check this box.
ca: Heu fet aquesta pregunta anònimament, si voleu mostrar la vostra identitat marqueu aquesta opció.

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
ca: No teniu cap avatar per eliminar. Podeu <a href="%(avatar_change_url)s">pujar-ne un</a> ara.

en: You have successfully logged out
ca: Ha entrar correctament

en: You haven't uploaded an avatar yet. Please upload one now.
ca: No heu penjat encara un avatar. Podeu penjar-ne un ara.

en: Your %(provider)s login works fine
ca: La vostra entrada amb %(provider)s funciona bé

en: Your account details are:
ca: Els detalls del compte:

en: Your answer
ca: La seva resposta

en: Your current avatar:
ca: El seu avatar actual:

en: Your current reputation is %(reputation)s points
ca: La seva reputació actual és de %(reputation)s punts

en: Your karma change log.
ca: Registre de canvis en la vostre reputació.

en: Your message:
ca: El vostre missatge:

en: Your name (optional):
ca: El vostre nom (opcional):

en: Your network is empty. Would you like to follow someone? - Just visit their profiles and click "follow"
ca: La sev xarxa està buida. Voleu seguir algú?Només heu de visitar la seva pàgina de configuració i clicar "seguir"

en: Your new password saved
ca: S'ha desat la nova contrasenya

en: Your question 
            %(title)s %(summary)s will be posted once you log in
ca: La seva pregunta 
            %(title)s %(summary)s es publicarà quan inicieu la sessió

en: Your tag subscription was saved, thanks!
ca: S'ha desat la seva subscripció d'etiquetes

en: Your user name (<i>required</i>)
ca: Nom d'usuari (<i>requerit</i>)

en: [closed]
ca: [tancat]

en: [deleted]
ca: [esborrat]

en: about
ca: sobre

en: about/
ca: sobre/

en: account/
ca: compte/

en: active
ca: actiu

en: activity
ca: activitat

en: add
ca: +

en: add avatar
ca: afegir avatar

en: add comments
ca: afegir comentaris

en: add tags and a query to focus your search
ca: per acotar les preguntes afegiu etiquetes i/o feu una consulta

en: administrator
ca: administrador

en: age
ca: edat

en: all
ca: tot

en: allowed file types are '%(file_types)s'
ca: els tipus de fitxers permesos són '%(file_types)s'

en: anonymous user
ca: usuari anònim

en: answer | answers
ca[0]: resp.
ca[1]: resp.

en: answer/
ca: resposta/

en: answered
ca: respost

en: answered a question
ca: ha respost una pregunta

en: answers/
ca: respostes/

en: approved
ca: aprovat

en: ask anonymously
ca: preguntar anònimament

en: ask/
ca: preguntar/

en: asked
ca: preguntat

en: asked a question
ca: ha fet una pregunta

en: back
ca: enrere

en: back to home page
ca: a la pàgina d'inici

en: back to previous page
ca: tornar a la pàgina anterior

en: badges
ca: insígnies

en: badges/
ca: insignies/

en: badges:
ca: insígnies:

en: basic HTML tags are also supported
ca: es poden posar etiquetes HTML bàsiques

en: be clear and concise
ca: sigueu clar i concís

en: blocked
ca: bloquejat

en: bronze badge: often given as a special honor
ca: insígnia de bronze: atorgada sovint com un honor especial

en: by activity
ca: activitat

en: by answers
ca: respostes

en: by date
ca: data

en: by name
ca: per nom

en: by popularity
ca: per popularitat

en: by relevance
ca: rellevància

en: by username
ca: per nom d'usuari

en: by votes
ca: vots

en: canceled vote
ca: cancelat el vot

en: cannot be deleted
ca: no es pot eliminar

en: change avatar
ca: canviar avatar

en: change picture
ca: canviar imatge

en: changes saved
ca: canvis desats

en: click to follow this question
ca: clic per seguir aquesta pregunta

en: click to hide/show revision
ca: clicar per ocultar/mostrar revisions

en: click to see least voted questions
ca: clicar per mostrar les preguntes amb menys votades

en: click to see most relevant questions
ca: clicar per mostra les preguntes més rellevants

en: click to see most voted questions
ca: clicar per mostrar les preguntes amb més votades

en: click to see the least answered questions
ca: clicar per mostrar les preguntes amb menys respostes

en: click to see the least recently updated questions
ca: clicar per mostar les preguntes que porten més temps sense actualitzar

en: click to see the most answered questions
ca: clicar per mostrar les preguntes amb més respostes

en: click to see the most recently updated questions
ca: clicar per mostar les preguntes actualitzades recentment

en: click to see the newest questions
ca: clicar per mostrar les preguntes més recents

en: click to see the oldest questions
ca: clicar per mostrar les preguntes més antigues

en: click to unfollow this question
ca: clic per deixar de seguir aquesta pregunta

en: close
ca: tancar

en: close date %(closed_at)s
ca: data tancament %(closed_at)s

en: close/
ca: tancar/

en: cloud
ca: núvol

en: commented answer
ca: ha commentat una resposta

en: commented question
ca: ha comentat una pregunta

en: comments and answers to others questions
ca: comentaris i respostes a altres preguntes

en: community wiki (karma is not awarded & many others can edit wiki post)
ca: wiki comunitari (no es concedeix reputació; altres usuaris poden editar l'entrada)

en: complete-oauth/
ca: complet-oauth/

en: complete/
ca: complet/

en: completed user profile
ca: completat perfil d'usuari

en: content
ca: contingut

en: current number of votes
ca: nombre actual de vots

en: current page
ca: pàgina actual

en: daily
ca: diari

en: delete
ca: esborra

en: delete avatar
ca: eliminar avatar

en: delete this comment
ca: eliminar aquest comentari

en: delete, if you like
ca: esborra, si voleu

en: deleted answer
ca: resposta esborrada

en: deleted question
ca: pregunta esborrada

en: dismiss
ca: rebutjar

en: downvote
ca: votar negativament

en: downvoted
ca: votat negativament

en: duplicate question
ca: pregunta repetida

en: each tag must be shorter than %(max_chars)d character | each tag must be shorter than %(max_chars)d characters
ca[0]: les etiquetes han de tenir menys de %(max_chars)d caràcter
ca[1]: les etiquetes han de tenir menys de %(max_chars)d caràcters

en: each tag must be shorter that %(max_chars)s character | each tag must be shorter than %(max_chars)s characters
ca[0]: les etiquetes han de tenir menys de %(max_chars)s caràcter
ca[1]: les etiquetes han de tenir menys de %(max_chars)s caràcters

en: edit
ca: editar

en: edit community wiki questions
ca: editar preguntes wiki de la comunitat

en: edit profile
ca: editar perfil

en: edit/
ca: editar/

en: edited answer
ca: ha editat una resposta

en: edited question
ca: ha editat una pregunta

en: email subscription settings
ca: configuració de la subscripció de correu electrònic

en: email the updates
ca: actualitzacions de correu electrònic

en: email update frequency has been set to daily
ca: freqüencia d'actualització de correus diària

en: email update sent to user
ca: enviat missatge d'actualització a l'usuari

en: email updates canceled
ca: cancel·lat l'acutalització de correu electrònic

en: enter a brief summary of your revision (e.g. fixed spelling, grammar, improved style, this field is optional)
ca: breu resum de la revisió (p.e. correcció ortogràfica, gramàtica, millora d'estil, aquest camp és opcional)

en: feedback/
ca: comentaris/

en: flag offensive
ca: marcat com ofensiu

en: follow %(alias)s
ca: seguir a %(alias)s

en: followed questions
ca: preguntes seguides

en: followers and followed users
ca: usuaris seguidors i seguits

en: following %(alias)s
ca: seguint a %(alias)s

en: forum responses (%(re_count)s)
ca: respostes en forum (%(re_count)s)

en: give feedback
ca: dóna la teva opinió

en: gold
ca: or

en: gold badge: the highest honor and is very rare
ca: insígnia d'or: l'honor més alt i és molt rara

en: help
ca: ajuda

en: hide preview
ca: ocultar previsualització

en: hottest
ca: més populars

en: if you believe this error 404 should not have occured, please
ca: si creu que aquest error 404 no hauria d'haver passat

en: if you choose community wiki option, the question and answer do not generate points and name of author will not be shown
ca: Amb l'opció de wiki comunitari la pregunta i la resposta no generen punts per l'autor i no es mostra el nom de l'autor.

en: ignored
ca: ignorada

en: image
ca: imatge

en: in %(hr)d hour | in %(hr)d hours
ca[0]: en %(hr)d hora
ca[1]: en %(hr)d hores

en: in %(min)d min | in %(min)d mins
ca[0]: en %(min)d minut
ca[1]: en %(min)d minuts

en: in two days
ca: en dos dies

en: inactive
ca: inactiu

en: inbox
ca: safata d'entrada

en: initial version
ca: versió inicial

en: instantly
ca: instantàniament

en: interesting
ca: interessant

en: karma
ca: reputació

en: karma:
ca: reputació:

en: last seen
ca: últim cop vist

en: last used
ca: recentment usat

en: learn more about Markdown
ca: aprendre més sobre Markdown

en: least voted
ca: més votat

en: link
ca: enllaç

en: list
ca: llista

en: location
ca: ubicació

en: logout/
ca: sortir/

en: manage login methods
ca: gestionar mètodes d'entrada

en: mark as new
ca: marcar com a nou

en: mark as seen
ca: marcat com a vist

en: mark this answer as correct (click again to undo)
ca: marcar aquesta resposta com a correcte (fer clic de nou per desfer)

en: marked best answer
ca: ha marcat la millor resposta

en: marked offensive
ca: marcat com ofensiu

en: markread/
ca: marcarllegit/

en: maximum upload file size is %(file_size)sK
ca: grandària màxima dels fitxers a penjar és de %(file_size)s

en: mentioned in the post
ca: citat en l'entrada

en: messages/
ca: missatges/

en: moderate this user
ca: moderar aquest usuari

en: moderate user
ca: usuari moderador

en: moderation
ca: moderació

en: moderator
ca: moderador

en: most relevant questions
ca: preguntes més rellevants

en: most voted answers will be shown first
ca: es mostraran primer les respostes més votades

en: network
ca: xarxa

en: new
ca: nou

en: new question
ca: pregunta nova

en: newest
ca: més recent

en: newest answers will be shown first
ca: es mostraran primer les respostes recents

en: next page
ca: pàgina següent

en: no email
ca: no correu electrònic

en: no new responses yet
ca: no hi ha respostes

en: none
ca: cap

en: not a real question
ca: no és una pregunta real

en: numbered list:
ca: llista numerada:

en: okay, let's try!
ca: d'acord, provem-ho!

en: oldest
ca: més antic

en: oldest answers will be shown first
ca: es mostraran primer les respostes antigues

en: on %(date)s
ca: a %(date)s

en: one bronze badge | %(count)d bronze badges
ca[0]: una insígnia de bronze
ca[1]: %(count)d insígnies de bronze

en: one gold badge | %(count)d gold badges
ca[0]: una insígnia d'or
ca[1]: %(count)d insígnies d'or

en: one silver badge | %(count)d silver badges
ca[0]: una insígnia de plata
ca[1]: %(count)d insígnies de plata

en: open and close own questions
ca: obrir i tancar preguntes pròpies

en: or
ca: o

en: or create a new user name and password here
ca: o crear un nou compte d'usuari:

en: overview
ca: resum

en: password is required
ca: la contrasenya és necessaria

en: permanent link
ca: enllaç permanent

en: please choose one of the options above
ca: Seleccionar una de les opcions anteriors

en: please enter a descriptive title for your question
ca: Escriviu un títol descriptiu de la pregunta

en: please use %(tag_count)d tag or less | please use %(tag_count)d tags or less
ca[0]: usar %(tag_count)d etiqueta o menys
ca[1]: usar %(tag_count)d etiquetes o menys

en: please use %(tag_count)s tag | please use %(tag_count)s tags or less
ca[0]: usar %(tag_count)s etiqueta
ca[1]: usar %(tag_count)s etiquetes o menys

en: please use up to %(tag_count)s tags, less than %(max_chars)s characters each
ca: usar fins a %(tag_count)s etiquetes, de menys de %(max_chars)s caràcters cada una

en: please, retype your password
ca: tornar a entrar la contrasenya

en: posted
ca: publicat

en: previous
ca: anterior

en: privacy policy
ca: avís legal

en: privacy/
ca: privacitat/

en: profile - email subscriptions
ca: perfil - subscripcions de correu electrònic

en: profile - favorite questions
ca: perfil - preguntes preferides

en: profile - recent activity
ca: perfil - activitat recent

en: profile - responses
ca: perfil - respostes

en: profile - votes
ca: peril - vots

en: provider
ca: proveïdor

en: question is not relevant or outdated
ca: la pregunta no és rellevant o està desfasada

en: question is off-topic or not relevant
ca: pregunta no pertinent o fora de tema

en: question/
ca: pregunta/

en: questions
ca: preguntes

en: questions that user is following
ca: preguntes que l'usuari segueix

en: questions/
ca: preguntes/

en: real name
ca: nom real

en: recent user activity
ca: activitat recent de l'usuari

en: recover your account via email
ca: recuperar el vostre compte via correu electrònic

en: recover/
ca: recuperar/

en: register/
ca: registrar/

en: reminder about accepting the best answer sent
ca: enviat recordatori sobre acceptar la millor resposta

en: reminder about unanswered questions sent
ca: enviat recordatori d'una pregunta sense resposta

en: remove
ca: treure

en: remove flag
ca: treure senyal

en: reopen
ca: reobrir

en: reopen/
ca: reobrir/

en: report as offensive (i.e containing spam, advertising, malicious text, etc.)
ca: informar com ofensiu (conte spam, publicitat, text maliciós, etc.)

en: report this problem
ca: informeu del problema

en: reset author
ca: reinicialitzar autor

en: reset tags
ca: reinicialitzar etiquetes

en: resetting author
ca: reinicialitzant autor

en: resetting tags
ca: reinicialitzant etiquetes

en: responses for %(username)s
ca: respostes per a  %(username)s

en: retag
ca: reetiquetar

en: retag other's questions
ca: reetiquetar preguntes d'altres

en: retag/
ca: reetiquetar/

en: retagged
ca: reetiquetat

en: return to OpenID login
ca: tornar a l'entrada OpenID

en: reveal identity
ca: mostrar identitat

en: revision
ca: revisió

en: revision %(number)s
ca: revisió %(number)s

en: see all questions
ca: veure totes les preguntes

en: see all tags
ca: veure totes les etiquetes

en: see frequently asked questions
ca: vegeu preguntes més freqüents

en: see latest questions
ca: veure preguntes recentes

en: see people sorted by name
ca: veure la gent ordenada per nom

en: see people who joined most recently
ca: veure les persones que s'han afegit recentment

en: see people who joined the site first
ca: veure les primeres persones que es van afegir al lloc

en: see people with the highest reputation
ca: veure les persones amb la reputació més alta

en: see questions tagged '%(tag)s'
ca: veure preguntes etiquetades '%(tag)s'

en: see tags
ca: veure etiquetes

en: see unanswered questions
ca: veure preguntes sense respondre

en: see your followed questions
ca: mostrar les preguntes seguides

en: seen
ca: vist

en: select country
ca: seleccionar país

en: select:
ca: seleccionar:

en: selected favorite
ca: seleccionat com a favorit

en: settings
ca: configuració

en: show preview
ca: mostrar previsualització

en: signin/
ca: entrar/

en: signout/
ca: sortir/

en: signup/
ca: registre/

en: silver
ca: plata

en: silver badge: occasionally awarded for the very high quality contributions
ca: insígnia de plata: atorgada ocasionalment per contribucions de molta alta qualitat

en: sorry, entered passwords did not match, please try again
ca: les contrasenyes no coincideixen, torneu a provar

en: sorry, this name is taken, please choose another
ca: aquest nom ja existeix, trieu un altre

en: sorry, we seem to have some technical difficulties
ca: sembla que tenim algunes dificultats tècniques

en: sorted alphabetically
ca: per ordre alfabètic

en: sorted by frequency of tag use
ca: ordenat per freqüència d'ús de l'etiqueta

en: source
ca: font

en: start over
ca: començar de nou

en: starting over
ca: començant de nou

en: subscribe to rss feed
ca: subscriure's al feed rss

en: subscribe to the questions feed
ca: subscriure al feed preguntes

en: subscribe to this question rss feed
ca: subscripció al canal rss d'aquesta pregunta

en: subscribe-for-tags/
ca: subscriure-per-etiquetes/

en: subscriptions
ca: subscripcions

en: subscriptions/
ca: subscripcions/

en: suspended
ca: deshabilitat

en: swap with question
ca: intercanviar amb la pregunta

en: tag editors receive special awards from the community
ca: els editors d'etiquetes reben premis especials de la comunitat

en: tags
ca: etiquetes

en: tags are required
ca: es requereixen etiquetes

en: tags/
ca: etiquetes/

en: the answer has been voted for %(answer_score)s times
ca: la resposta s'ha votat %(answer_score)s vegades

en: the page you tried to visit is protected or you don't have sufficient points, see
ca: la pàgina que voleu visitar està protegida o no teniu suficients punts, veure

en: the question is answered, right answer was accepted
ca: s'ha respost la pregunta, es va acceptar la resposta correcta

en: this answer has been selected as correct
ca: aquesta resposta s'ha seleccionat com a correcta

en: this email has already been registered, please use another one
ca: aquesta adreça de correu ja està registrada, useu una altra

en: this email is already used by someone else, please choose another
ca: aquesta adreça de correu ja s'està utilitzant, trieu un altre

en: this field is required
ca: aquesta camp és requerit

en: this post is marked as community wiki
ca: aquesta entrada està marcaa com a wiki comunitari

en: this question or answer has been deleted;
ca: aquesta pregunta o resposta ha estat esborrada;

en: times
ca: cops

en: title
ca: títol

en: title must be > %d character | title must be > %d characters
ca[0]: el títol ha de tenir més d'%d caràcter
ca[1]: el títol ha de tenir més de %d caràcters

en: todays unused votes
ca: vots sense usar avui

en: tomorrow
ca: demà

en: too subjective and argumentative
ca: massa subjectiva o argumentativa

en: try to give an answer, rather than engage into a discussion
ca: procureu donar una resposta, sense entrar en un discussió

en: unanswered
ca: sense resposta

en: undelete
ca: recuperar

en: unfollow %(alias)s
ca: no seguir a %(alias)s

en: up to 5 tags, less than 20 characters each
ca: fina a 5 etiquetes, amb menys de 20 caràcters cadascun

en: update profile
ca: actualitzar perfil

en: update summary:
ca: resum actualitzat:

en: updated
ca: actualitzat

en: updated tags
ca: etiquetes actualitzades

en: upload/
ca: penjar/

en: upvote
ca: votar positivament

en: upvoted
ca: votat positivament

en: url has error - please check it;
ca: la url té un error, si us plau, comproveu-la;

en: user has voted up this many times
ca: el usuari ha votat positivament aquest nombre de vegades

en: user name is required
ca: el nom d'usuari es requerit

en: user profile
ca: perfil d'usuari

en: user profile overview
ca: resum perfil usuari

en: user received this badge: | users received this badge:
ca[0]: usuari ha rebut aquesta insígnia:
ca[1]: usuaris han rebut aquesta insígnia:

en: user vote record
ca: registre de vots de l'usuari

en: user voted down this many times
ca: el usuari ha votat negativament aquest nombre de vegades

en: users
ca: gent

en: users favorite questions
ca: preguntes preferides dels usuaris

en: users/
ca: usuaris/

en: users/update_has_custom_avatar/
ca: usuaris/actualitzacio_te_avatar_personalitzat/

en: view | views
ca[0]: visita
ca[1]: visites

en: vote | votes
ca[0]: vot
ca[1]: vots

en: votes
ca: vots

en: votes left
ca: vots restants

en: watched
ca: vist

en: weekly
ca: setmanal

en: which one?
ca: quin?

en: will not be shown, used to calculate age, format: YYYY-MM-DD
ca: no es mostrarà, s'usa per calcular l'edat, format: AAAA-MM-DD

en: with %(author_name)s's contributions
ca: amb contribució de %(author_name)s

en: yesterday
ca: ahir

en: you don't have the permission to remove all flags
ca: No té permís per treure totes les senyals
