askbot - en to el translation catalogue (1070 entries)

en: 
            <span class='big strong'>Dear %(user_name)s</span>, we look forward to hearing your feedback. 
            Please type and send us your message below.
el: 
    <span class='big strong'>Αγαπητέ %(user_name)s</span>, περιμένουμε την ανάδρασή σας.
    Παρακαλούμε πληκτρολογήστε και στείλτε μας το μήνυμα σας παρακάτω.

en: 
            <span class='big strong'>Dear visitor</span>, we look forward to hearing your feedback.
            Please type and send us your message below.
el: 
    <span class='big strong'>Αγαπητέ επισκέπτη</span>, περιμένουμε την ανάδρασή σας.
    Παρακαλώ πληκτρολογήστε και στείλτε μας το μήνυμα σας παρακάτω.

en: 
    Hello, this is a %(site_title)s forum feedback message.
el: 
    Γεια σας, αυτό είναι ένα μήνυμα ανάδρασης του φόρουμ %(site_title)s.

en:  - to expand, or dig in by adding more tags and revising the query.
el: - για επέκταση, ή εμβάθυνση προσθήκη περισσότερων ετικετών και αναθεώρηση του ερωτήματος.

en:  accept own answer to own questions
el: αποδοχή δικιά σας απάντησης σε δικές σας ερωτήσεις

en:  or
el: ή

en: " and "%s"
el: "και "%s"

en: " and more
el: " και περισσότερα

en: "Login now!"
el: "Σύνδεση τώρα!"

en: %(count)s follower | %(count)s followers
el[0]: %(count)s οπαδός
el[1]: %(count)s οπαδοί

en: %(days)d day | %(days)d days
el[0]: %(days)d ημέρα
el[1]: %(days)d ημέρες

en: %(hr)d hour ago | %(hr)d hours ago
el[0]: πριν %(hr)d ώρα
el[1]: πριν %(hr)d ώρες

en: %(item1)s and %(item2)s
el: %(item1)s και %(item2)s

en: %(min)d min ago | %(min)d mins ago
el[0]: πριν %(min)d λεπτό
el[1]: πριν %(min)d λεπτά

en: %(new)s new flagged posts
el: %(new)s νέα ταχυδρομεία με σημαίες

en: %(new)s new flagged posts and %(seen)s previous
el: %(new)s νέα ταχυδρομεία με σημαία και %(seen)s προηγούμενα

en: %(q_num)s question | %(q_num)s questions
el[0]: %(q_num)s ερώτηση
el[1]: %(q_num)s ερωτήσεις

en: %(seen)s flagged posts
el: %(seen)s ταχυδρομεία με σημαίες

en: %(site)s logo
el: λογότυπος %(site)s

en: %(site)s user name and password
el: %(site)s όνομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης

en: %(user)s has %(badges)s
el: Ο %(user)s έχει %(badges)s

en: %(user_name)s's karma change log
el: Το ημερολόγιο αλλαγής υου κάρμα του %(user_name)s

en: %(username)s gravatar image
el: Γενική απεικόνιση %(username)s

en: %(username)s karma is %(reputation)s
el: Το κάρμα του %(username)s είναι %(reputation)s

en: %(username)s's current status is "%(status)s"
el: η τρέχουσα κατάσταση του %(username)s είναι "%(status)s"

en: %(username)s's network is empty
el: το διαδίκτυο του %(username)s είναι κενό

en: %(username)s's profile
el: κατατομή %(username)s

en: %(username)s's website is %(url)s
el: Ο ιστότοπος του %(username)s είναι %(url)s

en: 'Approved' status means the same as regular user.
el: 'Εγκεκριμένος' σημαίνει το ίδιο με κανονικός χρήστης.

en: (cannot be changed)
el: (δε μπορεί να αλλάξει)

en: (or select another login method above)
el: (ή μια άλλη μέθοδο σύνδεσης πιο πάνω)

en: (required)
el: (απαιτείται)

en: (this field is required)
el: (αυτό το πεδίο απαιτείται)

en: (to hear from us please enter a valid email or check the box below)
el: (για να ακούσετε από εμάς παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο ηλ. ταχυδρομείο ή σημειώστε το παρακάτω πλαίσιο)

en: **bold**
el: **έντονα**

en: **bold** or __bold__
el: **έντονα** ή __έντονα__

en: *italic*
el: *πλάγια*

en: *italic* or _italic_
el: *πλάγια* ή -πλάγια_

en: , one of these is required
el: , απαιτείται ενα απο αυτά

en: 2 days ago
el: πριν 2 ημέρες

en: <em>Changed by moderator. Reason:</em> %(reason)s
el: <em>Αλλαγή από το συντονιστή. Αιτία:</em> %(reason)s

en: <em>Note: please read <a href="%(url)s">read this</a> first.</em>
el: <em>Σημείωση: παρακαλείστε να διαβάσετε <a href="%(url)s">διαβασε αυτό</a> πρώτα.</em>

en: <em>Warning:</em> if your database is not empty, please back it up
            before attempting this operation.
el: <em>Προειδοποίηση:</em> εάν η βάση δεδομένων δεν είναι κενή, παρακαλώ αντιγράψτε την
    πριν προσπαθήσετε αυτήν την λειτουργία.

en: <span class="count">%(cnt)s</span> Vote | <span class="count">%(cnt)s</span> Votes
el[0]: <span class="count">%(cnt)s</span> ψήφος
el[1]: <span class="count">%(cnt)s</span> ψήφοι

en: <span class="count">%(counter)s</span> Badge | <span class="count">%(counter)s</span> Badges
el[0]: <span class="count">%(counter)s</span> διάκριση
el[1]: <span class="count">%(counter)s</span> διακρίσεις

en: <span class="count">%(counter)s</span> Tag | <span class="count">%(counter)s</span> Tags
el[0]: <span class="count">%(counter)s</span> ετικέτα
el[1]: <span class="count">%(counter)s</span> ετικέτες

en: <strong>To enable this function</strong>, please select option 'customize' in the "Site footer mode" above. Use this area to enter contents of the footer in the HTML format. When customizing the site footer (as well as the header and HTML &lt;HEAD&gt;), use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
el: <strong>για ενεργοποίηση αυτής της λειτουργίας</strong>, παρακαλώ επιλέξτε 'προσαρμογή' στο παραπάνω "κατάσταση υποσέλιδου τόπου". Χρησιμοποιήστε αυτήν την περιοχή για εισαγωγή περιεχομένων του υποσέλιδου στη μορφή HTML. Όταν προσαρμόζετε το υποσέλιδο τόπου (καθώς και την κεφαλίδα και HTML &lt;HEAD&gt;), χρησιμοποιήστε την υπηρεσία επικύρωσης HTML για να βεβαιωθείτε ότι η είσοδό σας είναι έγκυρη και δουλεύει καλά σε όλους τους περιηγητές.

en: <strong>To use this function</strong>, check "Apply custom style sheet" option above. The CSS rules added in this window will be applied after the default style sheet rules. The custom style sheet will be served dynamically at url "&lt;forum url&gt;/custom.css", where the "&lt;forum url&gt; part depends (default is empty string) on the url configuration in your urls.py.
el: <strong>Για χρήση αυτής της λειτουργίας</strong>, επιλέξτε πιο πάνω "εφαρμογή προσαρμοσμένου φύλλου τεχνοτροπίας". Οι κανόνες CSS που προστέθηκαν σε αυτό το παράθυρο θα εφαρμοστούν μετά τους κανόνες προεπιλεγμένου φύλλου τεχνοτροπίας. Το προσαρμοσμένο φύλλο τεχνοτροπίας θα εξυπηρετηθεί δυναμικά στο url "&lt;forum url&gt;/custom.css", όπου το μέρος "&lt;forum url&gt; εξαρτάται (προεπιλογή είναι κενή συμβολοσειρά) από τη διευθέτηση url στο urls.py σας.

en: <strong>To use this option</strong>, check "Customize HTML &lt;HEAD&gt;" above. Contents of this box will be inserted into the &lt;HEAD&gt; portion of the HTML output, where elements such as &lt;script&gt;, &lt;link&gt;, &lt;meta&gt; may be added. Please, keep in mind that adding external javascript to the &lt;HEAD&gt; is not recommended because it slows loading of the pages. Instead, it will be more efficient to place links to the javascript files into the footer. <strong>Note:</strong> if you do use this setting, please test the site with the W3C HTML validator service.
el: <strong>Για χρήση αυτής της επιλογής</strong>, επιλέξτε "Customize HTML &lt;HEAD&gt;" παραπάνω. Τα περιεχόμενα αυτού του πλαισίου θα εισαχθούν στο τμήμα &lt;HEAD&gt; της εξόδου HTML, όπου στοιχεία όπως &lt;script&gt;, &lt;link&gt;, &lt;meta&gt; μπορούν να προστεθούν. Παρακαλώ, να θυμάστε ότι προσθήκη εξωτερικού javascript στο &lt;HEAD&gt; δεν συνιστάται επειδή επιβραδύνει τη φόρτωση σελίδων. Αντί για αυτό, είναι πιο αποτελεσματικό να βάλετε συνδέσμους στα αρχεία javascript στο υποσέλιδο. <strong>Σημείωση:</strong> εάν χρησιμοποιείτε αυτήν τη ρύθμιση, παρακαλώ δοκιμάστε τον τόπο με την υπηρεσία επικύρωσης W3C HTML.

en: A small 16x16 or 32x32 pixel icon image used to distinguish your site in the browser user interface. Please find more information about favicon at <a href="%(favicon_info_url)s">this page</a>.
el: Ένα μικρό εικονίδιο 16x16 ή 32x32 εικονοστοιχείων για διάκριση του τόπου σας στη διεπαφή χρήστη περιήγησης. Περισσότερες πληροφορίες για το αγαπημένο εικονίδιο στο <a href="%(favicon_info_url)s">αυτή η σελίδα</a>.

en: ALL
el: Όλες

en: AOL screen name
el: Όνομα οθόνης AOL

en: About %(site)s
el: Σχετικά %(site)s

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Accept any answer
el: Αποδοχή κάθε απάντησης

en: Accept own answer
el: Αποδοχή δικής σας απάντησης

en: Access control settings
el: Ρυθμίσεις ελέγχου πρόσβασης

en: Account recovery email sent
el: Στάλθηκε ηλ. ταχυδρομείο ανάκτησης λογαριασμού

en: Activate %(provider)s login
el: Ενεργοποίηση σύνδεσης %(provider)s

en: Activate to allow login with self-hosted wordpress site
el: Ενεργοποίηση άδειας σύνδεσης με τόπο wordpress αυτοφιλοξενούμενο

en: Active email verification is done by sending a verification key in email
el: Ενεργή επιβεβαίωση ηλ. ταχυδρομείου γίνεται αποστέλλοντας κλειδί επιβεβαίωσης σε ηλ. ταχυδρομείο

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add custom javascript
el: Προσθήκη προσαρμοσμένου javascript

en: Add link to the license page
el: Προσθήκη συνδέσμου στη σελίδα άδειας

en: Administrators have privileges of normal users, but in addition they can assign/revoke any status to any user, and are exempt from the reputation limits.
el: Οι διαχειριστές έχουν δικαιώματα κανονικών χρηστών, αλλά επιπρόσθετα μπορούν να εκχωρήσουν/ ανακαλέσουν οποιαδήποτε κατάσταση χρήστη και εξαιρούνται από τους περιορισμούς φήμης.

en: Akismet key for spam detection
el: Κλειδί Akismet για εντοπισμό όχλησης

en: Akismet spam protection
el: Προστασία όχλησης Akismet

en: All Questions
el: Ερωτήσεις

en: All configuration options must be edited in the site settings.py file
el: Όλες οι επιλογές διευθέτησης πρέπει να επεξεργαστούν στο αρχείο του τόπου settings.py

en: All groups
el: Όλες οι ομάδες

en: Allow account recovery by email
el: Να επιτρέπεται ανάκτηση λογαριασμού με ηλ. ταχυδρομείο

en: Allow adding and removing login methods
el: Να επιτρέπεται προσθήκη και αφαίρεση μεθόδων σύνδεσης

en: Allow editing user screen name
el: Να επιτρέπεται επεξεργασία ονόματος οθόνης χρήστη

en: Allow only registered user to access the forum
el: Η πρόσβαση σε συζητήσεις να επιτρέπεται μόνο σε καταχωρημένο χρήστη

en: Allow posting before logging in
el: Να επιτρέπεται ταχυδρόμηση πριν την σύνδεση

en: Allow posting questions by email
el: Να επιτρέπεται η ταχυδρόμηση ερωτήσεων με ηλ. ταχυδρομείο

en: Allow swapping answer with question
el: Να επιτρέπεται εναλλαγή ερώτησης με απάντηση

en: Allow users change own email addresses
el: Επιτρέπει τους χρήστες να αλλάξουν την διευθυνση email τους

en: Allowed image file types are %(types)s
el: Οι επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων εικόνας είναι %(types)s

en: Always display local login form and hide "Askbot" button.
el: Προβολή της φόρμας τοπικής σύνδεσης πάντα και απόκρυψη του κουμπιού "Askbot".

en: Always, for all users
el: Πάντα, για όλους τους χρήστες

en: An 88x38 pixel image that is used on the login screen for the password login button.
el: Ένα εικονίδιο 88x38 εικονοστοιχείων που χρησιμοποιείται στην οθόνη σύνδεσης για το κουμπί σύνδεσης κωδικού πρόσβασης.

en: An email will be sent to the user with 'reply-to' field set to your email address. Please make sure that your address is entered correctly.
el: Ένα ηλ. ταχυδρομείο θα σταλεί στο χρήστη με πεδίο 'απάντηση σε' ορισμένο στην ηλ. διεύθυνσή σας. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνσή σας είναι ολόσωστη.

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Answer Your Own Question
el: Απάντηση των δικών σας ερωτήσεων

en: Answer own question immediately
el: Άμεση απάντηση δικής σας ερώτησης

en: Answer to:
el: Απάντηση σε:

en: Answered by me
el: Απαντήθηκε από εμένα

en: Apply custom style sheet (CSS)
el: Εφαρμογή προσαρμοσμένων φύλλων τεχνοτροπίας (CSS)

en: Are tags required?
el: Απαιτείται ετικέτα?

en: Ask Your Question
el: Υποβολή Ερώτησης

en: Asked
el: Ρωτήθηκε

en: Asked by me
el: Ρωτήθηκε από εμένα

en: Associate Editor
el: Βοηθός συντάκτης

en: Associate Editor: minimum number of edits
el: Βοηθός συντάκτης: ελάχιστος αριθμός επεξεργασιών

en: At least one of the following tags is required : %(tags)s
el: Τουλάχιστον μία από τις ακόλουθες ετικέτες απαιτείται: %(tags)s

en: At least one of these tags will be required for any new or newly edited question. A mandatory tag may be wildcard, if the wildcard tags are active.
el: Τουλάχιστον μία από αυτές τις ετικέτες θα απαιτείται για κάθε νέα ή νεοεπεξεργαζόμενη ερώτηση. Μια υποχρεωτική ετικέτα μπορεί να είναι μπαλαντέρ, εάν οι ετικέτες μπαλαντέρ είναι ενεργές.

en: Attention: after checking this, please back up the database, and run a management command: <code>python manage.py fix_question_tags</code> to globally rename the tags
el: Προσοχή: μετά την σημείωση αυτή, παρακαλώ αντιγράψτε τη βάση δεδομένων και εκτελέστε την εντολή διαχείρισης: <code>python manage.py fix_question_tags</code> για γενική μετονομασία των ετικετών

en: Autobiographer
el: Αυτοβιογράφος

en: Badge
el: Διάκριση

en: Badge "%(name)s"
el: Διάκριση "%(name)s"

en: Badge settings
el: Ρυθμίσεις διάκρισης

en: Badges
el: Διακρίσεις

en: Base Settings
el: Ρυθμίσεις βάσης

en: Base URL for your Q&A forum, must start with http or https
el: Το βασικό URL για το φόρουμ σας Q&A, πρέπει να αρχίζει με http ή https

en: Base url of MathJax deployment
el: Βασικό url της ανάπτυξης MathJax

en: Be the first one to answer this question!
el: Γίνετε ο πρώτος που θα απαντήσει αυτήν την ερώτηση!

en: Before enabling this setting - please fill out IMAP settings in the settings.py file
el: Πριν την ενεργοποίηση αυτής της ρύθμισης - παρακαλώ συμπληρώστε τις ρυθμίσεις IMAP στο αρχείο settings.py

en: Before you ask - please make sure to search for a similar question. You can search questions by their title or tags.
el: Πριν ρωτήσεις - συγουρέψου οτι αναζήτησες για παρόμοια ερώτηση. Η αναζήτηση γίνεται ειτε με τον τίτλο είτε με τις ετικέτες.

en: Blocked User
el: Φραγμένος χρήστης

en: Blogger blog name
el: Όνομα ιστολογίου ιστολόγου

en: Bootstrap mode
el: Κατάσταση εκκίνησης

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot change own status
el: Αδυναμία αλλαγής της δικής του κατάστασης

en: Cannot change status of another moderator
el: Η αλλαγή κατάστασης άλλου συντονιστή είναι αδύνατη

en: Cannot change status to admin
el: Αδυναμία αλλαγής κατάστασης σε διαχειριστή

en: Cannot turn other user to moderator
el: Αδυναμία αλλαγής άλλου χρήστη σε συντονιστή

en: Change avatar
el: Αλλαγή απεικόνισης

en: Change language
el: Άλαξε γλώσσα

en: Change password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Change status to
el: αλλαγή κατάστασης σε

en: Change your %(provider)s password
el: Αλλαγή κωδικού του %(provider)s σας

en: Change your password
el: Αλλαγή του κωδικού σας πρόσβασης

en: Check if you want to allow users start posting questions or answers before logging in. Enabling this may require adjustments in the user login system to check for pending posts every time the user logs in. The builtin Askbot login system supports this feature.
el: Σημειώστε εάν θέλετε να επιτρέπεται η εκκίνηση αποστολής ερωτήσεων και απαντήσεων πριν τη σύνδεση. Η ενεργοποίηση του μπορεί να απαιτήσει ρυθμίσεις στο σύστημα σύνδεσης χρήστη για έλεγχο των εκκρεμών ταχυδρομείων κάθε φορά που ο χρήστης συνδέεται. Το ενσωματωμένο σύστημα σύνδεσης Askbot υποστηρίζει αυτή την ιδιότητα.

en: Check if you want to change appearance of your form by adding custom style sheet rules (please see the next item)
el: Σημειώστε εάν θέλετε να αλλάξετε την εμφάνιση της φόρμας σας προσθέτοντας κανόνες προσαρμοσμένου φύλλου τεχνοτροπίας (παρακαλώ δείτε το επόμενο στοιχείο)

en: Check if you want to show logo in the forum header or uncheck in the case you do not want the logo to appear in the default location
el: Σημειώστε εάν θέλετε να εμφανίζεται ο λογότυπος στην κεφαλίδα του φόρουμ ή αποεπιλέξτε εάν δεν θέλετε να εμφανίζεται ο λογότυπος στην προεπιλεγμένη θέση

en: Check this option if you want to allow the use of gravatar.com for avatars. Please, note that this feature might take about 10 minutes to become fully effective. You will have to enable uploaded avatars as well. For more information, please visit <a href="http://askbot.org/doc/optional-modules.html#uploaded-avatars">this page</a>.
el: Επέλεψε αυτή την επιλογή αν θες να τη χρήση του gravatar.com για avatars. Σημείωσε οτι αυτή η λειτουργία μπορει να διαρκέσει περιπου 10 λεπτά για να είναι πλήρως αποτελεσματική. Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τα avatars για ανέβασμα επίσης. Για περισότερες πληροφορίες, επισκευτήτε <a href="http://askbot.org/doc/optional-modules.html#uploaded-avatars">αυτή τη σελίδα</a>.

en: Check to disable the "sticky" behavior of the search query. This may be useful if you want to move the search bar away from the default position or do not like the default sticky behavior of the text search query.
el: Σημειώστε να απενεργοποιήσετε την "περίπλοκη" συμπεριφορά του ερωτήματος αναζήτησης. Αυτό μπορεί να είναι χρήσιμο εάν θέλετε να μετακινήσετε τη γραμμή αναζήτησης μακριά από την προεπιλεγμένη θέση ή δεν θέλετε την προεπιλεγμένη περίπλοκη συμπεριφορά του ερωτήματος αναζήτησης κειμένου.

en: Check to enable community wiki feature
el: Σημειώστε την ιδιότητα ενεργοποίησης κοινότητας βίκι

en: Check to enable greeting for anonymous user
el: Σημειώστε για ενεργοποίηση χαιρετισμού για ανώνυμο χρήστη

en: Check to enable javascript that you can enter in the next field
el: Σημειώστε για ενεργοποίηση του javascript που μπορείτε να εισάγετε στο επόμενο πεδίο

en: Check to enable sharing of questions on Facebook
el: Επιλογή για ενεργοποίηση μερισμού ερωτήσεων σε Facebook

en: Check to enable sharing of questions on Google+
el: Επιλογή για ενεργοποίηση μερισμού ερωτήσεων στο Google+

en: Check to enable sharing of questions on Identi.ca
el: Επιλογή για ενεργοποίηση μερισμού ερωτήσεων στο Identi.ca

en: Check to enable sharing of questions on LinkedIn
el: Επιλογή για ενεργοποίηση μερισμού ερωτήσεων στο LinkedIn

en: Check to enable sharing of questions on Twitter
el: Επιλογή για ενεργοποίηση μερισμού ερωτήσεων στο Twitter

en: Choose a screen name
el: Επιλογή ονόματος

en: Choose email tag filter
el: Επιλέξτε φίλτρο ετικέτας email

en: Choose new Default
el: Επιλέξτε νέα προεπιλογή

en: Choose your favorite service below to sign in using secure OpenID or similar technology. Your external service password always stays confidential and you don't have to rememeber or create another one.
el: Επέλεξε την αγαπημένη σου υπηρεσία απο κάτω χρησιμοποιώντας secure OpenID ή καποιά παρόμοια τεχνολογία. Η

en: Citizen Patrol
el: Αστική περιπολία

en: City
el: Πόλη

en: Civic Duty
el: Αστικό καθήκον

en: Civic Duty: minimum votes
el: Αστικό καθήκον: ελάχιστες ψήφοι

en: ClaimID user name
el: Όνομα χρήστη ClaimID

en: Cleanup
el: Καθαρισμός

en: Click on one of the icons below to add a new login method or re-validate an existing one.
el: Κλικ σε ένα από τα παρακάτω εικονίδια για προσθήκη μιας νέας μεθόδου σύνδεσης ή επαναξιολόγηση μιας υπάρχουσας.

en: Click to see if your %(provider)s signin still works for %(site_name)s
el: Κλικ για να δείτε εάν η σύνδεση του %(provider)s σας δουλεύει ακόμα για %(site_name)s

en: Close question
el: Κλείσιμο ερώτησης

en: Close reason:
el: Αιτία κλεισίματος:

en: Comma separated list of Q&A site keywords
el: Λίστα που χωρίζεται με κόμμα των λέξεων-κλειδιών του τόπου Q&A

en: Commentator
el: Σχολιαστής

en: Commentator: minimum comments
el: Σχολιαστής: ελάχιστα σχόλια

en: Comments and posts mentioning me
el: Σχόλια και αναρτήσεις που με αναφέρουν

en: Common left sidebar
el: Κοινή αριστερή πλευρική μπάρα

en: Community badges
el: Διακρίσεις κοινότητας

en: Completed all user profile fields
el: Συμπληρώθηκαν όλα τα πεδία κατατομής χρήστη

en: Congratulations, you are now an Administrator
el: Συγχαρητήρια, είσαστε τώρα διαχειριστής

en: Congratulations, you have received a badge '%(badge_name)s'. Check out <a href="%(user_profile)s">your profile</a>.
el: Συγχαρητήρια, δεχθήκατε ένα σήμα '%(badge_name)s'. Ελέγξτε την <a href="%(user_profile)s">κατατομή σας</a>.

en: Connect your %(provider)s account to %(site_name)s
el: Σύνδεση του λογαριασμού του %(provider)s σας στο %(site_name)s

en: Content License
el: Περιεχόμενα Αδεια Χρήσης

en: Content moderation
el: συντονισμός περιεχομένων

en: Content on this site is licensed under a %(license)s
el: Το περιεχόμενο αυτού του τόπου αδειοδοτείται σύμφωνα με %(license)s

en: Contributors
el: Συντελεστές

en: Copyright message to show in the footer
el: Μήνυμα πνευματικών δικαιωμάτων για εμφάνιση στο υποσέλιδο

en: Country
el: Χώρα

en: Country field is required
el: Απαιτείται το πεδίο χώρας

en: Create a password-protected account
el: Δημιουργία λογαριασμού προστατευόμενου από κωδικό πρόσβασης

en: Create login name and password
el: Δημιουργία ονόματος σύνδεσης και κωδικού πρόσβασης

en: Create password for %(provider)s
el: Δημιουργία κωδικού για %(provider)s

en: Creative Commons Attribution Share Alike 3.0
el: Έκδοση Creative Commons όπως το 3.0

en: Critic
el: Κριτικός

en: Custom footer (HTML format)
el: Προσαρμοσμένο υποσέλιδο (μορφή HTML)

en: Custom header additions
el: Προσθήκες προσαρμοσμένης κεφαλίδας

en: Custom javascript
el: Προσαρμοσμένο javascript

en: Custom portion of the HTML <HEAD>
el: Προσαρμοσμένο μέρος του HTML <HEAD>

en: Custom sidebar footer
el: Προσαρμοσμένη υποσημείωση πλευρικής περιοχής

en: Custom sidebar header
el: Προσαρμοσμένη κεφαλίδα πλευρικής περιοχής

en: Custom style sheet (CSS)
el: Προσαρμοσμένο φύλλο τεχνοτροπίας (CSS)

en: Customize HTML <HEAD>
el: Προσαρμογή HTML <HEAD>

en: Daily
el: Ημερήσια

en: Data entry and display rules
el: Καταχώριση δεδομένων και προβολή κανόνων

en: Data rules & Formatting
el: Κανόνες δεδομένων & μορφοποίηση

en: Date of birth
el: Ημερομηνία γέννησης

en: Days before starting to send reminders about unanswered questions
el: Ημέρες πριν την έναρξη αποστολής υπενθυμίσεων για αναπάντητες ερωτήσεις

en: Days before starting to send reminders to accept an answer
el: Ημέρες πριν την έναρξη αποστολής υπενθυμίσεων για αποδοχή ερώτησης

en: Default Gravatar icon type
el: Προεπιλεγμένος τύπος εικονιδίου γενικής απεικόνισης

en: Default avatar for users
el: Βασικό avatar χρηστών

en: Default max number of comments to display under posts
el: Προεπιλεγμένος μέγιστος αριθμός σχολίων για εμφάνιση στα ταχυδρομεία

en: Default notification frequency all questions
el: Προεπιλεγμένη συχνότητα αναγγελίας όλων των ερωτήσεων

en: Default notification frequency for mentions                        and comments
el: Προεπιλεγμένη συχνότητα αναγγελίας για μνείες και σχόλια

en: Default notification frequency questions answered by the user
el: Προεπιλεγμένη συχνότητα αναγγελίας ερωτήσεων που απαντήθηκαν από το χρήστη

en: Default notification frequency questions asked by the user
el: Προεπιλεγμένη συχνότητα αναγγελίας ερωτήσεων του χρήστη

en: Default notification frequency questions individually                        selected by the user
el: Προεπιλογή συχνότητας αναγγελίας ερωτήσεων που επιλέχτηκαν μεμονωμένα από το χρήστη

en: Default value:
el: Προεπιλεγμένη τιμή:

en: Default value: ""
el: Προεπιλεγμένη τιμή: ""

en: Default value: %s
el: Προεπιλεγμένη τιμή: %s

en: Delete These
el: Διαγραφή θέσης

en: Delete comments posted by others
el: Διαγραφή σχολίων που ταχυδρομήθηκαν από άλλους

en: Delete questions and answers posted by others
el: Διαγραφή ερωτήσεων και απαντήσεων που ταχυδρομήθηκαν από άλλους

en: Deleted own post with %(votes)s or more downvotes
el: Διαγραφή του δικού σας ταχυδρομείου με %(votes)s ή περισσότερες αρνητικές ψήφους

en: Deleted own post with %(votes)s or more upvotes
el: Διαγραφή του δικού σας ταχυδρομείου με %(votes)s ή περισσότερες θετικές ψήφους

en: Description
el: Περιγραφή

en: Despite that, each question and answer can be commented – 
        the comments are good for the limited discussions.
el: Παρότι κάθε ερώτηση και απάντηση μπορεί να σχολιαστεί – 
        τα σχόλια είναι καλα για περιορισμένες συζητήσεις.

en: Did not find what you were looking for?
el: Δεν βρήκατε αυτό που αναζητάτε;

en: Disciplined
el: Πειθαρχία

en: Disciplined: minimum upvotes for deleted post
el: Πειθαρχία: ελάχιστοι θετικοί ψήφοι για διαγραφή ανάρτησης

en: Do not make text query sticky in search
el: Μην κάνετε το ερώτημα κειμένου περίπλοκο στην αναζήτηση

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Downvote
el: Αρνητικές ψήφοι

en: Edit Site Settings
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων τόπου

en: Edit community wiki posts
el: Επεξεργασία αλληλογραφίας κοινότητας βίκι

en: Edit posts authored by other people
el: Επεξεργασία αλληλογραφίας που συντάχθηκε από άλλους

en: Edit question
el: Επεξεργασία ερώτησης

en: Edit user profile
el: Επεξεργασία κατατομής χρήστη

en: Edited %(num)s entries
el: %(num)s επεξεργασμένες καταχωρίσεις

en: Editor
el: Συντάκτης

en: Email address:
el: Ηλ. διεύθυνση:

en: Email and email alert settings
el: Ηλ. ταχυδρομείο και ρυθμίσεις ειδοποίησης του

en: Email replies having fewer words than this number will be posted as comments instead of answers
el: Οι απαντήσεις email που έχουν λιγότερες λέξεις απο αυτόν τον αριθμό θα αποστέλοντε ως σχόλια αντί για απαντήσεις

en: Email subscription settings
el: Ρυθμίσεις εγγραφής ηλ. ταχυδρομείου

en: Email:
el: Ηλ. διεύθυνση:

en: Enable Akismet spam detection(keys below are required)
el: Ενεργοποίηση εντοπισμού όχλησης Akismet (τα παρακάτω κλειδιά απαιτούνται)

en: Enable autolinking with specific patterns
el: Ενεργοποίηση αυτόματης σύνδεσης με ειδικά μοτίβα

en: Enable code-friendly Markdown
el: Ενεργοποίηση φιλικού κώδικα Markdown

en: Enable email alerts
el: Ενεργοποίησε ειδοποιήσεις μηνυμάτων

en: Enable embedding videos.
el: Ενεργοποίησε ενσωματωμένα βίντεο

en: Enable left sidebar
el: Ενεργοποίηση αριστερής πλευρικής μπάρας

en: Enable posting answers and comments by email
el: Ενεργοποίησε αποστολή μηνυμάτων και σχολίων μέσω email

en: Enable recaptcha (keys below are required)
el: Ενεργοποίηση recaptcha (απαιτούνται παρακάτω κλειδιά)

en: Enjoy.
el: Απολαύστε.

en: Enlightened
el: Φωτισμένη

en: Enlightened Duty: minimum upvotes
el: Φωτισμένο καθήκον: ελάχιστες θετικές ψήφοι

en: Enter number of points to add or subtract
el: Εισαγωγή αριθμού σημείων για προσθήκη ή αφαίρεση

en: Enter valid regular expressions for the patters, one per line. For example to detect a bug pattern like #bug123, use the following regex: #bug(\d+). The numbers captured by the pattern in the parentheses will be transferred to the link url template. Please look up more information about regular expressions elsewhere.
el: Εισαγωγή έγκυρων κανονικών εκφράσεων για τα μοτίβα, μία ανά γραμμή. Για παράδειγμα για εντοπισμό μοτίβου σφάλματος όπως #bug123, χρησιμοποιήστε την παρακάτω κανονική έκφραση : #bug(\d+). Οι λαμβανόμενοι αριθμοί από το μοτίβο στις παρενθέσεις θα μεταφερθούν στο σύνδεσμο προτύπου url. Παρακαλώ αναζητήστε περισσότερες πληροφορίες για κανονικές εκφράσεις κάπου αλλού.

en: Enthusiast
el: Οπαδός

en: Enthusiast: minimum days
el: Οπαδός: ελάχιστες ημέρες

en: Entire forum
el: Όλο το φόρουμ

en: Entire forum (tag filtered)
el: Συνολική συζήτηση (φιλτραρισμένη ετικέτα)

en: Error uploading file. Please contact the site administrator. Thank you.
el: Σφάλμα ανεβάσματος αρχείου. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το διαχειριστή του τόπου. Σας ευχαριστούμε.

en: Expert
el: Ειδικός

en: External Services
el: Εξωτερικές υπηρεσίες

en: FAQ
el: Συχνές ερωτήσεις

en: FOLLOWED
el: Ακολουθούνται

en: Facebook API key and Facebook secret allow to use Facebook Connect login method at your site. Please obtain these keys at <a href="%(url)s">facebook create app</a> site
el: Το κλειδί Facebook API και μυστικό Facebook επιτρέπουν τη μέθοδο σύνδεσης Facebook Connect στον τόπο σας. Παρακαλώ αποκτήστε αυτά τα κλειδιά στον τόπο <a href="%(url)s">δημιουργία εφαρμογών facebook</a>

en: Facebook public API key
el: Δημόσιο κλειδί API του Facebook

en: Facebook secret key
el: Μυστικό κλειδί Facebook

en: Fake email for anonymous user
el: Ψεύτικο ηλ. ταχυδρομείο για ανώνυμο χρήστη

en: Famous Question
el: Περίφημη ερώτηση

en: Famous Question: minimum views
el: Διάσημη ερώτηση: ελάχιστες προβολές

en: Favorite Question
el: Αγαπημένη ερώτηση

en: Favorite Question: minimum stars
el: Αγαπημένη ερώτηση: ελάχιστα αστέρια

en: Feedback
el: Ανάδραση

en: Feedback site URL
el: URL τόπου ανάδρασης

en: Fill it with the wordpress url to the xml-rpc, normally http://mysite.com/xmlrpc.php
el: Συμπληρώστε την με την url του wordpress στο xml-rpc, κανονικά http://mysite.com/xmlrpc.php

en: First downvote
el: Πρώτη αρνητική ψήφος

en: First edit
el: Πρώτη επεξεργασία

en: First flagged post
el: Το πρώτο σημειωμένο ταχυδρομείο

en: First name, Last name
el: Όνομα, Επίθετο

en: First retag
el: Πρώτη μετονομασία

en: First rollback
el: Πρώτη επαναφορά

en: First upvote
el: Πρώτη θετική ψήφος

en: Flag offensive
el: Επιθετική σημαία

en: Flickr user name
el: Όνομα χρήστη Flickr

en: Follow
el: Παρακολούθηση

en: Followed Questions
el: επιτηρούμενες ερωτήσεις

en: Followed by %(count)s person | Followed by %(count)s people
el[0]: Ακολουθείται από %(count)s άτομο
el[1]: Ακολουθείται από %(count)s άτομα

en: Following
el: Παρακολούθηση

en: Following %(count)s person | Following %(count)s people
el[0]: Παρακολούθηση από %(count)s άτομο
el[1]: Παρακολούθηση από %(count)s άτομα

en: Following the link above will help us verify your email address.
el: Ακολουθώντας τον παραπάνω σύνδεσμο θα σας βοηθήσει να επιβεβαιώσετε την ηλεκτρονική διεύθυνσή σας.

en: Footer is the bottom portion of the content, which is common to all pages. You can disable, customize, or use the default footer.
el: Υποσέλιδο είναι το κάτω μέρος του περιεχομένου, που είναι κοινό σε όλες τις σελίδες. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε, να προσαρμόσετε ή να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο υποσέλιδο.

en: For example, if you ask an interesting question or give a helpful answer, your input will be upvoted. On the other hand if the answer is misleading - it will be downvoted. Each vote in favor will generate <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> points, each vote against will subtract <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> points. There is a limit of <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> points that can be accumulated for a question or answer per day. The table below explains reputation point requirements for each type of moderation task.
el: Για παράδειγμα, εάν υποβάλετε μια ενδιαφέρουσα ερώτηση ή δώσετε μια χρήσιμη απάντηση, η καταχώρισή σας θα πάρει θετική ψήφο. Από την άλλη μεριά εάν η απάντηση οδηγεί λαθεμένα θα καταψηφιστεί. Κάθε θετική ψήφος θα δημιουργήσει <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> σημεία, κάθε αρνητική ψήφος θα αφαιρέσει <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> σημεία. Υπάρχει ένα όριο <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> σημείων που μπορεί να αθροιστεί για μια ερώτηση ή απάντηση ανά ημέρα. Ο παρακάτω πίνακας εξηγεί τις απαιτήσεις σημείου φήμης για κάθε τύπο εργασίας συντονισμού.

en: Force lowercase the tags
el: Υποχρεωτικά μικρά γράμματα στις ετικέτες

en: Format of tag list
el: Μορφή της λίστας ετικέτας

en: Frequently Asked Questions
el: Συχνές ερωτήσεις

en: Full name of the license
el: Πλήρες όνομα της άδειας

en: Gain for accepting best answer
el: Κέρδος για αποδοχή άριστης απάντησης

en: Gain for post owner on canceled downvote
el: Κέρδος για κάτοχο αλληλογραφίας σε ακυρωθείσα αρνητική ψήφο

en: Gain for receiving an upvote
el: Κέρδος για αποδοχή θετικής ψήφου

en: Gain for the author of accepted answer
el: Κέρδος για συντάκτη αποδεκτής απάντησης

en: Gain for voter on canceling downvote
el: Κέρδος για ψηφοφόρο στην ακύρωση αρνητικής ψήφου

en: Give us your feedback!
el: Δώστε μας την ανάδρασή σας!

en: Goal of this site is...
el: Σκοπός αυτού του τόπου είναι...

en: Good Answer
el: Καλή απάντηση

en: Good Answer: minimum upvotes for the answer
el: Καλή απάντηση: ελάχιστες θετικές ψήφοι για την απάντηση

en: Good Question
el: Καλή ερώτηση

en: Good Question: minimum upvotes for the question
el: Καλή ερώτηση: ελάχιστες θετικοί ψήφοι για την ερώτηση

en: Google Analytics key
el: Αναλυτικό κλειδί google

en: Google site verification key
el: Κλειδί επαλήθευσης τόπου Google

en: Gravatar
el: γενική απεικόνιση

en: Great Answer
el: Θαυμάσια απάντηση

en: Great Answer: minimum upvotes for the answer
el: Εξαιρετική απάντηση: ελάχιστες θετικές ψήφοι για την απάντηση

en: Great Question
el: Εξαίρετη ερώτηση

en: Great Question: minimum upvotes for the question
el: Εξαιρετική ερώτηση: ελάχιστες θετικές ψήφοι για την ερώτηση

en: Greetings from the Q&A forum
el: Χαιρετίσματα από το φόρουμ Q&A

en: Group
el: Ομάδα

en: Group settings: %(name)s
el: Ρυθμίσεις ομάδας: %(name)s

en: Groups
el: Ομάδες

en: Guru
el: Γκουρού

en: Guru: minimum upvotes
el: Γκουρού: ελάχιστες θετικές ψήφοι

en: HTML for the left sidebar
el: HTML για την αριστερή πλευρική στήλη

en: Hash to update the media revision number automatically.
el: Δίεση για αυτόματη ενημέρωση του αριθμού αναθεώρησης μέσων.

en: Header is the bar at the top of the content that contains user info and site links, and is common to all pages. Use this area to enter contents of the headerin the HTML format.   When customizing the site header (as well as footer and the HTML &lt;HEAD&gt;), use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
el: Κεφαλίδα είναι η γραμμή στην κορυφή του περιεχομένου που περιέχει πληροφορίες χρήστη και συνδέσμους τόπων και είναι κοινή σε όλες τις σελίδες. Χρησιμοποιήστε αυτήν την περιοχή για την εισαγωγή περιεχομένων της κεφαλίδας σε μορφή HTML. Όταν προσαρμόζετε τον τόπο κεφαλίδας (καθώς και υποσέλιδου και το HTML &lt;HEAD&gt;), χρησιμοποιήστε την υπηρεσία επικύρωσης HTML για να βεβαιωθείτε ότι η είσοδος σας είναι έγκυρη και δουλεύει καλά σε όλους τους περιηγητές.

en: Help
el: Βοήθεια

en: Here are your current login methods
el: Εδώ είναι οι τρέχουσες μέθοδοι σύνδεσης

en: Here, please enter url templates for the patterns entered in the previous setting, also one entry per line. <strong>Make sure that number of lines in this setting and the previous one are the same</strong> For example template https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=\1 together with the pattern shown above and the entry in the post #123 will produce link to the bug 123 in the redhat bug tracker.
el: Εδώ, παρακαλώ εισάγετε τα πρότυπα url για τα εισαχθέντα μοτίβα στην προηγούμενη ρύθμιση, επίσης μια καταχώριση ανά γραμμή. <strong>Βεβαιωθείτε ότι ο αριθμός των γραμμών σε αυτή τη ρύθμιση και στην προηγούμενη είναι ο ίδιος</strong> Για παράδειγμα το πρότυπο https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=\1 μαζί με το παραπάνω εμφανιζόμενο μοτίβο και την είσοδο στο ταχυδρομείο #123 θα παράξουν το σύνδεσμο προς το σφάλμα 123 στον εντοπιστή σφαλμάτων redhat.

en: Home
el: Αρχική σελίδα

en: How does karma system work?
el: Πώς δουλεύει το κάρμα?

en: How often to send accept answer reminders (in days between the reminders sent).
el: Συχνότητα αποστολής αποδοχής υπενθυμίσεων απάντησης (σε ημέρες μεταξύ της αποστολής υπενθυμίσεων).

en: How often to send unanswered question reminders (in days between the reminders sent).
el: Συχνότητα αποστολής υπενθυμίσεων αναπάντητων ερωτήσεων (σε ημέρες μεταξύ των αποστολών υπενθυμίσεων).

en: However, you still may be logged in to your OpenID provider. Please logout of your provider if you wish to do so.
el: Όμως, μπορείτε ακόμα να συνδεθείτε με τον πάροχο του OpenID σας. Παρακαλώ αποσυνδεθείτε από τον πάροχό σας εάν το επιθυμείτε.

en: I don't want to give my email or receive a response:
el: Δεν θέλω να δώσω το ηλ. ταχυδρομείο μου ή να πάρω απάντηση:

en: If checked, all forum functions will be shown to users, regardless of their reputation. However to use those functions, moderation rules, reputation and other limits will still apply.
el: Εάν επιλεγεί, όλες οι λειτουργίες του φόρουμ θα εμφανίζονται στους χρήστες, ανεξάρτητα από τη φήμη τους. Όμως για χρήση αυτών των λειτουργιών, κανόνες συντονισμού, φήμης και άλλων ορίων εξακολουθούν να εφαρμόζονται.

en: If checked, underscore characters will not trigger italic or bold formatting - bold and italic text can still be marked up with asterisks. Note that "MathJax support" implicitly turns this feature on, because underscores are heavily used in LaTeX input.
el: Εάν σημειωθεί, οι υπογραμμισμένοι χαρακτήρες δεν θα προκαλέσουν πλάγια ή έντονη μορφοποίηση - έντονο και πλάγιο κείμενο μπορεί ακόμα να σημανθεί με αστερίσκους. Σημειώστε ότι "η υποστήριξη MathJax" ενεργοποιεί αυτή την ιδιότητα υπονοούμενα, επειδή οι υπογραμμίσεις χρησιμοποιούνται έντονα στην καταχώριση LaTeX.

en: If left empty, a simple internal feedback form will be used instead
el: Εάν αφεθεί κενό, μια απλή εσωτερική φόρμα ανάδρασης θα χρησιμοποιηθεί στη θέση του

en: If this approach is not for you, we respect your choice.
el: Εάν αυτή η προσέγγιση δεν είναι για σας, σεβόμαστε την επιλογή σας.

en: If unchecked, there will be no time limit to edit the comments
el: Εάν αποεπιλεγεί, δεν θα υπάρχει όριο χρόνου για επεξεργασία των σχολίων

en: If you believe that this message was sent in mistake - 
    no further action is needed. Just ignore this email, we apologize
    for any inconvenience
el: Αν πιστεύεις οτι αυτο το μήνυμα σταλθηκε απο λάθος - 
    δεν χρειάζεται να κάνεις κατι. Απλά αγνόησε αυτό το email και απολογούμαστε για καθε αναστάτωση

en: If you enable this feature, <a href="%(url)s">mathjax</a> must be installed on your server in its own directory.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν την ιδιότητα, το <a href="%(url)s">mathjax</a> πρέπει να εγκατασταθεί στον εξυπηρετητή σας στο δικό του κατάλογο.

en: If you enable this feature, the application  will be able to detect patterns and auto link to URLs
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν την ιδιότητα, η εφαρμογή θα μπορεί να εντοπίζει μοτίβα και αυτόματες συνδέσεις σε URLs

en: If you wish to change %(username)s's status, please make a meaningful selection.
el: Εάν επιθυμείτε να αλλάξετε την κατάσταση του %(username)s, παρακαλώ κάντε μια λογική επιλογή.

en: If you wish, please add, remove or re-validate your login methods
el: Εάν επιθυμείτε, παρακαλώ προσθέστε, αφαιρέστε ή ξαναεπικυρώστε τις μεθόδους σύνδεσης

en: Ignored tags
el: αγνοημένες ετικέτες

en: Import StackExchange data
el: Εισαγωγή δεδομένων ανταλλαγής στοίβας

en: Import data
el: Εισαγωγή δεδομένων

en: In the case you experience any difficulties in using this import tool,
            please try importing your data via command line: <code>python manage.py load_stackexchange path/to/your-data.zip</code>
el: Σε περίπτωση που αντιμετωπίζετε δυσκολίες στη χρήση του εργαλείου εισαγωγής,
    παρακαλώ δοκιμάστε την εισαγωγή των δεδομένων σας μέσω της γραμμής εντολών:<code>python manage.py load_stackexchange path/to/your-data.zip</code>

en: Individually selected
el: Μεμονωμένη επιλογή

en: Individually selected questions
el: Μεμονωμένες επιλεγμένες ερωτήσεις

en: Instantly
el: Στιγμιαία

en: Interesting tags
el: Ενδιαφέρουσες ετικέτες

en: Internal server error
el: Εσωτερικό σφάλμα εξυπηρετητή

en: It's a good idea to make sure that your existing login methods still work, or add a new one. Please click any of the icons below to check/change or add new login methods.
el: Είναι καλό να βεβαιωθείτε ότι οι υπάρχουσες μέθοδοι σύνδεσης δουλεύουν ακόμα, ή προσθέστε μια νέα. Παρακαλώ κλικ σε οποιοδήποτε από τα παρακάτω εικονίδια για έλεγχο/αλλαγή ή προσθήκη νέων μεθόδων σύνδεσης.

en: Karma loss and gain rules
el: Κανόνες απώλειας και κέρδους κάρμα

en: Karma system allows users to earn rights to perform a variety of moderation tasks
el: Το Κάρμα επιτρέπει στους χρήστες να κερδίσουν το δικαίωμα να εκτελεσουν διάφορες λειτουργιες ελεγκτή

en: Karma thresholds
el: Κατώφλια κάρμα

en: Keys for external services
el: Κλειδιά για εξωτερικές υπηρεσίες

en: LDAP Server EMAIL field name
el: Όνομα πεδίου LDAP Server EMAIL

en: LDAP login configuration
el: Ρύθμιση εισόδου LDAP

en: Last name, First name
el: Όνομα, Επίθετο

en: Last updated
el: τελευταία χρησιμοποιημένο

en: Left 10 comments with score of 10 or more
el: Υπόλοιπο 10 σχολίων με τιμή 10 ή μεγαλύτερη

en: Let users decide
el: Να αποφασίσουν οι χρήστες

en: License homepage
el: Αρχική σελίδα άδειας

en: License logo image
el: Εικόνα λογότυπου άδειας

en: Limit how many avatars will be displayed on the sidebar
el: Όριο απεικονίσεων που θα εμφανίζονται στην πλευρική περιοχή

en: Limit time to edit comments
el: Όριο χρόνου για επεξεργασία σχολίων

en: LinkedIn consumer key
el: Κλειδί καταναλωτή LinkedIn

en: LinkedIn consumer secret
el: Μυστικό καταναλωτή LinkedIn

en: Listings of questions
el: ερωτήματα

en: LiveJournal blog name
el: Όνομα ιστολογίου LiveJournal

en: Livesettings are disabled for this site.
el: Απενεργοποίηση Ζωντανών ρυθμίσεων για αυτόν τον τόπο

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Login failed, please try again
el: Η σύνδεση απέτυχε, παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε

en: Login method %(provider_name)s does not exist
el: Η μέθοδος σύνδεσης του %(provider_name)s δεν υπάρχει

en: Login or email
el: Σύνδεση ή ηλ. ταχυδρομείο

en: Login provider setings
el: Ρυθμίσεις παρόχου σύνδεσης

en: Login, Users & Communication
el: Σύνδεση, χρήστες & επικοινωνία

en: Login/Signup to Answer
el: Σύνδεση/Εγγραφή σε απάντηση

en: Login/Signup to Post
el: Σύνδεση/Εγγραφή για να απαντήσεις

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Loss for author whose answer was "un-accepted"
el: Απώλεια για συντάκτη του οποίου η απάντηση "απορρίφθηκε"

en: Loss for giving a downvote
el: Απώλεια για δόσιμο αρνητικής ψήφου

en: Loss for owner of post that was downvoted
el: Απώλεια για κάτοχο αλληλογραφίας που καταψηφίστηκε

en: Loss for owner of post that was flagged 3 times per same revision
el: Απώλεια για κάτοχο αλληλογραφίας που σημειώθηκε 3 φορές ανά ίδια έκδοση

en: Loss for owner of post that was flagged 5 times per same revision
el: Απώλεια για κάτοχο αλληλογραφίας που σημειώθηκε 5 φορές ανά ίδια έκδοση

en: Loss for owner of post that was flagged offensive
el: Απώλεια για κάτοχο αλληλογραφίας που σημειώθηκε ως επιθετική

en: Loss for post owner when upvote is canceled
el: Απώλεια για κάτοχο αλληλογραφίας όταν ακυρώθηκε θετική ψήφος

en: Loss for voter for canceling of answer acceptance
el: Απώλεια για ψηφοφόρο για ακύρωση αποδοχής απάντησης

en: Main
el: Κύριος

en: Main page sidebar
el: Πλευρική περιοχή κύριας σελίδας

en: Mandatory tags
el: Υποχρεωτικές ετικέτες

en: Markup in posts
el: Επισήμανση σε ταχυδρομεία

en: Mathjax support (rendering of LaTeX)
el: Υποστήριξη Mathjax (απόδοση του LaTeX)

en: Max. number of reminders to send about unanswered questions
el: Μέγιστος αριθμός αποστολής υπενθυμίσεων για αναπάντητες ερωτήσεις

en: Max. number of reminders to send to accept the best answer
el: Μέγιστος αριθμός αποστολής υπενθυμίσεων για αποδοχή της άριστης απάντησης

en: Maximum comment length, must be < %(max_len)s
el: Μέγιστο μήκος σχολίου, πρέπει να είναι < %(max_len)s

en: Maximum daily reputation gain per user
el: Μέγιστο κέρδος φήμης ημερησίως ανά χρήστη

en: Maximum length of tag (number of characters)
el: Μέγιστο μήκος ετικέτας (αριθμός χαρακτήρων)

en: Maximum number of flags per user per day
el: Μέγιστος αριθμός σημαιών ανά χρήστη και ημέρα

en: Maximum number of news entries in an email alert
el: Μέγιστος αριθμός νέων καταχωρήσεων σε ειδοποίηση ηλ. ταχυδρομείου

en: Maximum number of tags per question
el: Μέγιστος αριθμός ετικετών ανά ερώτηση

en: Mentions and comment responses
el: Απαντήσεις αναφορών και σχολίων

en: Message is required
el: Μύνημα απαιτείται

en: Message sent
el: Απεσταλμένο μήνυμα

en: Message text
el: Κείμενο μηνύματος

en: Minimum allowed length for screen name
el: Ελάχιστο επιτρεπόμενο μήκος για όνομα οθόνης

en: Minimum days to accept an answer, if it has not been accepted by the question poster
el: Ελάχιστες ημέρες για αποδοχή απάντησης, εάν ο αποστολέας της ερώτησης δεν την δέχτηκε

en: Minimum length of answer body (number of characters)
el: Ελάχιστο μήκος σώματος απάντησης (αριθμός χαρακτήρων)

en: Minimum length of question body (number of characters)
el: Ελάχιστο μήκος σώματος ερώτησης (αριθμός χαρακτήρων)

en: Minimum length of search term for Ajax search
el: Ελάχιστο μήκος αναζήτησης όρου για αναζήτηση Ajax

en: Minimum length of title (number of characters)
el: Ελάχιστο μήκος τίτλου (αριθμός χαρακτήρων)

en: Minutes allowed to edit a comment
el: Επιτρεπόμενα λεπτά για επεξεργασία σχολίου

en: Moderators have the same privileges as administrators, but cannot add or remove user status of 'moderator' or 'administrator'.
el: Οι συντονιστές έχουν τα ίδια προνόμια όπως οι διαχειριστές, αλλά δεν μπορούν να προσθέσουν ή να αφαιρέσουν κατάσταση χρήστη 'συντονιστή' ή 'διαχειριστή'.

en: Must match the corresponding database backend setting
el: Πρέπει να ταιριάζει με την αντίστοιχη ρύθμιση υποστήριξης βάσης δεδομένων

en: My groups
el: Οι ομάδες μου

en: NOTE: in order to use this feature, it is necessary to run the management command "send_accept_answer_reminders" (for example, via a cron job - with an appropriate frequency)
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: για χρήση αυτής της ιδιότητας, απαιτείται η εκτέλεση της εντολής διαχείρισης "αποστολή_αποδοχής_υπενθυμίσεων_ερώτησης" (για παράδειγμα, μέσω περιοδικής εργασίας - με κατάλληλη συχνότητα)

en: NOTE: in order to use this feature, it is necessary to run the management command "send_unanswered_question_reminders" (for example, via a cron job - with an appropriate frequency)
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: για τη χρήση αυτού του γνωρίσματος, είναι απαραίτητο να τρέξει η εντολή διαχείρισης "αποστολή_υπενθυμίσεων_αναπάντητης_ερώτησης" (για παράδειγμα, μέσω μιας περιοδικής εργασίας - με κατάλληλη συχνότητα)

en: Name for the Anonymous user
el: Όνομα για τον ανώνυμο χρήστη

en: Necromancer
el: Νεκρομάντης

en: Necromancer: minimum delay in days
el: Νεκρομάντης: ελάχιστη καθυστέρηση σε ημέρες

en: Necromancer: minimum upvotes
el: Νεκρομάντης: ελάχιστες θετικές ψήφοι

en: Never
el: Ποτέ

en: Never, for all users
el: Ποτέ, για όλους τους χρήστες

en: New password
el: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: Nice Answer
el: Ωραία απάντηση

en: Nice Answer: minimum upvotes for the answer
el: Ωραία απάντηση: ελάχιστες θετικοί ψήφοι για την απάντηση

en: Nice Question
el: Ωραία ερώτηση

en: Nice Question: minimum upvotes for the question
el: Ωραία ερώτηση: ελάχιστες θετικές ψήφοι για την ερώτηση

en: No email
el: Χωρίς ηλ. ταχυδρομείο

en: None
el: Καμία

en: Notable Question
el: Σημαντική ερώτηση

en: Notable Question: minimum views
el: Σημαντική ερώτηση: ελάχιστες προβολές

en: Note - <strong>MathJax is not included with askbot</strong> - you should deploy it yourself, preferably at a separate domain and enter url pointing to the "mathjax" directory (for example: http://mysite.com/mathjax)
el: Σημείωση - <strong>Το MathJax δεν συμπεριλαμβάνεται στο askbot</strong> - πρέπει να το αναπτύξετε μόνοι σας, κατά προτίμηση σε ξεχωριστό τομέα και να εισάγετε το url δείχνοντας στον κατάλογο "mathjax" (για παράδειγμα: http://mysite.com/mathjax)

en: Note: to really enable %(provider)s login some additional parameters will need to be set in the "External keys" section
el: Σημείωση: για πραγματική ενεργοποίηση μερικών πρόσθετων παραμέτρων σύνδεσης %(provider)s θα χρειαστεί να οριστούν στην ενότητα "Εξωτερικά κλειδιά"

en: Nothing found
el: Δεν βρέθηκε τίποτα

en: Nothing found.
el: Δεν βρέθηκε τίποτα.

en: Number of days required before answering own question
el: Αριθμός απαιτούμενων ημερών πριν την απάντηση δικής σας ερώτησης

en: Number of days to allow canceling votes
el: Αριθμός επιτρεπόμενων ημερών για ακύρωση ψήφων

en: Number of flags required to automatically delete posts
el: Αριθμός απαιτούμενων σημαιών για αυτόματη διαγραφή άρθρων

en: Number of flags required to automatically hide posts
el: Αριθμός απαιτούμενων σημαιών για αυτόματη απόκρυψη άρθρων

en: Number of members
el: Αριθμός μελών

en: Number of questions to list by default
el: Αριθμός ερωτήσεων για καταχώριση από προεπιλογή

en: Number of votes a user can cast per day
el: Μέγιστος αριθμός ψήφων χρήστη ανά ημέρα

en: OK to close
el: Εντάξει για κλείσιμο

en: Obtain is at <a href="%(url)s">Google Analytics</a> site, if you wish to use Google Analytics to monitor your site
el: Απόκτηση στον τόπο <a href="%(url)s">Google Analytics</a>, εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το Google Analytics για να παρακολουθεί τον τόπο

en: Oops, apologies - there was some error
el: Ουπς, συγνώμη - συνέβη σφάλμα

en: Oops, sorry - there was some error - please try again
el: Συγνώμη - υπήρχε κάποιο σφάλμα - παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε

en: OpenID %(openid_url)s is invalid
el: Το OpenID %(openid_url)s είναι άκυρο

en: OpenID url
el: url ανοιχτού ID

en: Option to define frequency of emailed updates for: Mentions and comments.
el: Επιλογή ορισμού συχνότητας ενημερώσεων ηλ. ταχυδρομείου για: Μνείες και σχόλια.

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question answered by the user.
el: Επιλογή καθορισμού συχνότητας των ενημερώσεων ηλ. ταχυδρομείου για: Ερώτηση που απαντήθηκε από το χρήστη.

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question asked by the user.
el: Επιλογή καθορισμού συχνότητας των ενημερώσεων ηλ. ταχυδρομείου για: Ερώτηση χρήστη.

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question individually selected by the user.
el: Επιλογή καθορισμού συχνότητας των ενημερώσεων ηλ. ταχυδρομείου για: μεμονωμένα επιλεγμένη ερώτηση από το χρήστη

en: Option to define frequency of emailed updates for: all questions.
el: Επιλογή για καθορισμό συχνότητας των ενημερώσεων ηλ. ταχυδρομείου: όλες οι ερωτήσεις.

en: Organizer
el: Οργανωτής

en: Page not found
el: Δεν βρέθηκε η σελίδα

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Password <i>(please retype)</i>
el: Κωδικός <i>(ξανα)</i>

en: Password login button
el: Κουμπί σύνδεσης κωδικού πρόσβασης

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Passwords did not match
el: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν ταιριάζουν

en: Peer Pressure
el: Ομότιμη πίεση

en: Peer Pressure: minimum downvotes for deleted post
el: Ομότιμη πίεση: ελάχιστοι αρνητικοί ψήφοι για διαγραφή ανάρτησης

en: Please add a more permanent login method by clicking one of the icons below, to avoid logging in via email each time.
el: Παρακαλώ προσθέστε μια πιο σταθερή μέθοδο σύνδεσης με κλικ σε ένα από τα παρακάτω εικονίδια, για αποφυγή σύνδεσης μέσω ηλ. ταχυδρομείου κάθε φορά.

en: Please add one or more login methods.
el: Παρακαλώ προσθέστε μία ή περισσότερες μεθόδους σύνδεσης.

en: Please ask your question here
el: Παρακαλώ υποβάλετε την ερώτησή σας εδώ

en: Please avoid asking questions that are not relevant to this community, too subjective and argumentative.
el: Παρακαλώ αποφύγετε ερωτήσεις που δεν είναι σχετικές με αυτήν την κοινότητα, πολύ υποκειμενικές και ερειστικές.

en: Please check your email and visit the enclosed link to re-connect to your account
el: Παρακαλώ ελέγξτε το ταχυδρομείο σας και επισκεφτείτε τον περιεχόμενο σύνδεσμο για επανασύνδεση με το λογαριασμό σας

en: Please check your email and visit the enclosed link.
el: Παρακαλώ επιλέξτε το ηλ. ταχυδρομείο σας και επισκεφτείτε τον επισυναπτόμενο σύνδεσμο.

en: Please click any of the icons below to sign in
el: Παρακαλώ κλικ σε οποιοδήποτε από τα παρακάτω εικονίδια για σύνδεση

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
el[0]: Παρακαλώ διορθώστε το παρακάτω λάθος.
el[1]: Παρακαλώ διορθώστε τα παρακάτω λάθη.

en: Please enter your %(username_token)s
el: Παρακαλώ εισάγετε το %(username_token)s σας

en: Please enter your <span>user name</span>, then sign in
el: Παρακαλώ εισάγετε το <span>όνομα χρήστη</span> σας, έπειτα συνδεθείτε

en: Please follow some questions or follow some users.
el: Παρακαλώ ακολουθήστε μερικές ερωτήσεις ή ακολουθήστε μερικούς χρήστες.

en: Please log in to use %s
el: Παρακαλώ συνδεθείτε για χρήση του %s

en: Please login to post
el: Παρακαλώ συνδεθείτε για ταχυδρόμηση

en: Please mark "I dont want to give my mail" field.
el: Παρακαλώ σημειώστε το πεδίο "Δεν θέλω να δώσω την ηλ. διεύθυνση μου".

en: Please note: %(app_name)s requires javascript to work properly, please enable javascript in your browser, <a href="%(noscript_url)s">here is how</a>
el: Παρακαλώ σημειώστε: το %(app_name)s απαιτεί javascript για να δουλέψει σωστά, παρακαλώ ενεργοποιήστε το javascript στον περιηγητή σας, <a href="%(noscript_url)s">ιδού πώς</a>

en: Please register by clicking on any of the icons below
el: Παρακαλώ εγγραφείτε με κλικ σε οποιοδήποτε από τα παρακάτω εικονίδια

en: Please register your forum at <a href="%(url)s">Identi.ca applications site</a>
el: Παρακαλώ καταχωρίστε το φόρουμ σας στο <a href="%(url)s">τόπος εφαρμογών Identi.ca</a>

en: Please register your forum at <a href="%(url)s">LinkedIn developer site</a>
el: Παρακαλώ καταχωρίστε το φόρουμ σας στο <a href="%(url)s">τόπος ανάπτυξης LinkedIn</a>

en: Please register your forum at <a href="%(url)s">twitter applications site</a>
el: Παρακαλώ καταχωρίστε το φόρουμ σας στο <a href="%(url)s">τόπος εφαρμογών twitter</a>

en: Please select the avatars that you would like to delete.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τις απεικονίσεις που θα θέλατε να διαγράψετε.

en: Please sign in here:
el: Παρακαλώ συνδεθείτε εδώ:

en: Please sign in to delete/restore posts
el: Παρακαλώ συνδεθείτε για να διαγράψετε/επαναφερετε απαντήσεις

en: Please sign in to subscribe for: %(tags)s
el: Παρακαλώ συνδεθείτε για εγγραφή στο: %(tags)s

en: Please sign in to vote
el: Παρακαλώ συνδεθείτε για να ψηφίσετε

en: Please vote when you find helpful information,
        it really helps the %(app_name)s community.
el: Παρακαλειστε να ψηφίζετε οταν βρίσκετε χρήσιμες πληροφορίες,
       Αυτό βοηθάει πραγματικα τη κοινότητα %(app_name)s.

en: Please wait a second! Your account is recovered, but ...
el: Παρακαλώ, περιμένετε! Ο λογαριασμός σας ανακτήθηκε, αλλά ...

en: Please, enter your new password
el: Παρακαλώ, εισάγετε το νέο κωδικό πρόσβασης

en: Please, enter your password
el: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης

en: Please, enter your user name
el: Παρακαλώ, εισάγετε το όνομα χρήστη σας

en: Please, retype
el: Παρακαλώ, ξαναπληκτρολογήστε

en: Please, sign in
el: Παρακαλώ συνδεθείτε

en: Please, subscribe for the following tags:
el: Παρακαλώ, εγγραφείτε για τις παρακάτω ετικέτες:

en: Popular Question
el: Δημοφιλής ερώτηση

en: Popular Question: minimum views
el: Δημοφιλής ερώτηση: ελάχιστες προβολές

en: Post Your Answer
el: Δώσε την απάντησή σου

en: Posted %(num_comments)s comments
el: %(num_comments)s απεσταλμένα σχόλια

en: Prefix for the email subject line
el: Πρόθημα για τη γραμμή θέματος του ηλ. ταχυδρομείου

en: Privacy policy
el: Πολιτική ιδιωτικότητας

en: Profile
el: Προφίλ

en: Pundit
el: Αυθεντία

en: Q&A forum feedback
el: ανάδραση φόρουμ Q&A

en: Q&A site logo
el: Λογότυπος τόπου Q&A

en: Question has no accepted answers
el: Η ερώτηση δεν έχει αποδεκτές απαντήσεις

en: Question has no answers
el: Η ερώτηση δεν έχει απαντήσεις

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Questions that I answered
el: Ερωτήσεις που απάντησα

en: Questions that I asked
el: Ερωτήσεις που υπέβαλα

en: Real name
el: Πραγματικό όνομα

en: Reasons
el: Αιτίες

en: Recaptcha is a tool that helps distinguish real people from annoying spam robots. Please get this and a public key at the <a href="%(url)s">%(url)s</a>
el: Recaptcha είναι ένα εργαλείο που βοηθά στη διάκριση πραγματικών ανθρώπων από ενοχλητικά ρομπότ όχλησης. Παρακαλώ πάρτε αυτό και ένα δημόσιο κλειδί στο <a href="%(url)s">%(url)s</a>

en: Recaptcha private key
el: Ατομικό κλειδί Recaptcha

en: Recaptcha public key
el: Δημόσιο κλειδί Recaptcha

en: Recover your %(site)s account
el: Ανάκτηση του λογαριασμού σας του %(site)s

en: Recover your account via email
el: Ανάκτηση του λογαριασμού σας μέσω ηλ. ταχυδρομείου

en: Regexes to detect the link patterns
el: Κανονικές εκφράσεις για εντοπισμό μοτίβων σύνδεσης

en: Registered User
el: Καταχωρημένος χρήστης

en: Registered user
el: Καταχωρημένος χρήστης

en: Registration
el: Εγγραφή

en: Reject
el: Απόριψη

en: Reject tag
el: Απόριψη ετικέτας

en: Related questions
el: σχετικές ερωτήσεις

en: Remove rel=nofollow from own homepage
el: Αφαίρεση rel=nofollow από τη δικά σας αρχική σελίδα

en: Reopen question
el: Ξανάνοιγμα ερώτησης

en: Replace space in emailed tags with dash
el: Αντικατάσταση κενού στις ετικέτες ηλ. ταχυδρομείου με παύλα

en: Reply by email hostname
el: Απαντήστε στέλνοντας με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου το όνομα υπολογιστή

en: Reputation, Badges, Votes & Flags
el: Φήμη, διακρίσεις, ψήφοι & σημαίες

en: Require email verification before allowing to post
el: Απαιτείται επιβεβαίωση ηλ. ταχυδρομείου πριν να επιτραπεί η ταχυδρόμηση

en: Retag
el: Μετονομασία

en: Retag question
el: μετονομασία ερώτησης

en: Retag questions posted by other people
el: Νέες ετικέτες για ερωτήσεις από άλλα άτομα

en: Revision history
el: Ιστορικό αναθεώρησης

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save comment by pressing <Enter> key
el: Αποθήκευση σχολίου πατώντας το πλήκτρο <Enter>

en: Save edit
el: Αποθήκευση επεξεργασίας

en: Save, then <a href="http://validator.w3.org/">use HTML validator</a> on the "about" page to check your input.
el: Αποθήκευση, έπειτα <a href="http://validator.w3.org/">χρήση επικύρωσης  HTML</a> στη σελίδα "σχετικά" για έλεγχο της καταχώρισης σας.

en: Save, then <a href="http://validator.w3.org/">use HTML validator</a> on the "faq" page to check your input.
el: Αποθήκευση, μετά <a href="http://validator.w3.org/">χρήση επικύρωσης HTML</a> στη σελίδα "συχνές ερωτήσεις" για έλεγχο της καταχώρισής σας.

en: Save, then <a href="http://validator.w3.org/">use HTML validator</a> on the "privacy" page to check your input.
el: Αποθήκευση, έπειτα <a href="http://validator.w3.org/">χρήση επικύρωσης HTML</a> στην σελίδα "ιδιωτικότητα" για έλεγχο της καταχώρισή σας.

en: Scholar
el: Μελετητής

en: Screen Name
el: Όνομα οθόνης

en: Screen name
el: Όνομα χρήστη

en: Search tip:
el: Συμβουλή αναζήτησης:

en: Search tips:
el: Οδηγίες αναζήτησης:

en: Sections:
el: Ενότητες:

en: Select skin
el: Επιλογή περιβλήματος

en: Select the format to show tags in, either as a simple list, or as a tag cloud
el: Επιλέξτε τη μορφή εμφάνισης των ετικετών, είτε ως απλή λίστα ή ως σύννεφο ετικέτας

en: Self-Learner
el: Αυτοδίδακτος

en: Self-Learner: minimum answer upvotes
el: Αυτοδίδακτος: ελάχιστες θετικές ψήφοι απάντησης

en: Send Feedback
el: Αποστολή ανάδρασης

en: Send a new recovery key
el: Αποστολή νέου κλειδιού πρόσβασης

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Send message to %(username)s
el: Αποστολή μηνύματος σε %(username)s

en: Send periodic reminders about unanswered questions
el: Αποστολή περιοδικών υπενθυμίσεων για αναπάντητες ερωτήσεις

en: Send periodic reminders to accept the best answer
el: Αποστολή περιοδικών υπενθυμίσεων για αποδοχή της άριστης απάντησης

en: Settings included in %(name)s.
el: Συμπεριλαμβανόμενες ρυθμίσεις στο %(name)s.

en: Short name for the license
el: Σύντομο όνομα για την άδεια

en: Short name for your Q&A forum
el: Σύντομο όνομα για το φόρουμ σας Q&A

en: Show all UI functions to all users
el: Εμφάνιση όλων των λειτουργιών διεπαφής χρήστη σε όλους τους χρήστες

en: Show alternative login provider buttons on the password "Sign Up" page
el: Εμφάνιση εναλλακτικών κουμπιών παρόχου σύνδεσης στη σελίδα κωδικού "εγγραφής"

en: Show avatar block in sidebar
el: Εμφάνιση ομάδας απεικόνισης σε πλευρική περιοχή

en: Show country
el: Προβολή χώρας

en: Show license clause in the site footer
el: Προβολή πρότασης άδειας στο υποσέλιδο τόπου

en: Show logo
el: Εμφάνιση λογότυπου

en: Show meta information in sidebar
el: Εμφάνιση μέτα πληροφοριών στην πλευρική περιοχή

en: Show related questions in sidebar
el: Εμφάνιση σχετικών ερωτήσεων στην πλευρική περιοχή

en: Show tag list in sidebar
el: Εμφάνιση λίστας ετικέτας σε πλευρική περιοχή

en: Show tag list/cloud in sidebar
el: Εμφάνιση ετικέτας λίστας/σύννεφου σε πλευρική περιοχή

en: Show tag selector in sidebar
el: Εμφάνιση επιλογέα ετικέτας σε πλευρική περιοχή

en: Sign in
el: Σύνδεση

en: Sign in with Yahoo
el: Σύνδεση με Yahoo

en: Sign in with your %(provider)s account
el: Σύνδεση με το λογαριασμό του %(provider)s σας

en: Signin with %(provider)s user name and password
el: Σύνδεση με το όνομα χρήστη και κωδικό του %(provider)s

en: Signup
el: Εγγραφή

en: Sincerely,
    Q&A Forum Administrator
el: Με εκτίμηση
    Ο Διαχειριστής

en: Site
el: Τόπος

en: Site description for the search engines
el: Περιγραφή τόπου για μηχανές αναζήτησης

en: Site favicon
el: Τόπος αγαπημένου εικονιδίου

en: Site footer mode
el: Κατάσταση υποσέλιδου τόπου

en: Site title for the Q&A forum
el: Τίτλος τόπου για το φόρουμ Q&A

en: Sites
el: Τόποι

en: Skin media revision number
el: Αριθμός αναθεώρησης μέσων περιβλήματος

en: So questions and answers can be edited like wiki pages by experienced users of this site and this improves the overall quality of the knowledge base content.
el: Έτσι ερωτήσεις και απαντήσεις μπορούν να επεξεργαστούν όπως οι σελίδες βίκι από έμπειρους χρήστες αυτού του τόπου και αυτό βελτιώνει τη γενική ποιότητα του περιεχομένου βασικής γνώσης.

en: Sorry you ran out of votes for today
el: Συγνώμη οι σημερινοί ψήφοι σας τελείωσαν

en: Sorry, anonymous users cannot edit comments
el: Συγνώμη, ανώνυμοι χρήστες δεν μπορούν να επεξεργαστούν σχόλια

en: Sorry, anonymous users cannot upload files
el: Συγνώμη, ανώνυμοι χρήστες δεν μπορούν να ανεβάσουν αρχεία

en: Sorry, anonymous users cannot vote
el: συγνώμη, ανώνυμοι χρήστες δεν μπορούν να ψηφίσουν

en: Sorry, apparently rules have just changed - it is no longer possible to ask anonymously. Please either check the "reveal identity" box or reload this page and try editing the question again.
el: Συγνώμη, προφανώς οι κανόνες άλλαξαν - δεν είναι δυνατό πια να ρωτήσετε ανώνυμα. Παρακαλώ είτε επιλέξτε το πλαίσιο "αποκάλυψη ταυτότητας" ή ξαναφορτώστε αυτή τη σελίδα και προσπαθήστε να επεξεργαστείτε την ερώτηση ξανά.

en: Sorry, but anonymous users cannot access the inbox
el: Συγνώμη, αλλά ανώνυμοι χρήστες δεν μπορούν να προσπελάσουν τα εισερχόμενα

en: Sorry, but anonymous visitors cannot access this function
el: Συγνώμη, αλλά ανώνυμοι επισκέπτες δεν μπορούν να προσπελάσουν αυτή τη λειτουργία

en: Sorry, but only post owners or moderators can edit comments
el: Συγνώμη, αλλά μόνο κάτοχοι ταχυδρομείου ή συντονιστές μπορούν να επεξεργαστούν σχόλια

en: Sorry, comments (except the last one) are editable only within %(minutes)s minute from posting | Sorry, comments (except the last one) are editable only within %(minutes)s minutes from posting
el[0]: Συγνώμη, τα σχόλια (εκτός από το τελευταίο) επεξεργάζονται μόνο σε %(minutes)s  λεπτό από την ταχυδρόμηση
el[1]: Συγνώμη, τα σχόλια (εκτός από το τελευταίο) επεξεργάζονται μόνο σε %(minutes)s  λεπτά από την ταχυδρόμηση

en: Sorry, could not find the page you requested.
el: Συγνώμη, αδυναμία εύρεσης της αιτηθείσας σελίδας.

en: Sorry, only moderators, site administrators and post owners can edit deleted posts
el: Συγνώμη, μόνο συντονιστές, διαχειριστές τόπου και κάτοχοι ταχυδρομείων μπορούν να επεξεργαστούν διαγραμμένα ταχυδρομεία

en: Sorry, only owner of the anonymous question can reveal his or her identity, please uncheck the box
el: Συγνώμη, μόνο αυτός που υπέβαλε την ανώνυμη ερώτηση μπορεί να αποκαλύψει την ταυτότητά του, παρακαλώ μην επιλέγετε το πλαίσιο

en: Sorry, something is not right here...
el: Συγνώμη, κάτι δεν πάει καλά εδώ...

en: Sorry, the comment you are looking for has been deleted and is no longer accessible
el: Συγνώμη, το σχόλιο που αναζητάτε διαγράφηκε και δεν είναι πια προσβάσιμο

en: Sorry, this account recovery key has expired or is invalid
el: Συγνώμη, αυτό το κλειδί ανάκτησης λογαριασμού έληξε ή είναι άκυρο

en: Sorry, this question has been deleted and is no longer accessible
el: Συγνώμη, αυτή η ερώτηση διαγράφτηκε και δεν είναι πια προσβάσιμη

en: Sorry, we don't have this email address in the database
el: Συγνώμη, δεν έχουμε αυτή την διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου στη βάση δεδομένων

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot delete comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
el: Συγνώμη, φαίνεται να αποσυνδεθήκατε και δεν μπορείτε να διαγράψετε σχόλια. Παρακαλώ <a href="%(sign_in_url)s">συνδεθείτε</a>.

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot post comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
el: Συγνώμη, φαίνεται να έχετε αποσυνδεθεί και μπορείτε να στείλετε σχόλια. Παρακαλώ <a href="%(sign_in_url)s">συνδεθείτε</a>.

en: Sorry, you cannot vote for your own posts
el: συγνώμη, δεν μπορεις να ψηφίσεις για τα δικά σου σημοσιεύματα

en: Sorry, you have exhausted the maximum number of %(max_flags_per_day)s offensive flags per day.
el: Συγγνώμη, έχετε εξαντλήσει τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό των %(max_flags_per_day)s προσβλητικών επισημάνσεων ανά ημέρα.

en: Sort by &raquo;
el: Ταξινομημένες ανά &raquo;

en: Sort by »
el: Ταξινόμηση με »

en: Spam was detected on your post, sorry for if this is a mistake
el: Εντοπίστηκε όχληση στο ταχυδρομείο σας, συγνώμη εάν αυτό είναι λάθος

en: Static Content, URLS & UI
el: Στατικό περιεχόμενο, URLS & διεπαφή χρήστη

en: Stats
el: Στατιστικά

en: Stellar Question
el: Αστρική ερώτηση

en: Stellar Question: minimum stars
el: Εξαιρετική ερώτηση: ελάχιστα αστέρια

en: Still have questions?
el: Έχετε ακόμα ερωτήσεις;

en: Still have trouble signing in?
el: Έχετε ακόμα πρόβλημα σύνδεσης;

en: Stop Email
el: χωρίς ηλ. ταχυδρομείο

en: Student
el: Σπουδαστής

en: Subject line
el: Γραμμή θέματος

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Subscribe for tags
el: Εγγραφή για ετικέτες

en: Subtract
el: Αφαίρεση

en: Successfully deleted the requested avatars.
el: Επιτυχής διαγραφή των ζητούμενων απεικονίσεων.

en: Successfully updated your avatar.
el: Επιτυχής ενημέρωση της απεικόνισής σας.

en: Successfully uploaded a new avatar.
el: Επιτυχές ανέβασμα μιας νέας απεικόνισης.

en: Suggested by
el: Προτεινώμενο απο

en: Supporter
el: Υποστηρικτής

en: Suspended User
el: Χρήστης σε αναστολή

en: Suspended users can only edit or delete their own posts.
el: Οι χρήστες σε αναστολή μπορούν να επεξεργαστούν ή να διαγράψουν μόνο τα δικά τους ταχυδρομεία.

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Tag subscription was canceled (<a href="%(url)s">undo</a>).
el: Η εγγραφή ετικέτας ακυρώθηκε (<a href="%(url)s">ανααίρεση</a>).

en: Tagged
el: Με ετικέτα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Tags are short keywords, with no spaces within. Up to %(max_tags)d tag can be used. | Tags are short keywords, with no spaces within. Up to %(max_tags)d tags can be used.
el[0]: Ετικέτες είναι σύντομες λέξεις-κλειδιά, χωρίς κενά ανάμεσά τους. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι %(max_tags)d ετικέτα.
el[1]: Ετικέτες είναι σύντομες λέξεις-κλειδιά, χωρίς κενά ανάμεσά τους. Μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι %(max_tags)d ετικέτες.

en: Tags help to keep the content better organized and searchable
el: Οι ετικέτες βοηθούν στην καλύτερη οργάνωση περιεχομένου και αναζήτηση

en: Taxonomist
el: Ταξινομητής

en: Taxonomist: minimum tag use count
el: Ταξινομητής: ελάχιστος αριθμός χρήσης ετικέτας

en: Teacher
el: Δάσκαλος

en: Teacher: minimum upvotes for the answer
el: Δάσκαλος: ελάχιστες θετικές ψήφοι για την απάντηση

en: Technorati user name
el: Όνομα χρήστη Technorati

en: Text of the Q&A forum About page (html format)
el: Κείμενο του φόρουμ Q&A για τη σελίδα (μορφή html)

en: Text of the Q&A forum FAQ page (html format)
el: Κείμενο του φόρουμ Q&A για τη σελίδα συχνών ερωτήσεων (μορφή html)

en: Text of the Q&A forum Privacy Policy (html format)
el: Κείμενο του φόρουμ Q&A για ιδιωτική πολιτική (μορφή html)

en: Text shown in the greeting message shown to the anonymous user
el: Εμφανιζόμενο κείμενο στο μήνυμα χαιρετισμού που εμφανίζεται στον ανώνυμο χρήστη

en: Thank you for registering at our Q&A forum!
el: Σας ευχαριστούμε για την εγγραφή στο φόρουμ Q&A!

en: Thank you for using %(app_name)s, here is how it works.
el: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το %(app_name)s, δείτε πως λειτουργεί.

en: Thanks for the feedback!
el: Ευχαριστούμε για την ανάδραση!

en: The %(question)s is too long, maximum allowed size is %(length)d bytes
el: Η %(question)s είναι μεγάλη, το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος είναι %(length)d bytes

en: The %(question)s is too long, maximum allowed size is %(length)d characters
el: Η %(question)s είναι μεγάλη, το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος είναι %(length)d χαρακτήρες

en: The login password combination was not correct
el: Ο συνδυασμός του κωδικού σύνδεσης δεν ήταν σωστός

en: The short answer is: <strong>you</strong>.
el: Η σύντομη απάντηση είναι <strong>εσείς</strong>.

en: There are no unanswered questions here
el: Δεν υπάρχουν αναπάντητες ερωτήσεις εδώ

en: This field is required
el: αυτό το πεδίο απαιτείται

en: This key helps google index your site please obtain is at <a href="%(url)s?hl=%(lang)s">google webmasters tools site</a>
el: Αυτό το κλειδί βοηθά την google να ευρετηριοποιήσει τον τόπο σας, παρακαλώ αποκτήστε το στο <a href="%(url)s?hl=%(lang)s">τόπο εργαλείων διαχειριστή google</a>

en: This might have happened for the following reasons:
el: Αυτό μπορεί να συνέβη για τους παρακάτω λόγους:

en: This option allows you to set the default avatar type for email addresses without associated gravatar images.  For more information, please visit <a href="http://en.gravatar.com/site/implement/images/">this page</a>.
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει τον ορισμό του προεπιλεγμένου τύπου απεικόνισης για διευθύνσεις ηλ. ταχυδρομείου χωρίς συνδεμένες εικόνες γενικής απεικόνισης. Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε <a href="http://en.gravatar.com/site/implement/images/">αυτήν τη σελίδα</a>.

en: This post has been deleted and can be seen only by post owners, site administrators and moderators
el: Αυτό το ταχυδρομείο διαγράφτηκε και μπορεί να ιδωθεί μόνο από τους κατόχους του ταχυδρομείου, διαχειριστές τόπου και συντονιστές

en: This post is a wiki.
            Anyone with karma &gt;%(wiki_min_rep)s is welcome to improve it.
el: Αυτό το ταχυδρομείο είναι βίκι.
    Οποιοσδήποτε με κάρμα &gt;%(wiki_min_rep)s είναι καλοδεχούμενος να το βελτιώσει.

en: This setting applies to tags written in the subject line of questions asked by email
el: Αυτή η ρύθμιση εφαρμόζεται σε ετικέτες γραμμένες στη γραμμή θέματος των ερωτήσεων με ηλ. ταχυδρομείο

en: This setting takes default from the django settingEMAIL_SUBJECT_PREFIX. A value entered here will overridethe default.
el: Αυτή η ρύθμιση προεπιλέγεται από την django settingEMAIL_SUBJECT_PREFIX. Μια καταχωρημένη τιμή εδώ θα αντικαταστήσει την προεπιλογή.

en: This setting will help import data from other forums such as zendesk, when automatic data import fails to detect the original question correctly.
el: Αυτή η ρύθμιση θα βοηθήσει την εισαγωγή δεδομένων από άλλα φόρουμ όπως zendesk, όταν η αυτόματη εισαγωγή δεδομένων αποτυγχάνει στον σωστό εντοπισμό της αρχικής ερώτησης.

en: This site is for asking and answering questions, not for open-ended discussions.
el: Αυτός ο ιστότοπος είναι για να ρωτάτε και να απαντάτε σε ερωτήσεις, όχι για ανοιχτού τύπου συζητήσεις.

en: This website is moderated by the users.
el: Αυτή η ιστοσελίδα συντονίζεται από τους χρήστες.

en: Threshold for warning about remaining daily votes
el: Όριο για προειδοποίηση σχετικά με τις εναπομένουσες ημερήσιες ψήφους

en: Title
el: Τίτλος

en: To change the avatar image, select new file, then submit this whole form.
el: Για να αλλάξετε την εικόνα άβαταρ, επιλέξτε νέο αρχείο και μετά υποβάλετε αυτή την πλήρη φόρμα.

en: To change the logo, select new file, then submit this whole form.
el: Για αλλαγή λογότυπου, επιλέξτε νέο αρχείο, έπειτα υποβάλετε αυτήν την πλήρη φόρμα.

en: To change your password - please enter the new one twice, then submit
el: Για αλλαγή του κωδικού σας - εισάγετε παρακαλώ το νέο δυο φορές, έπειτα υποβολή

en: To enable this feature make sure lamson is running
el: Για να ενεργοποιήσεις αυτή την υπηρεσία σιγουρέψου οτι το lamson τρέχει

en: To enable this setting, check the previous one
el: Για ενεργοποίηση αυτής της ρύθμισης, σημειώστε την προηγούμενη

en: To enable, go to Settings->Writing->Remote Publishing and check the box for XML-RPC
el: Για ενεργοποίηση μετάβαση στο Ρυθμίσεις->Εγγραφή->απομακρυσμένη δημοσίευση και σημείωση του πλαισίου για XML-RPC

en: To get an Akismet key please visit <a href="%(url)s">Akismet site</a>
el: Για λήψη κλειδιού Akismet παρακαλώ επισκεφτείτε <a href="%(url)s">τόπος Akismet</a>

en: To make use of the Forum, please follow the link below:
el: Για να χρησιμοποιήσετε το φόρουμ, παρακαλώ ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο:

en: To register, do I need to create new password?
el: Για εγγραφή, χρειάζεται η δημιουργία νέου κωδικού;

en: Toggle the real time Markdown editor preview
el: Εναλλαγή του πραγματικού χρόνου προεπισκόπησης συντάκτη υποτίμησης

en: Twitter consumer key
el: Κλειδί καταναλωτή Twitter

en: Twitter consumer secret
el: Μυστικό καταναλωτή Twitter

en: Type or paste plain javascript that you would like to run on your site. Link to the script will be inserted at the bottom of the HTML output and will be served at the url "&lt;forum url&gt;/custom.js". Please, bear in mind that your javascript code may break other functionalities of the site and that the behavior may not be consistent across different browsers (<strong>to enable your custom code</strong>, check "Add custom javascript" option above).
el: Πληκτρολογήστε ή επικολλήστε απλό javascript που θα θέλατε να τρέξετε στον τόπο σας. Σύνδεση με το σενάριο θα εισαχθεί στον πυθμένα της εξόδου HTML και θα εξυπηρετηθεί στο url "&lt;forum url&gt;/custom.js". Παρακαλώ, να θυμάστε ότι ο κώδικας javascript μπορεί να χαλάσει άλλες λειτουργίες του τόπου και ότι η συμπεριφορά ίσως να μην είναι συνεπής για τους διαφορετικούς περιηγητές (<strong>για ενερεγοποίηση των προσαρμοσμένων κωδικών</strong>, επιλέξτε πιο πάνω "Προσθήκη προσαρμοσμένου javascript").

en: UNANSWERED
el: Αναπάντητες

en: URL of the official page with all the license legal clauses
el: URL της επίσημης σελίδας με όλες τις διατάξεις νόμιμης άδειας

en: URLS, keywords & greetings
el: URLS, λέξεις-κλειδιά & χαιρετίσματα

en: URLs for autolinking
el: URLs για αυτόματη σύνδεση

en: Unanswered Questions
el: Αναπάντητες Ερωτήσεις

en: Uncheck this if you want to hide the avatar block from the sidebar
el: Ξεσημειώστε αυτό εάν θέλετε να αποκρύψετε την ομάδα απεικόνισης από την πλευρική περιοχή

en: Uncheck this if you want to hide the list of related questions.
el: Αποεπιλογή του εάν θέλετε να κρύψετε τη λίστα των σχετικών ερωτήσεων.

en: Uncheck this if you want to hide the meta information about the question (post date, views, last updated).
el: Αποεπιλέξτε το εάν θέλετε να κρύψετε την μέτα πληροφορία σχετικά με την ερώτηση (ημερομηνία ταχυδρόμησης, προβολές, τελευταία ενημέρωση).

en: Uncheck this if you want to hide the options for choosing interesting and ignored tags
el: Ξεσημειώστε αυτό εάν θέλετε να κρύψετε τις επιλογές προτίμησης ενδιαφερουσών και αγνοημένων ετικετών

en: Uncheck this if you want to hide the tag cloud or tag list from the sidebar
el: Αποεπιλέξτε αυτό εάν θέλετε να κρύψετε σύννεφο ή λίστα ετικέτας από την πλευρική περιοχή

en: Uncheck this if you want to hide the tag list from the sidebar
el: Αποεπιλέξτε το εάν επιθυμείτε να κρύψετε τη λίστα ετικέτας από την πλευρική περιοχή

en: Uncollapse all
el: Αποσύμπτυξη όλων

en: Unfollow
el: Μη παρακολούθηση

en: Unfortunately, there was some problem when connecting to %(provider)s, please try again or use another provider
el: Δυστυχώς, υπήρχε κάποι πρόβλημα κατά την σύνδεση στο %(provider)s, παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε ή χρησιμοποιήστε άλλο πάροχο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Upload New Image
el: Ανεβάστε νέα εικόνα

en: Upload files
el: Ανέβασμα αρχείων

en: Upload your icon
el: Ανέβασμα του εικονιδίου σας

en: Upload your stackexchange dump .zip file, then wait until
            the data import completes. This process may take several minutes.
            Please note that feedback will be printed in plain text.
el: Ανεβάστε το αρχείο αποτύπωσης ανταλλαγής στοίβας .zip, έπειτα περιμένετε μέχρι
    τη συμπλήρωση της εισόδου δεδομένων. Αυτή η διαδικασία μπορεί να πάρει αρκετά λεπτά.
    Παρακαλώ σημειώστε ότι η ανάδραση θα εκτυπωθεί σε απλό κείμενο.

en: Uploaded Avatar
el: Ανεβασμένη απεικόνιση

en: Upvote
el: Θετικές ψήφοι

en: Use HTML to format the message
el: Χρήση HTML για μορφοποίηση του μηνύματος

en: Use LDAP authentication for the password login
el: Χρησιμοποιήστε την ταυτοποίηση LDAP για τον κωδικό σύνδεσης

en: Use automatic avatars from gravatar.com
el: Χρησιμοποιείστε αυτόματα άβαταρ από την σελίδα gravatar.com

en: Use license logo
el: Χρήση λογότυπου άδειας

en: Use this area to enter content at the BOTTOM of the sidebarin HTML format.   When using this option (as well as the sidebar header), please use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την περιοχή για εισαγωγή περιεχομένου στον ΠΥΘΜΕΝΑ της πλευρικής περιοχής σε μορφή HTML. Όταν χρησιμοποιείτε αυτήν την επιλογή (καθώς και την κεφαλίδα πλευρικής περιοχής), χρησιμοποιήστε παρακαλώ την υπηρεσία επικύρωσης HTML για να βεβαιωθείτε ότι η καταχώρισή σας είναι έγκυρη και δουλεύει καλά σε όλους τους περιηγητές.

en: Use this area to enter content at the LEFT sidebarin HTML format.  When using this option, please use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
el: Χρησιμοποιείστε αυτή την περιοχή για να εισάγετε περιεχόμενο στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ πλευρική μπάρα με μορφοποίηση HTML. Όταν χρησιμοποιείτε αυτή την επιλογή, χρησιμοποιείστε επίσης την υπηρεσία επικύρωσης HTML κώδικα, για να σιγουρευτείτε ότι το περιεχόμενό σας δουλεύει σωστά σε όλους τους περιηγητές.

en: Use this area to enter content at the TOP of the sidebarin HTML format.   When using this option (as well as the sidebar footer), please use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την περιοχή για εισαγωγή περιεχομένου στην ΚΟΡΥΦΗ της πλευρικής περιοχής σε μορφή HTML. Όταν χρησιμοποιείτε αυτήν την επιλογή (καθώς και το υποσέλιδο πλευρικής περιοχής), παρακαλώ χρησιμοποιήστε την υπηρεσία επικύρωσης HTML για να βεβαιωθείτε ότι η καταχώρισή σας είναι έγκυρη και δουλεύει καλά σε όλους τους περιηγητές.

en: Use this setting to control gravatar for email-less user
el: Χρήση αυτής της ρύθμισης για έλεγχο γενικής απεικόνισης για χρήστη χωρίς ηλ. ταχυδρομείο

en: Use wildcard tags
el: Χρήση ετικετών μπαλαντέρ

en: User login
el: Σύνδεση χρήστη

en: User name:
el: Σύνδεση χρήστη

en: User profile sidebar
el: Πλευρική περιοχή κατατομής χρήστη

en: User registration
el: Εγγραφή χρήστη

en: User reputation changed
el: Αλλαγή φήμης χρήστη

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: User status changed
el: Αλλαγή κατάστασης χρήστη

en: User's current reputation is %(reputation)s points
el: Η τρέχουσα φήμη του χρήστη είναι %(reputation)s σημεία

en: UserID/login field
el: Σύνδεση χρήστη

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Users
el: Χρήστες

en: Users do not accrue reputation for anonymous questions and their identity is not revealed until they change their mind
el: Οι χρήστες δεν προσθέτουν φήμη για ανώνυμες ερωτήσεις και η ταυτότητα τους δεν αποκαλύπτεται μέχρι να αλλάξουν τη γνώμη τους

en: Verisign user name
el: Όνομα χρήστη Verisign

en: Version 3
el: Έκδοση 3

en: Very active in one tag
el: Πολύ ενεργός σε μια ετικέτα

en: Vidoop user name
el: Όνομα χρήστη Vidoop

en: View offensive flags
el: Προβολή επιθετικών σημαιών

en: Visited site every day for %(num)s days in a row
el: Αναγνωσμένη σελίδα κάθε μέρα για %(num)s μέρες στη σειρά

en: Vote and flag limits
el: Όρια ψήφων και σημαιών

en: Voted %(num)s times
el: Ψηφισμένο %(num)s φορές

en: Voting
el: Ψηφοφορία

en: Voting in %(app_name)s helps to select best answers and thank most helpful users.
el: Ψηφίζοντας %(app_name)s βοηθάς να επιλεγουν οι καλύτερες απαντήσεις και ευχαριστείς τους χρήστες με τη μέγιστη βοήθεια.

en: We encourage everyone to use “question” space for asking and “answer” for answering.
el: Σας προτρέπουμε όλους, να χρησιμοποιείτε τον χώρο "ερώτηση" για να ρωτήσετε και "απάντηση" για να απαντήσετε.

en: We look forward to hearing your feedback! Please, give it next time :)
el: Περιμένουμε την ανάδρασή σας! Παρακαλώ, δώστε την την επόμενη φορά :)

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Welcome %(username)s,
el: Καλώς ήλθατε %(username)s,

en: Welcome! Please set email address (important!) in your profile and adjust screen name, if necessary.
el: Καλώς ήρθατε! Παρακαλώ ορίστε διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου (σημαντικό!) στην κατατομή σας και ρυθμίστε το όνομα οθόνης, εάν χρειάζεται.

en: Welcome,
el: Καλώς ήλθατε,

en: What kinds of questions can I ask here?
el: Τι είδους ερωτήσεις μπορώ να υποβάλω εδώ;

en: What kinds of questions should be avoided?
el: Τί είδους ερωτήσεων πρέπει να αγνοηθούν?

en: What should "unanswered question" mean?
el: Τι θα πρέπει να σημαίνει "αναπάντητη ερώτηση";

en: What should I avoid in my answers?
el: Τι θα πρέπει να αποφύγω στις απαντήσεις μου;

en: When a search engine crawler will see a rel=nofollow attribute on a link - the link will not count towards the rank of the users personal site.
el: Όταν μια μηχανή αναζήτησης θα δει μια ιδιότητα rel=nofollow σε ένα σύνδεσμο - ο σύνδεσμος δεν θα μετρήσει την τάξη του προσωπικού τόπου των χρηστών.

en: When:
el: Πότε:

en: Who moderates this community?
el: Ποιος συντονίζει αυτήν την κοινότητα;

en: Why other people can edit my questions/answers?
el: Γιατί άλλα άτομα μπορούν να επεξεργαστούν τις ερωτήσεις/απαντήσεις μου;

en: Why use and modify tags?
el: Γιατί να χρησιμοποιηθούν και τροποποιηθούν ετικέτες;

en: Wildcard tags can be used to follow or ignore many tags at once, a valid wildcard tag has a single wildcard at the very end
el: Οι ετικέτες μπαλαντέρ μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να ακολουθούν ή να αγνοούν πολλές ετικέτες ταυτόχρονα, μια έγκυρη ετικέτα μπαλαντέρ έχει ένα μοναδικό μπαλαντέρ σε κάθε τέλος

en: Will be set automatically but you can modify it if necessary.
el: Θα οριστεί αυτόματα, αλλά μπορείτε να το τροποποιήσετε εάν χρειάζεται.

en: Will be set automatically, it is not necesary to modify manually.
el: Θα οριστεί αυτόματα, δεν είναι απαραίτητη η χειροκίνητη τροποποίηση.

en: WordPress blog name
el: Όνομα ιστολογίου WordPress

en: You can expand your search by
el: Μπορείτε να επεκτείνετε την αναζήτησή σας κατά

en: You don't have a method to log in right now, please add one or more by clicking any of the icons below.
el: Δεν έχετε μέθοδο σύνδεσης αμέσως τώρα, παρακαλώ προσθέσετε μία ή περισσότερες πατώντας οποιοδήποτε από τα παρακάτω εικονίδια.

en: You don't have permission to edit values.
el: Δεν έχετε άδεια επεξεργασίας τιμών.

en: You have %(votes_left)s votes left for today
el: Έχετε %(votes_left)s υπολειπόμενες ψήφους για σήμερα

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
el: Δεν έχετε απεικονίσεις για διαγραφή. Παρακαλώ <a href="%(avatar_change_url)s">ανεβάστε μία</a> τώρα.

en: You have successfully logged out
el: Αποσυνδεθήκατε επιτυχώς

en: You haven't uploaded an avatar yet. Please upload one now.
el: Δεν έχετε ανεβάσει μια απεικόνιση ακόμα. Παρακαλώ ανεβάστε μία τώρα.

en: Your %(provider)s login works fine
el: Η σύνδεση του %(provider)s σας δουλεύει εξαιρετικά

en: Your account details are:
el: Οι λεπτομέρειες του λογαριασμού σας είναι:

en: Your current avatar:
el: Η τρέχουσα απεικόνιση:

en: Your current reputation is %(reputation)s points
el: Η τρέχουσα φήμη σας είναι %(reputation)s σημεία

en: Your decision
el: Η απόφασή σου

en: Your email <i>(never shared)</i>
el: Το email σου <i>(δεν μοιράζεται ποτε)</i>

en: Your karma change log.
el: Το ημερολόγιο αλλαγής του κάρμα σας.

en: Your message:
el: Το μήνυμα σας:

en: Your name (optional):
el: Το όνομά σας (προαιρετικό):

en: Your network is empty. Would you like to follow someone? - Just visit their profiles and click "follow"
el: Τι διαδίκτυο σας είναι κενό. Θα θέλατε να ακολουθήσετε κάποιο; - Απλά επισκεφτείτε τις κατατομές τους και πατήστε "παρακολούθηση"

en: Your tag subscription was saved, thanks!
el: Η εγγραφή ετικέτας αποθηκεύτηκε, ευχαριστώ!

en: Your user name (<i>required</i>)
el: Το όνομα χρήστη σας (<i>απαιτείται</i>)

en: [closed]
el: [κλειστή]

en: [deleted]
el: [διαγραμμένη]

en: about
el: σχετικά

en: about/
el: σχετικά/

en: account/
el: λογαριασμός/

en: active
el: ενεργή

en: activity
el: δραστηριότητα

en: add
el: προσθήκη

en: add avatar
el: προσθήκη απεικόνισης

en: add comments
el: προσθήκη σχολίων

en: add tags and a query to focus your search
el: προσθήκη ετικετών και ερωτήματος για ακριβέστερη αναζήτηση

en: administrator
el: διαχειριστής

en: age
el: ηλικία

en: all
el: όλες

en: all groups
el: όλες οι ομάδες

en: allowed file types are '%(file_types)s'
el: επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων είναι '%(file_types)s'

en: anonymous user
el: ανώνυμος χρήστης

en: answer/
el: απάντηση/

en: answered
el: απαντημένο

en: answered a question
el: απαντημένη ερώτηση

en: answers/
el: απαντήσεις/

en: approved
el: εγκεκριμένο

en: ask anonymously
el: ανώνυμη ερώτηση

en: ask/
el: ερώτηση/

en: asked
el: ερωτηθέν

en: asked a question
el: υποβληθείσα ερώτηση

en: back
el: πίσω

en: badges
el: διακρίσεις

en: badges/
el: διακρίσεις/

en: badges:
el: διακρίσεις:

en: basic HTML tags are also supported
el: οι βασικές ετικέτες HTML υποστηρίζονται επίσης

en: be clear and concise
el: να είσαστε καθαροί και σαφείς

en: blocked
el: μπλοκαρισμένο

en: bronze
el: μπρούντζινο

en: bronze badge: often given as a special honor
el: χάλκινη διάκριση: δίνεται συχνά ως ειδική τιμή

en: by activity
el: δραστηριότητα

en: by answers
el: απαντήσεις

en: by date
el: ημερομηνία

en: by name
el: Κατ' όνομα

en: by popularity
el: κατά δημοφιλία

en: by relevance
el: κατά συνάφεια

en: by username
el: κατ' όνομα χρήστη

en: by votes
el: κατά ψήφους

en: by-group/
el: ανα-ομάδα

en: canceled vote
el: ακυρωθείσα ψήφος

en: cannot be deleted
el: αδυναμία διαγραφής

en: cannot remove non-existing flag
el: αδυναμία αφαίρεσης μη υπάρχουσας σημαίας

en: change avatar
el: αλλαγή απεικόνισης

en: change picture
el: αλλαγή εικόνας

en: changes saved
el: αποθήκευση αλλαγών

en: click to hide/show revision
el: κλικ για απόκρυψη/προβολή αναθεώρησης

en: click to see least voted questions
el: κλικ για να δείτε τις λιγότερο ψηφισμένες ερωτήσεις

en: click to see most relevant questions
el: κλικ για να δείτε τις πιο σχετικές ερωτήσεις

en: click to see most voted questions
el: κλικ για να δείτε τις πιο ψηφισμένες ερωτήσεις

en: click to see the least answered questions
el: κλικ για να δείτε τις λιγότερο απαντημένες ερωτήσεις

en: click to see the least recently updated questions
el: κλικ για να δείτε τις λιγότερο πρόσφατες ενημερωμένες ερωτήσεις

en: click to see the most answered questions
el: κλικ για να δείτε τις πιο απαντημένες ερωτήσεις

en: click to see the most recently updated questions
el: κλικ για να δείτε τις πιο πρόσφατες ενημερωμένες ερωτήσεις

en: click to see the newest questions
el: κλικ για να δείτε τις πιο νέες ερωτήσεις

en: click to see the oldest questions
el: κλικ για να δείτε τις πιο παλιές ερωτήσεις

en: close
el: κλείσιμο

en: close date %(closed_at)s
el: κλείσιμο ημερομηνίας %(closed_at)s

en: close/
el: κλείσιμο/

en: cloud
el: σύννεφο

en: coldest
el: πολύ κρύα

en: commented answer
el: σχολιασμένη απάντηση

en: commented question
el: σχολιασμένη ερώτηση

en: community wiki (karma is not awarded & many others can edit wiki post)
el: κοινότητα βίκι (το κάρμα δεν απονέμεται & πολλοί άλλοι μπορούν να επεξεργαστούν το ταχυδρομείο βίκι)

en: complete-oauth/
el: πλήρης-oauth/

en: complete/
el: έτοιμο/

en: completed user profile
el: πλήρης κατατομή χρήστη

en: content
el: περιεχόμενο

en: current number of votes
el: τρέχον αριθμός ψήφων

en: current page
el: τρέχουσα σελίδα

en: daily
el: ημερήσια

en: delete
el: διαγραφή

en: delete any comment
el: διαγράψτε οποιοδήποτε σχόλιο

en: delete avatar
el: διαγραφή απεικόνισης

en: delete this comment
el: διαγραφή αυτού του σχολίου

en: delete, if you like
el: διαγραφή, εάν θέλετε

en: deleted answer
el: διαγραμμένη απάντηση

en: deleted question
el: διαγραμμένη ερώτηση

en: downvote
el: αρνητική ψήφος

en: downvoted
el: αρνητικά ψηφισμένη

en: duplicate question
el: διπλασιασμός ερώτησης

en: each tag must be shorter than %(max_chars)d character | each tag must be shorter than %(max_chars)d characters
el[0]: κάθε ετικέτα πρέπει να είναι μικρότερη από %(max_chars)d χαρακτήρα
el[1]: κάθε ετικέτα πρέπει να είναι μικρότερη από %(max_chars)d χαρακτήρες

en: each tag must be shorter that %(max_chars)s character | each tag must be shorter than %(max_chars)s characters
el[0]: κάθε ετικέτα πρέπει να είναι μικρότερη από %(max_chars)s χαρακτήρα
el[1]: κάθε ετικέτα πρέπει να είναι μικρότερη από %(max_chars)s χαρακτήρες

en: edit
el: επεξεργασία

en: edit any answer
el: επεξεργαστείτε οποιαδήποτε απάντηση

en: edit community wiki questions
el: επεξεργασία ερωτήσεων κοινότητας βίκι

en: edit profile
el: επεξεργασία κατατομής

en: edit/
el: επεξεργασία/

en: edited answer
el: επεξεργασμένη απάντηση

en: edited by email
el: επεξεργάστηκε με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: edited question
el: επεξεργασμένη ερώτηση

en: email address is required
el: η ηλεκτρονική διεύθυνση απαιτείται

en: email update frequency has been set to daily
el: η συχνότητα ενημέρωσης αλληλογραφίας ορίστηκε ανά ημέρα

en: email update sent to user
el: ενημέρωση ηλ. ταχυδρομείου αποστάλθηκε στο χρήστη

en: email updates canceled
el: ακύρωση ενημερώσεων ηλ. ταχυδρομείου

en: faq
el: συχνές ερωτήσεις

en: faq/
el: συχνές ερωτήσεις/

en: feedback/
el: σχόλια/

en: flag offensive
el: επιθετική σημαία

en: follow %(alias)s
el: ακολουθήστε %(alias)s

en: followed questions
el: επιτηρούμενες ερωτήσεις

en: following %(alias)s
el: παρακολούθηση %(alias)s

en: give feedback
el: ανάδραση

en: gold
el: χρυσό

en: gold badge: the highest honor and is very rare
el: χρυσή διάκριση: η ύψιστη τιμή και είναι πολύ σπάνια

en: help
el: βοήθεια

en: help/
el: βοήθεια

en: hide preview
el: απόκρυψη προεπισκόπησης

en: hottest
el: πολύ καυτή

en: i-names are not supported
el: i-ονόματα δεν υποστηρίζονται

en: ident.ca consumer key
el: Κλειδί καταναλωτή ident.ca

en: ident.ca consumer secret
el: Μυστικό καταναλωτή ident.ca

en: identicon
el: εικονίδιο ταυτοποίησης

en: if you believe this error 404 should not have occured, please
el: εάν πιστεύετε ότι αυτό το σφάλμα 404 δεν έπρεπε να έχει συμβεί, παρακαλώ

en: ignored
el: παράβλεψη

en: image
el: εικόνα

en: in %(hr)d hour | in %(hr)d hours
el[0]: σε μία %(hr)d ώρα
el[1]: σε %(hr)d ώρες

en: in %(min)d min | in %(min)d mins
el[0]: σε τουλάχιστον %(min)d λεπτό
el[1]: σε τουλάχιστον %(min)d λεπτά

en: in two days
el: σε δύο ημέρες

en: inactive
el: ανενεργή

en: inbox
el: εισερχόμενα

en: initial version
el: αρχική έκδοση

en: instantly
el: στιγμιαία

en: interesting
el: ενδιαφέρον

en: karma
el: κάρμα

en: karma:
el: κάρμα:

en: last seen
el: τελευταία μελέτη

en: last used
el: τελευταία χρησιμοποιημένο

en: learn more about Markdown
el: μάθετε περισσότερα για την υποβάθμιση

en: least voted
el: ελάχιστα ψηφισμένη

en: link
el: σύνδεσμος

en: list
el: λίστα

en: location
el: τοποθεσία

en: logout/
el: αποσύνδεση/

en: made a new post
el: γραψε νέα απάντηση

en: manage login methods
el: διαχείριση μεθόδων σύνδεσης

en: marked best answer
el: σημειωμένη ως άριστη απάντηση

en: marked offensive
el: σημειωμένη ως επιθετική

en: markread/
el: διαβασμένο/

en: maximum upload file size is %(file_size)sK
el: μέγιστο μέγεθος αρχείου ανεβάσματος είναι %(file_size)sK

en: member since
el: Μέλος από

en: mentioned in the post
el: αναφερόμενη στο ταχυδρομείο

en: messages/
el: μηνύματα/

en: moderate user
el: μέτριος χρήστης

en: moderation
el: συντονισμός

en: moderator
el: συντονιστής

en: monsterid
el: αναγνωριστικό τέρατος

en: most relevant questions
el: πιο σχετικές ερωτήσεις

en: most voted
el: πολυψηφισμένη

en: must be < %d word | must be < %d words
el[0]: πρέπει να είναι < %d λέξεων
el[1]: πρέπει να είναι > %d λέξεων

en: must be > %d word | must be > %d words
el[0]: πρέπει να είναι > %d λέξεων
el[1]: πρέπει να είναι > %d λέξεων

en: must have > %d character | must have > %d characters
el[0]: πρέπει να έχει > %d γράμματα
el[1]: must have > %d characters

en: my groups
el: οι ομάδες μου

en: mystery-man
el: μυστηριώδης

en: network
el: διαδίκτυο

en: new question
el: νέα ερώτηση

en: newest
el: νεώτατη

en: next page
el: επόμενη σελίδα

en: no
el: όχι

en: no email
el: χωρίς ηλ. ταχυδρομείο

en: no flags for this entry
el: χωρίς σημαίες για αυτήν την καταχώριση

en: none
el: κανένα

en: not a real question
el: όχι πραγματική ερώτηση

en: numbered list:
el: αριθμημένη λίστα:

en: okay, let's try!
el: Εντάξει, ας προσπαθήσουμε!

en: oldest
el: πεπαλαιωμένη

en: on %(date)s
el: σε %(date)s

en: one bronze badge | %(count)d bronze badges
el[0]: μια χάλκινη διάκριση
el[1]: %(count)d χάλκινες διακρίσεις

en: one gold badge | %(count)d gold badges
el[0]: μία χρυσή διάκριση
el[1]: %(count)d χρυσές διακρίσεις

en: one silver badge | %(count)d silver badges
el[0]: μια ασημένια διάκριση
el[1]: %(count)d ασημένιες διακρίσεις

en: or
el: ή

en: or create a new user name and password here
el: ή δημιουργήστε ένα νέο όνομα χρήστη και κωδικού εδώ

en: or enter your <span>user name and password</span>, then sign in
el: ή δώσε το <span>όνομα χρήστη και τον κωδικό</span> σου, και μετά συνδέσου

en: overview
el: επισκόπηση

en: page %(num)s
el: σελίδα %(num)s

en: password is required
el: απαιτείται κωδικός πρόσβασης

en: permanent link
el: μόνιμος σύνδεσμος

en: please choose one of the options above
el: παρακαλώ επιλέξτε μια από τις παραπάνω επιλογές

en: please enter a valid email address
el: παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη ηλεκτρονική διεύθυνση

en: please use %(tag_count)d tag or less | please use %(tag_count)d tags or less
el[0]: παρακαλώ χρησιμοποιήστε %(tag_count)d ετικέτα ή λιγότερο
el[1]: παρακαλώ χρησιμοποιήστε %(tag_count)d ετικέτες ή λιγότερο

en: please use %(tag_count)s tag | please use %(tag_count)s tags or less
el[0]: παρακαλώ χρησιμοποιήστε %(tag_count)s ετικέτα
el[1]: παρακαλώ χρησιμοποιήστε %(tag_count)s ετικέτες ή λιγότερες

en: please use at least some alphabetic characters in the user name
el: παρακαλώ χρησιμοποιήστε τουλάχιστον μερικούς αλφαβητικούς χαρακτήρες στο όνομα χρήστη

en: please use up to %(tag_count)s tags, less than %(max_chars)s characters each
el: παρακαλώ χρησιμοποιήστε μέχρι %(tag_count)s ετικέτες, λιγότερους από %(max_chars)s χαρακτήρες η καθεμιά

en: please, retype your password
el: παρακαλώ, επαναπληκτρολογήστε  τον κωδικό σας

en: posted
el: ταχυδρομημένο

en: previous
el: προηγούμενο

en: privacy policy
el: πολιτική ιδιωτικότητας

en: privacy/
el: ιδιωτικότητα/

en: profile - email subscriptions
el: κατατομή - εγγραφές ηλ. ταχυδρομείου

en: profile - recent activity
el: κατατομή - πρόσφατη δραστηριότητα

en: profile - responses
el: κατατομή - απαντήσεις

en: profile - votes
el: κατατομή - ψήφοι

en: provider
el: πάροχος

en: question
el: ερώτηση

en: question contains offensive or malicious remarks
el: η ερώτηση περιέχει επιθετικές ή κακόβουλες παρατηρήσεις

en: question is not relevant or outdated
el: η ερώτηση δεν είναι σχετική ή ξεπερασμένη

en: question is off-topic or not relevant
el: η ερώτηση είναι εκτός θέματος ή άσχετη

en: questions
el: ερωτήματα

en: real name
el: πραγματικό όνομα

en: received badge
el: αποκτηθέν έμβλημα

en: recent
el: πρόσφατα

en: recover your account via email
el: ανάκτηση του λογαριασμού σας μέσω ηλ. ταχυδρομείου

en: recover/
el: ανάκτηση/

en: register/
el: εγγραφή/

en: relevance
el: συνάφεια

en: reminder about accepting the best answer sent
el: αποστάλθηκε υπενθύμιση για αποδοχή άριστης απάντησης

en: reminder about unanswered questions sent
el: αποστάλθηκε υπενθύμιση για αναπάντητες ερωτήσεις

en: remove
el: αφαίρεση

en: remove flag
el: αφαίρεση σημαίας

en: remove offensive flag
el: ακύρωση προσβλητικής σημαίας

en: reopen
el: ξανάνοιγμα

en: reopen/
el: ξανάνοιγμα/

en: report as offensive (i.e containing spam, advertising, malicious text, etc.)
el: αναφορά ως επιθετική (δηλαδή περιέχει όχληση, διαφήμιση, κακόβουλο κείμενο, κλ.)

en: report this problem
el: αναφέρετε αυτό το πρόβλημα

en: reset author
el: Επαναφορά από το συντάκτη

en: reset tags
el: επαναφορά ετικετών

en: resetting author
el: επαναφορά συντάκτη

en: resetting tags
el: επαναφορά ετικετών

en: responses for %(username)s
el: απαντήσεις για %(username)s

en: retag
el: μετονομασία

en: retag other's questions
el: μετονομασία ερωτήσεων άλλων

en: retag/
el: νέα ετικέτα/

en: retagged
el: νέα ετικέτα

en: retro
el: αναδρομική

en: return to OpenID login
el: επιστροφή στη σύνδεση OpenID

en: reveal identity
el: αποκάλυψη ταυτότητας

en: revision %(number)s
el: αναθεώρηση %(number)s

en: revisions/
el: ιστορικό/

en: see more comments
el: Δές περισσότερα σχόλια

en: see people sorted by name
el: δείτε τα άτομα ταξινομημένα κατ' όνομα

en: see people who joined most recently
el: δείτε τα άτομα που προστέθηκαν πρόσφατα

en: see people who joined the site first
el: δείτε τα άτομα που προστέθηκαν στον τόπο πρώτα

en: see people with the highest reputation
el: Δείτε τα άτομα με την ύψιστη φήμη

en: select country
el: Επιλογή χώρας

en: select_languages/
el: επιλογή_γλώσσας

en: selected favorite
el: επιλεγμένη ως αγαπημένη

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: show preview
el: εμφάνιση προεπισκόπησης

en: sign out
el: Αποσύνδεση

en: signin/
el: σύνδεση/

en: signout/
el: αποσύνδεση/

en: signup/
el: σύνδεση/

en: silver
el: αργυρό

en: silver badge: occasionally awarded for the very high quality contributions
el: ασημένια διάκριση: κάποιες φορές απονέμεται για συνεισφορές πολύ υψηλής ποιότητας

en: sorry, but older votes cannot be revoked
el: συγγνώμη, αλλά οι παλαιότερες ψήφοι δεν μπορούν να ανακαλεστούν

en: sorry, there is no such user name
el: συγνώμη, δεν υπάρχει τετοιο όνομα

en: sorry, there is no user with this name
el: συγνώμη, δεν υπάρχει χρήστης με αυτό το όνομα

en: sorry, this name is not allowed, please choose another
el: συγνώμη, αυτό το όνομα δεν επιτρέπεται, παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο

en: sorry, this name is taken, please choose another
el: συγνώμη, αυτό το όνομα υπάρχει, χρησιμοποιήστε κάποιο άλλο

en: sorry, we have a serious error - user name is taken by several users
el: συγνώμη, έχουμε σοβαρό σφάλμα - το όνομα χρήστη χρησιμοποιείται από πολλούς χρήστες

en: sorry, we seem to have some technical difficulties
el: συγνώμη, φαίνεται να υπάρχουν κάποιες τεχνικές δυσκολίες

en: sorted alphabetically
el: Ταξινομημένες αριθμητικά

en: sorted by frequency of tag use
el: Ταξινομημένες κατά συχνότητα χρήσης ετικέτας

en: source
el: πηγή

en: spam or advertising
el: όχληση ή διαφήμιση

en: start over
el: επανεκκίνηση

en: starting over
el: επανεκκίνηση

en: subscribe to rss feed
el: εγγραφή στην τροφοδοσία rss

en: subscribed
el: Εγγραφή

en: subscriptions
el: Εγγραφές

en: subscriptions/
el: συνδρομές/

en: suspended
el: σε αναστολή

en: swap with question
el: ανταλλαγή με ερώτηση

en: system error log is recorded, error will be fixed as soon as possible
el: το ημερολόγιο σφαλμάτων συστήματος καταγράφεται, το σφάλμα θα διορθωθεί όσο το δυνατόν πιο γρήγορα

en: tag editors receive special awards from the community
el: συντάκτες ετικέτας λαμβάνουν ειδικά βραβεία από την κοινότητα

en: tags
el: ετικέτες

en: tags are required
el: απαιτούνται ετικέτες

en: tags/
el: ετικέτες/

en: tags:
el: ετικέτες:

en: text
el: κείμενο

en: the page you tried to visit is protected or you don't have sufficient points, see
el: η σελίδα που προσπαθήσατε να επισκεφτείτε προστατεύεται και δεν έχετε αρκετά σημεία, δείτε

en: the question is answered, right answer was accepted
el: η ερώτηση απαντήθηκε, η σωστή απάντηση έγινε αποδεκτή

en: this answer has been selected as correct
el: αυτή η απάντηση επιλέχτηκε ως σωστή

en: this email has already been registered, please use another one
el: αυτό το email έχει ήδη χρησιμοποιηθεί, παρακαλώ χρησιμοποιήστε κάποιο άλλο

en: this email is already used by someone else, please choose another
el: αυτό το ηλ. ταχυδρομείο χρησιμοποιείται ήδη από κάποιον άλλον, παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο

en: this field is required
el: αυτό το πεδίο απαιτείται

en: this post is marked as community wiki
el: αυτό το ταχυδρομείο σημειώθηκε ως κοινότητα βίκι

en: times
el: φορές

en: title
el: τίτλος

en: to activate this feature you must fill out the wordpress xml-rpc setting bellow
el: για ενεργοποίηση αυτής της ιδιότητας πρέπει να συμπληρώσετε την παρακάτω ρύθμιση του wordpress xml-rpc

en: todays unused votes
el: αχρησιμοποίητες ψήφοι σήμερα

en: tomorrow
el: αύριο

en: too localized
el: πολύ τοπική

en: too subjective and argumentative
el: πολύ υποκειμενική και ερειστική

en: try to give an answer, rather than engage into a discussion
el: προσπαθήστε να δώσετε απάντηση, αντί για συζήτηση

en: unanswered
el: αναπάντητη

en: undelete
el: επανεγγραφή

en: unfollow %(alias)s
el: μην παρακολουθείτε %(alias)s

en: up to 5 tags, less than 20 characters each
el: μέχρι 5 ετικέτες, λιγότερο από 20 χαρακτήρες καθεμιά

en: update profile
el: ενημέρωση κατατομής

en: update summary:
el: περίληψη ενημέρωσης:

en: updated
el: ενημερωμένο

en: updated tags
el: ενημερωμένες ετικέτες

en: upload/
el: ανέβασμα/

en: upvote
el: θετική ψήφος

en: upvoted
el: θετικά ψηφισμένη

en: url has error - please check it;
el: το url έχει σφάλμα - παρακαλώ ελέγξτε το·

en: user input
el: Σύνδεση χρήστη

en: user name can only consist of letters, empty space and underscore
el: το όνομα χρήστη μπορεί να αποτελείται μόνο από γράμματα, κενά και υπογραμμίσεις

en: user name is required
el: απαιτείται όνομα χρήστη

en: user profile overview
el: επισκόπηση κατατομής χρήστη

en: user received this badge: | users received this badge:
el[0]: ο χρήστης δέχτηκε αυτή τη διάκριση:
el[1]: οι χρήστες δέχτηκαν αυτή τη διάκριση:

en: users
el: χρήστες

en: users/
el: χρήστες/

en: view | views
el[0]: είδαν
el[1]: προβολές

en: vote | votes
el[0]: ψήφος
el[1]: ψήφοι

en: votes
el: ψήφοι

en: votes left
el: υπολειπόμενες ψήφοι

en: watched
el: επιτηρούμενο

en: wavatar
el: απεικόνιση

en: website
el: Ιστοσελίδα

en: weekly
el: εβδομαδιαία

en: which one?
el: ποιο;

en: widgets/
el: γραφικά συστατικά

en: will not be shown, used to calculate age, format: YYYY-MM-DD
el: δεν θα προβληθεί, χρησιμοποιείται για υπολογισμό ηλικίας, μορφή ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ

en: with %(author_name)s's contributions
el: με συνεισφορές του %(author_name)s

en: yesterday
el: χθές

en: you don't have the permission to remove all flags
el: δεν έχετε την άδεια αφαίρεσης όλων των σημαιών
