askbot - en to hr translation catalogue (1186 entries)

en: 
            <span class='big strong'>Dear %(user_name)s</span>, we look forward to hearing your feedback. 
            Please type and send us your message below.
hr: 
            <span class='big strong'>Dragi/a %(user_name)s</span>, želimo od vas čuti povratnu informaciju. 
            Pošaljite nam poruku.

en: 
            <span class='big strong'>Dear visitor</span>, we look forward to hearing your feedback.
            Please type and send us your message below.
hr: 
            <span class='big strong'> Dragi posjetitelju </span>, želimo od vas čuti povratnu informaciju. 
            Pošaljite nam poruku.

en: 
            Your answer to %(title)s %(summary)s will be posted once you log in
hr: 
    <span class="strong big">Your answer to </span> <i>"<strong>%(title)s</strong> %(summary)s..."</i> <span class="strong big">is saved and will be posted once you log in.</span>

en: 
    <p>The system was unable to process your message successfully, the reason being:<p>
hr: 
    <p>Sistem nije uspješno obradio vašu poruku zbog:<p>

en: 
    <span class='big strong'>Your email address is now set to %%(email)s.</span> 
    Updates on the questions that you like most will be sent to this address. 
    Email notifications are sent once a day or less frequently - only when there 
    are any news.
hr: 
    <span class='big strong'>Vaša email adresa je promijenjena u %%(email)s.</span> 
    Dopune pitanja biti će poslane na ovu email adresu. 
    Email napomene se šalju jednom dnevno - samo kad ima novosti.

en: 
    Hello, this is a %(site_title)s forum feedback message.
hr: 
    Pozdrav, ovo je povratna poruka sa  %(site_title)s foruma.

en:  - to expand, or dig in by adding more tags and revising the query.
hr: - za proširenje ili idi dublje dodavanjem više oznaka i mijenjanjem upita.

en:  accept own answer to own questions
hr: prihvati svoj odgovor na svoje pitanje

en:  or
hr: ili

en: " and "%s"
hr: " i "%s"

en: " and more
hr: " i više

en: "Login now!"
hr: "Prijavi sad!"

en: %(item1)s and %(item2)s
hr: %(item1)s i %(item2)s

en: %(new)s new flagged posts
hr: %(new)s novih postova sa zastavom

en: %(new)s new flagged posts and %(seen)s previous
hr: %(new)s novih postova sa zastavom i %(seen)s prethodnih

en: %(points)s points were added for %(username)s's contribution to question %(question_title)s
hr: %(points)s bodova je dodano zbog doprinosa korisnika %(username)s  pitanju %(question_title)s

en: %(points)s points were subtracted for %(username)s's contribution to question %(question_title)s
hr: %(points)s bodova je oduzeto zbog doprinosa korisnika %(username)s  pitanju %(question_title)s

en: %(seen)s flagged posts
hr: %(seen)s postova sa zastavom

en: %(site)s user name and password
hr: %(site)s korisničko ime i lozinka

en: %(user)s has %(badges)s
hr: %(user)s ima %(badges)s

en: %(user_name)s's karma change log
hr: Podaci o promjeni karme za %(user_name)s

en: %(username)s gravatar image
hr: %(username)s gravatar slika

en: %(username)s karma is %(reputation)s
hr: %(username)s karma je %(reputation)s

en: %(username)s's current status is "%(status)s"
hr: %(username)s trenutni status je "%(status)s"

en: %(username)s's network is empty
hr: %(username)s mreža je prazna

en: %(username)s's profile
hr: %(username)s profil

en: %(username)s's website is %(url)s
hr: %(username)s internet stranica je %(url)s

en: 'Approved' status means the same as regular user.
hr: Status 'Odobren' znači isto kao i uobičajeni korisnik

en: (Please solve the captcha)
hr: (Riješite captchu)

en: (cannot be changed)
hr: (ne može se promijeniti)

en: (or select another login method above)
hr: (ili odaberite drugi način prijave gore)

en: (required)
hr: (nužno)

en: (this field is required)
hr: (ovo polje je nužno)

en: (to hear from us please enter a valid email or check the box below)
hr: (ako želite informacije od nas unesite ispravnu email adresu ili označite okvir za izbor ispod)

en: **bold**
hr: **podebljano**

en: **bold** or __bold__
hr: **podebljano** ili __podebljano__

en: *italic*
hr: *kurziv*

en: *italic* or _italic_
hr: *kurziv* ili _kurziv_

en: , one of these is required
hr: , jedno od ovoga je nužno

en: 2 days ago
hr: prije 2 dana

en: <em>Changed by moderator. Reason:</em> %(reason)s
hr: <em>Promijenio moderator. Razlog:</em> %(reason)s

en: <em>Note: please read <a href="%(url)s">read this</a> first.</em>
hr: <em>Napomena: prvo pročitajte <a href="%(url)s">ovo</a>.</em>

en: <em>Warning:</em> if your database is not empty, please back it up
            before attempting this operation.
hr: <em>Upozorenje:</em> ako vaša baza podataka nije prazna, napravite kopiju
     prije izvršenja.

en: <p>Sorry, in order to post questions on %(site)s by email, please <a href="%(url)s">register first</a></p>
hr: <p>Za objavu pitanja na %(site)s stranici putem emaila, <a href="%(url)s">prvo se registrirajte</a></p>

en: <p>Sorry, there was an error posting your question please contact the %(site)s administrator</p>
hr: <p>Prilikom objave vašeg pitanja dogodila se greška. Kontaktirajte  %(site)s administratora</p>

en: <p>Sorry, your question could not be posted due to insufficient privileges of your user account</p>
hr: <p>Vaše pitanje nije objavljeno zbog nedovoljnih prava vašeg korisničkog računa</p>

en: <p>The picture that appears on the users profiles is called <strong>gravatar</strong> (which means <strong>g</strong>lobally <strong>r</strong>ecognized <strong>avatar</strong>).</p><p>Here is how it works: a <strong>cryptographic key</strong> (unbreakable code) is calculated from your email address. You upload your picture (or your favorite alter ego image) the website <a href='http://gravatar.com'><strong>gravatar.com</strong></a> from where we later retreive your image using the key.</p><p>This way all the websites you trust can show your image next to your posts and your email address remains private.</p><p>Please <strong>personalize your account</strong> with an image - just register at <a href='http://gravatar.com'><strong>gravatar.com</strong></a> (just please be sure to use the same email address that you used to register with us). Default image that looks like a kitchen tile is generated automatically.</p>
hr: <p>Slika prikazana na profilu korisnika je <strong>gravatar</strong> (što znači <strong>g</strong>lobalno <strong>p</strong>repoznatljiv <strong>avatar</strong>).</p><p>To ovako funkcionira: <strong>kriptiran ključ</strong> (neslomljiv kod) se kreira iz vaše email adrese. Pošaljete svoju sliku (ili sliku vašeg omiljenog alter ega) na intarnet stranicu <a href='http://gravatar.com'><strong>gravatar.com</strong></a> odakle ćete kasnije preuzimati sliku pomoću ključa.</p><p>Tako sve stranice kojima vjerujete mogu prikazati vašu sliku pokraj vaših postova, a vaša email adresa ostaje privatna.</p><p><strong>Uredite vaš račun</strong> sa slikom registriranom na <a href='http://gravatar.com'><strong>gravatar.com</strong></a> (molimo vas da koristite istu email adresu s kojom ste se registrirali kod nas). Zadana slika koja izgleda kao kuhinjske pločice dodjeljuje se automatski.</p>

en: <span class="strong big">You are welcome to start submitting your question anonymously</span>. When you submit the post, you will be redirected to the login/signup page. Your question will be saved in the current session and will be published after you log in. Login/signup process is very simple. Login takes about 30 seconds, initial signup takes a minute or less.
hr: <span class=\"strong big\">Možete početi postavljati pitanja anonimno</span>. Nakon što predate post biti ćete preusmjereni na stranicu za prijavu/upis. Vaše pitanje biti će privremeno sačuvano i objavljeno nakon prijave. Proces prijave/upisa je jednostavan. Prijava traje oko 30 sekundi, a prvi upis oko minute.

en: <span class='big strong'>Adjust frequency of email updates.</span> Receive updates on interesting questions by email, <strong><br/>help the community</strong> by answering questions of your colleagues. If you do not wish to receive emails - select 'no email' on all items below.<br/>Updates are only sent when there is any new activity on selected items.
hr: <span class='big strong'>Podesite učestalost email dopuna.</span> Primajte dopune zanimljivih pitanja putem emaila, <strong><br/>pomozite zajednici</strong> odgovorom na pitanja vaših kolega. Ako ne želite primati emailove  - odaberite 'bez emaila' na svim stavkama ispod.<br/>Dopune se šalju jedino ako postoji nova aktivnost na odabranim stavkama.

en: <span class='big strong'>Please try to give a substantial answer</span>. If you wanted to comment on the question or answer, just <strong>use the commenting tool</strong>. Please remember that you can always <strong>revise your answers</strong> - no need to answer the same question twice. Also, please <strong>don't forget to vote</strong> - it really helps to select the best questions and answers!
hr: <span class='big strong'>Pokušajte dati značajan odgovor</span>. Ako želite komentirati pitanje ili odgovor, <strong>koristite alat za komentiranje</strong>. Upamtite da uvjek možete <strong>izmjeniti vaše odgovore</strong> - nema potrebe za dvostruki odgovor na isto pitanje. Također <strong>ne zaboravite glasati</strong> - to pomaže odabrati najbolja pitanja i odgovore!

en: <span class='big strong'>You are welcome to answer your own question</span>, but please make sure to give an <strong>answer</strong>. Remember that you can always <strong>revise your original question</strong>. Please <strong>use comments for discussions</strong>  and <strong>please don't forget to vote :)</strong> for the answers that you liked (or perhaps did not like)!
hr: <span class='big strong'>Možete odgovoriti na svoje pitanje</span>, ali pazite da ispravno <strong>odgovorite</strong>. Imajte na umu da uvijek možete <strong>korigirati vaše originalno pitanje</strong>. <strong>Koristite komentare za raspravu</strong>  i <strong>ne zaboravite glasati</strong> za odgovore koji vam se sviđaju (ili ne sviđaju).

en: <span class='big strong'>Your current email address %%(email)s has been 
    validated before</span> so the new key was not sent. You can <a 
    href='%%(change_link)s'>change</a> email used for update subscriptions if 
    necessary.
hr: <span class='big strong'>Vaša trenutna email adresa %%(email)s je 
    već potvrđena</span> stoga nije poslan novi ključ. Ako je potrebno <a 
    href='%%(change_link)s'>možete promijeniti</a> email za ažuriranje 
    pretplata.

en: <span class='strong big'>If you prefer, create your forum login name and 
    password here. However</span>, please keep in mind that we also support 
    <strong>OpenID</strong> login method. With <strong>OpenID</strong> you can 
    simply reuse your external login (e.g. Gmail or AOL) without ever sharing 
    your login details with anyone and having to remember yet another password.
hr: <span class='strong big'>Ako želite, kreirajte vaše forum ime i lozinku ovdje. 
    </span> Imajte na umu da da podržavamo  
    <strong>OpenID</strong> način prijave. Sa <strong>OpenID-om</strong> možete 
    jednostavno upotrijebiti postojeći račun (npr. Gmail ili Yahoo) bez dijeljenja 
    vaših podataka za prijavu ili potrebe za pamćenjem nove lozinke.

en: <span class='strong big'>Please enter your email address in the box below.</span>
    Valid email address is required on this Q&amp;A forum. If you like, 
    you can <strong>receive updates</strong> on interesting questions or entire
    forum via email. Also, your email is used to create a unique 
    <a href='%%(gravatar_faq_url)s'><strong>gravatar</strong></a> image for your
    account. Email addresses are never shown or otherwise shared with anybody
    else.
hr: <span class='strong big'>Unesite vašu email adresu ispod.</span>
    Ispravna email adresa potrebna je za P&amp;O forum. Ako želite, 
    možete <strong>primati dopune</strong> interesantnih pitanja ili cijelog
    foruma putem emaila. Također vaš email se koristi za kreiranje jedinstvene 
    <a href='%%(gravatar_faq_url)s'><strong>gravatar</strong></a> slike za vaš
    račun. Email adrese se ne prikazuju niti dijele s drugima

en: <span class='strong big'>Please start posting your answer anonymously</span> - your answer will be saved within the current session and published after you log in or create a new account. Please try to give a <strong>substantial answer</strong>, for discussions, <strong>please use comments</strong> and <strong>please do remember to vote</strong> (after you log in)!
hr: <span class='strong big'>Počnite objavljivati odgovore anonimno</span> - vaši odgovori biti će privremeno sačuvani i objavljeni nakon što se prijavite ili kreirate novi korisnički račun. Pokušajte dati <strong>značajan odgovor</strong>, za raspravu, <strong>koristite komentare</strong> i <strong> ne zaboravite glasati</strong> (nakon što se prijavite)!

en: <span class=\"big strong\">Thank you for verifying your email!</span> Now 
    you can <strong>ask</strong> and <strong>answer</strong> questions. Also if 
    you find a very interesting question you can <strong>subscribe for the 
    updates</strong> - then will be notified about changes <strong>once a day</strong>
    or less frequently.
hr: <span class=\"big strong\">Hvala na potvrdi emaila!</span> Sada 
    možete <strong>postaviti</strong> i <strong>odgovarati</strong> na pitanja. 
    Ako nađete interesantno pitanje možete se <strong>pretplatiti na dopune 
    pitanja</strong> - o promjenama ćete biti obaviješteni <strong>jednom dnevno</strong>
    ili manje učestalo.

en: <span class=\"strong big\">An email with a validation link has been sent to 
    %%(email)s.</span> Please <strong>follow the emailed link</strong> with your 
    web browser. Email validation is necessary to help insure the proper use of 
    email on <span class=\"orange\">Q&amp;A</span>. If you would like to use 
    <strong>another email</strong>, please <a 
    href='%%(change_email_url)s'><strong>change it again</strong></a>.
hr: <span class=\"strong big\">Poslan vam je email s potvrdnom vezom 
    %%(email)s.</span> <strong>Otvorite vezu u emailu</strong> sa 
    sa preglednikom. Potvrda je potrebna radi uvjeravanja u ispravno korištenje
    emaila u <span class=\"orange\">P&amp;O</span>. Ako želite koristiti 
    <strong>drugi email</strong>,  <a 
    href='%%(change_email_url)s'><strong>promjenite ga ponovo</strong></a>.

en: <span class=\"strong big\">Enter your new email into the box below</span> if 
    you'd like to use another email for <strong>update subscriptions</strong>.
    <br>Currently you are using <strong>%%(email)s</strong>
hr: <span class=\"strong big\">Unesite vašu novu email adrestu ispod</span> ako 
    ako želite koristiti drugu email adresu za <strong>ažuriranje pretplata</strong>.
    <br>Trenutno koristite <strong>%%(email)s</strong>

en: <span class=\"strong big\">Your email address %%(email)s has not been changed.
    </span> If you decide to change it later - you can always do it by editing 
    it in your user profile or by using the <a 
    href='%%(change_email_url)s'><strong>previous form</strong></a> again.
hr: <span class=\"strong big\">Vaša email adresa %%(email)s nije promijenjena.
    </span> Ako je kasnije odlučite promijeniti - to možete učinit 
    u promjenom vašeg korisničkog profila ili korištenjem <a 
    href='%%(change_email_url)s'><strong>prethodnog obrasca</strong></a> ponovo.

en: <strong>Here</strong> (once you log in) you will be able to sign up for the periodic email updates about this question.
hr: <strong>Ovdje</strong> (nakon što se prijavite) ćete se moći prijaviti za periodne email obavijesti o dopunama ovog pitanja

en: <strong>To enable this function</strong>, please select option 'customize' in the "Site footer mode" above. Use this area to enter contents of the footer in the HTML format. When customizing the site footer (as well as the header and HTML &lt;HEAD&gt;), use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
hr: <strong>Za korištenje ove mogućnosti</strong>, označite "Mod podnožja stranice" gore. Koristite ovo područje za unos sadržaja podnožja u HTML formatu. Prilikom prilagođavanja podnožja stranice (kao i zaglavlja i HTML &lt;HEAD&gt;), koristite HTML validator da bi ste provjerili da unos ispravno radi u svim preglednicima.

en: <strong>To use this function</strong>, check "Apply custom style sheet" option above. The CSS rules added in this window will be applied after the default style sheet rules. The custom style sheet will be served dynamically at url "&lt;forum url&gt;/custom.css", where the "&lt;forum url&gt; part depends (default is empty string) on the url configuration in your urls.py.
hr: <strong>Za korištenje ove funkcije</strong> označite "Primjeni prilagođenu listu stilova (CSS)" gore. CSS pravila dodana u ovom prozoru će se primijeniti nakon zadane liste stilova. Prilagođena lista stilova izvršavati će se dinamički na url-u "&lt;forum url&gt;/custom.css" gdje "&lt;forum url&gt; dio ovisi (zadan je prazan niz) o url konfiguraciji urls.py datotke.

en: <strong>To use this option</strong>, check "Customize HTML &lt;HEAD&gt;" above. Contents of this box will be inserted into the &lt;HEAD&gt; portion of the HTML output, where elements such as &lt;script&gt;, &lt;link&gt;, &lt;meta&gt; may be added. Please, keep in mind that adding external javascript to the &lt;HEAD&gt; is not recommended because it slows loading of the pages. Instead, it will be more efficient to place links to the javascript files into the footer. <strong>Note:</strong> if you do use this setting, please test the site with the W3C HTML validator service.
hr: <strong>Za korištenje ove mogućnosti</strong>, označite "Prilagodi HTML &lt;HEAD&gt;" gore. Sadržaj u kvadratu biti će ugrađen u &lt;HEAD&gt; dio HTML koda, gdje elementi kao što su &lt;script&gt;, &lt;link&gt;, &lt;meta&gt; mogu biti dodani. Imajte na umu da se dodavanje vanjske javascript datoteke u  &lt;HEAD&gt; se ne preporučuje jer usporava učitavanje stranice. Efikasnije je staviti veze na javascript datoteke u podnožje stranice. <strong>Napomena:</strong> ako ćete koristiti ovu postavku, testirajte stranicu sa W3C HTML validatorom.

en: <strong>Your new Email:</strong> 
    (will <strong>not</strong> be shown to anyone, must be valid)
hr: <strong>Vaš novi Email:</strong> 
    (<strong>neće</strong> biti prikazan nikome, mora biti ispravan)

en: >%(points)s points required to accept or unaccept  your own answer to your own question
hr: Potrebno je >%(points)s bodova za prihvaćanje ili odbijanje svojeg odgovora na svoje pitanje

en: >%(points)s points required to downvote
hr: Potrebno je >%(points)s za davanje negativnog glasa

en: >%(points)s points required to upvote
hr: Potrebno je >%(points)s za davanje pozitivnog glasa

en: A small 16x16 or 32x32 pixel icon image used to distinguish your site in the browser user interface. Please find more information about favicon at <a href="%(favicon_info_url)s">this page</a>.
hr: Mala ikona veličine 16x16 ili 32x32 piksela koja se koristi za razlikovanje vaše stranice u pregledniku. Pronađite više informacija o faviconu na  <a href="%(favicon_info_url)s">ovoj stranici</a>.

en: ALL
hr: SVA

en: AOL screen name
hr: AOL prikazno ime

en: About %(site)s
hr: O %(site)s stranici

en: Accept own answer
hr: Prihvatite svoj odgovor

en: Accept the best answer for %(question_count)d of your questions
hr: Prihvati najbolji odgovor za %(question_count)d vaših pitanja

en: Access control settings
hr: Postavke za kontrolu pristupa

en: Account recovery email sent
hr: Email za obnovu računa je poslan

en: Activate %(provider)s login
hr: Aktivirajte %(provider)s prijavu

en: Activate to allow login with self-hosted wordpress site
hr: Aktiviraj za dopuštenje prijave sa svoje wordpress internet stranice

en: Active email verification is done by sending a verification key in email
hr: Aktivacija se izvodi slanje potvrdnog ključa u emailu

en: Add
hr: Dodaj

en: Add custom javascript
hr: Dodaj prilagođen javascript

en: Add link to the license page
hr: Napravi vezu na stranicu licence

en: Administrators have privileges of normal users, but in addition they can assign/revoke any status to any user, and are exempt from the reputation limits.
hr: Administratori imaju privilegije kao i normalni korisnici, ali mogu dodijeliti/opozvati bilo koji status bilo kojeg korisnika i izuzeti su od limita ugleda.

en: Akismet key for spam detection
hr: Akismet ključ za otkrivanje neželjene pošte

en: Akismet spam protection
hr: Akismet zaštita od neželjene pošte

en: All configuration options must be edited in the site settings.py file
hr: Sve konfiguracijske mogućnosti moraju se urediti u settings.py datoteci

en: Allow account recovery by email
hr: Dopusti obnavljanje računa putem emaila

en: Allow adding and removing login methods
hr: Dopusti dodavanje i oduzimanje metoda prijave

en: Allow asking questions anonymously
hr: Dopusti anonimno postavljanje pitanja

en: Allow editing user screen name
hr: Dopusti uređivanje prikaznog imena korisnika

en: Allow only one account per email address
hr: Dozvoli smo jedan račun po email adresi

en: Allow only registered user to access the forum
hr: Dozvoli pristup forumu samo registriranim korisnicima

en: Allow posting before logging in
hr: Dozvoli objavljivanje postova prije prijave

en: Allow posting questions by email
hr: Dozvoli objavu pitanja bez emaila

en: Allow swapping answer with question
hr: Dozvoli zamjenu odgovora sa pitanjem

en: Allow users change own email addresses
hr: Dopusti korisnicima promijenu svoje email adrese

en: Allowed image file types are %(types)s
hr: Za slike su dozvoljeni %(types)s tipovi datoteka

en: Always display local login form and hide "Askbot" button.
hr: Uvijek prikaži lokalni prijavni obrazac i sakri "Askbot" gumb.

en: An 88x38 pixel image that is used on the login screen for the password login button.
hr: Slika veličine 88x38 piksela koja se koristi na prijavnom zaslonu za gumb za prijavu lozinkom

en: An email will be sent to the user with 'reply-to' field set to your email address. Please make sure that your address is entered correctly.
hr: Email će biti poslan korisniku sa 'odgovori' poljem sa vezom na vašu email adresu. Provjerite da li je vaša email adresa ispravna.

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Answer Your Own Question
hr: Odgovorite na Svoje Pitanje

en: Answer accepted with %(num)s or more votes
hr: Odgovor prihvaćen sa %(num)s ili više glasova

en: Answer own question immediately
hr: Odmah odgovorite na svoje pitanje

en: Answer to:
hr: Odgovor na:

en: Answer voted up %(num)s times
hr: Odgovor pozitivno glasan %(num)s puta

en: Answered a question more than %(days)s days later with at least %(votes)s votes
hr: Odgovoreno na pitanje više od %(days)s dana kasnije sa najmanje %(votes)s glasova

en: Answered by me
hr: Moj odgovor

en: Answered own question with at least %(num)s up votes
hr: Odgovor na svoje pitanje sa najmanje %(num)s pozitivnih odgovora

en: Apply custom style sheet (CSS)
hr: Primjeni prilagođenu listu stilova (CSS)

en: Approved User
hr: Odobren Korisnik

en: Are tags required?
hr: Da li su oznake nužne?

en: Ask Your Question
hr: Postavi Pitanje

en: Asked
hr: Pitano

en: Asked a question and accepted an answer
hr: Postavljeno pitanje i prihvaćen odgovor

en: Asked a question with %(views)s views
hr: Postavljeno pitanje sa %(views)s pregleda

en: Asked by me
hr: Moje pitanje

en: Asked first question with at least one up vote
hr: Postavljeno prvo pitanje s najmanje jednim pozitivnim glasom

en: Associate Editor
hr: Pomoćnik Urednika

en: Associate Editor: minimum number of edits
hr: Pomoćnik Urednika: minimalan broj uređivanja

en: At least one of the following tags is required : %(tags)s
hr: Najmanje jedna od sljedećih oznaka je nužna: %(tags)s

en: At least one of these tags will be required for any new or newly edited question. A mandatory tag may be wildcard, if the wildcard tags are active.
hr: Najmanje jedna od ovih oznaka biti će nužna za bilo koje novo ili novo uređeno pitanje. Nužna oznaka može biti višeznačnik, ako su su oznake za višeznačnike aktivne.

en: Attention: after checking this, please back up the database, and run a management command: <code>python manage.py fix_question_tags</code> to globally rename the tags
hr: Pozor: nakon što ovo označite, napravite kopiju baze podataka i pokrenite komandu: <code>python manage.py fix_question_tags</code> za globalnu promjenu naziva oznaka

en: Autobiographer
hr: Životopisac

en: Badge
hr: Značka

en: Badge "%(name)s"
hr: Značka "%(name)s

en: Badge settings
hr: Postavke znacki

en: Badges
hr: Značke

en: Base Settings
hr: Osnovne Postavke

en: Base URL for your Q&A forum, must start with http or https
hr: Osnovni URL za vaš P&O forum, mora početi s http ili https

en: Base url of MathJax deployment
hr: Osnovni url MathJax implementacije

en: Be the first one to answer this question!
hr: Odgovorite prvi na ovo pitanje!

en: Before enabling this setting - please fill out IMAP settings in the settings.py file
hr: Prije omogućavanja ove postavke popunite IMAP postavku u settings.py datoteci

en: Before you ask - please make sure to search for a similar question. You can search questions by their title or tags.
hr: Prije nego postavite pitanje - provjerite da li ima sličnih pitanja. Pitanja možete tražiti po naslovu ili oznakama.

en: Blocked User
hr: Blokiran Korisnik

en: Blogger blog name
hr: Blogger blog ime

en: Bootstrap mode
hr: Bootstrap način

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cannot change own status
hr: Ne može promijeniti svoj status

en: Cannot change status of another moderator
hr: Ne može promijeniti status drugog moderatora

en: Cannot change status to admin
hr: Ne može promijeniti status u admin

en: Cannot turn other user to moderator
hr: Ne može promijeniti drugog korisnika u moderatora

en: Change Email
hr: Promjeni Email

en: Change avatar
hr: Promijeni avatar

en: Change password
hr: Promjeni lozinku

en: Change status to
hr: Promjeni status u

en: Change your %(provider)s password
hr: Promjenite %(provider)s lozinku

en: Change your password
hr: Promjenite lozinku

en: Check if you do not want to reveal your name when asking this question
hr: Odaberite ako ne želite da vaše ime bude prikazano

en: Check if you want to allow users start posting questions or answers before logging in. Enabling this may require adjustments in the user login system to check for pending posts every time the user logs in. The builtin Askbot login system supports this feature.
hr: Označite ako želite omogućiti objavu pitanja ili odgovora prije prijave. Ova opcija zahtjeva prilagodbu sistema za prijavu korisnika radi provjere postova na čekanju svaki put kad se korisnik prijavi. Askbot sistem za provjeru ima ovo svojstvo.

en: Check if you want to change appearance of your form by adding custom style sheet rules (please see the next item)
hr: Označite ako želite promjeniti izgled vašeg foruma dodavanjem prilagođene liste stilova (pogledajte sljedeću stavku)

en: Check if you want to show logo in the forum header or uncheck in the case you do not want the logo to appear in the default location
hr: Označite ako želite da logo bude u zaglavlju foruma ili uklonite oznaku ako ne želite da logo bude prikazan na zadanom mjestu

en: Check this option if you want to allow the use of gravatar.com for avatars. Please, note that this feature might take about 10 minutes to become fully effective. You will have to enable uploaded avatars as well. For more information, please visit <a href="http://askbot.org/doc/optional-modules.html#uploaded-avatars">this page</a>.
hr: Odaberite ovu mogućnost ako želite koristiti avatare iz gavatar.com-a. Imajte na umu da ovo svojstvo treba 10 minuta za potpunu aktivaciju. Morati ćete također omogućiti slanje avatara. Za više informacija posjetite <a href="http://askbot.org/doc/optional-modules.html#uploaded-avatars">ovu stranicu</a>.

en: Check to disable the "sticky" behavior of the search query. This may be useful if you want to move the search bar away from the default position or do not like the default sticky behavior of the text search query.
hr: Označite za deaktiviviranje "ljepljivog" ponašanja za traženi upit. Ovo može biti korisno ako želite promijeniti prostor za pretraživanje izvan zadanog položaja ili vam se ne sviđa zadano ljepljivo ponašanje tekstualnog upita

en: Check to enable community wiki feature
hr: Označite za omogućavanje svojstva wiki zajednice

en: Check to enable greeting for anonymous user
hr: Označite za omogućavanje pozdrava anonimnog korisnika

en: Check to enable javascript that you can enter in the next field
hr: Označite za omogućavanje javascripta koji možete unijeti u sljedećem polju

en: Check to enable sharing of questions on Facebook
hr: Označite za omogućavanje dijeljenja pitanja na Facebooku

en: Check to enable sharing of questions on Google+
hr: Označite za omogućavanje dijeljenja pitanja na Google+u

en: Check to enable sharing of questions on Identi.ca
hr: Označite za omogućavanje dijeljenja pitanja na Identi.ca-i

en: Check to enable sharing of questions on LinkedIn
hr: Označite za omogućavanje dijeljenja pitanja na LinkedInu

en: Check to enable sharing of questions on Twitter
hr: Označite za omogućavanje dijeljenja pitanja na Twitteru

en: Choose a screen name
hr: Odaberite prikazno ime

en: Choose email tag filter
hr: Odaberite email filter oznaku

en: Choose new Default
hr: Odaberit novi Zadani

en: Choose your favorite service below to sign in using secure OpenID or similar technology. Your external service password always stays confidential and you don't have to rememeber or create another one.
hr: Izaberite vaš omiljeni servis za prijavu korištenjem sigurnog OpenID-a ili slične tehnologije. Lozinka vašeg vanjskog servisa uvijek ostaje tajna i ne morate pamtiti ili kreirati drugu.

en: Citizen Patrol
hr: Građanska Patrola

en: City
hr: Grad

en: Civic Duty
hr: Građanska Dužnost

en: Civic Duty: minimum votes
hr: Građanska Dužnost: minimum glasova

en: ClaimID user name
hr: ClaimID korisničko ime

en: Cleanup
hr: Čišćenje

en: Click on one of the icons below to add a new login method or re-validate an existing one.
hr: Kliknite na jednu od ikona dolje za dodavanje novih načina prijave ili ponovnu  potvrdu postojećih.

en: Click to see if your %(provider)s signin still works for %(site_name)s
hr: Kliknite da vidite da li %(provider)s prijava još radi za %(site_name)s

en: Close own questions
hr: Zatvorite svoja pitanja

en: Close question
hr: Zatvori pitanja

en: Close questions asked by others
hr: Zatvori pitanja drugih korisnika

en: Close reason:
hr: Razlog zatvaranja:

en: Close the question
hr: Zatvori to pitanje

en: Comma separated list of Q&A site keywords
hr: Lista ključnih riječi odvojenih zarezom za P&O stranicu

en: Commentator
hr: Komentator

en: Commentator: minimum comments
hr: Komentator: minimum komentara

en: Comments and posts mentioning me
hr: Komentari i postovi u kojima se spominjem

en: Common left sidebar
hr: Uobičajeni lijevi rubni stupac

en: Community badges
hr: Badge levels

en: Community gives you awards for your questions, answers and votes.
hr: Zajednica vam daje nagrade za vaša pitanja, odgovore i glasove.

en: Completed all user profile fields
hr: Ispunjena sva polja korisničkog profila

en: Congratulations, you are now an Administrator
hr: Čestitamo, postali ste Administrator

en: Congratulations, you have received a badge '%(badge_name)s'. Check out <a href="%(user_profile)s">your profile</a>.
hr: Čestitamo, dobili ste značku '%(badge_name)s'. Provjerite <a href="%(user_profile)s">vaš profil</a>.

en: Connect your %(provider)s account to %(site_name)s
hr: Spojite vaš %(provider)s račun s  %(site_name)s

en: Content License
hr: Licenca sadržaja

en: Content on this site is licensed under a %(license)s
hr: Sadržaj na ovoj stanici je pod %(license)s licencom

en: Contributors
hr: Aktivni korisnici

en: Copyright message to show in the footer
hr: Poruka o autorskim pravima prikazana u podnožju stranice

en: Country
hr: Država

en: Country field is required
hr: Polje država je nužno

en: Create a password-protected account
hr: Kreiraj račun zaštićen lozinkom

en: Create login name and password
hr: Kreiraj korisničko ime i lozinku

en: Create password for %(provider)s
hr: Kreirajte lozinku za %(provider)s

en: Created a tag used by %(num)s questions
hr: Kreirao oznaku korištenu u  %(num)s pitanja

en: Critic
hr: Kritičar

en: Current password
hr: Trenutna lozinka

en: Custom footer (HTML format)
hr: Prilagđeno podnožje (HTML format)

en: Custom header additions
hr: Dodatci prilagođenog zaglavlja

en: Custom javascript
hr: Prilagođen javascript

en: Custom portion of the HTML <HEAD>
hr: Prilagođen dio HTML <HEAD>

en: Custom sidebar footer
hr: Prilagođeno podnožje rubnog stupca

en: Custom sidebar header
hr: Prilagođeno zaglavlje rubnog stupca

en: Custom style sheet (CSS)
hr: Prilagođena lista stilova (CSS)

en: Customize HTML <HEAD>
hr: Prilagodi HTML <HEAD>

en: Daily
hr: Dnevno

en: Data entry and display rules
hr: Pravila unosa i prikaza podataka

en: Data rules & Formatting
hr: Pravila o podacima i Formatiranju

en: Date of birth
hr: Datum rođenja

en: Days before starting to send reminders about unanswered questions
hr: Broj dana prije početka slanja obavijesti o neodgovorenim pitanjima

en: Days before starting to send reminders to accept an answer
hr: Broj dana prije početka slanja obavijesti za prihvaćanje odgovora

en: Default Gravatar icon type
hr: Zadan tip Gavatar ikone

en: Default avatar for users
hr: Zadani avatar za korisnike

en: Default max number of comments to display under posts
hr: Zadan maksimalan broj komentara prikazanih ispod postova

en: Default notification frequency all questions
hr: Zadana učestalost obavještavanja za: sva pitanja

en: Default notification frequency for mentions                        and comments
hr: Zadana učestalost obavještavanja za spominjanje i komentiranje

en: Default notification frequency questions answered by the user
hr: Zadana učestalost obavještavanja za korisnikova pitanja

en: Default notification frequency questions asked by the user
hr: Zadana učestalost obavještavanja za korisnikova pitanja

en: Default notification frequency questions individually                        selected by the user
hr: Zadana učestalost obavještavanja za pitanja odabrana od strane korisnika

en: Default value:
hr: Zadana vrijednost:

en: Default value: ""
hr: Zadana vrijednost: ""

en: Default value: %s
hr: Zadana vrijednost: %s

en: Delete These
hr: Obriši Ove

en: Delete comments posted by others
hr: Obriši komentare drugih korisnika

en: Delete questions and answers posted by others
hr: Obriši pitanja i odgovore drugih korisnika

en: Deleted own post with %(votes)s or more downvotes
hr: Obrisani postovi sa %(votes)s ili više negativnih glasova

en: Deleted own post with %(votes)s or more upvotes
hr: Obrisani postovi sa %(votes)s ili više pozitivnih glasova

en: Despite that, each question and answer can be commented – 
        the comments are good for the limited discussions.
hr: Usprkos tomu, svako pitanje i odgovor se mogu komentirati – 
     komentari su dobri za ograničene rasprave.

en: Did not find what you were looking for?
hr: Niste pronašli što ste tražili?

en: Disciplined
hr: Discipliniran

en: Disciplined: minimum upvotes for deleted post
hr: Discipliniran: minimum pozitivnih glasova za obrisane postove

en: Do not make text query sticky in search
hr: U pretrazi ne pravi tekstualni upit ljepljivim

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Downvote
hr: Negativan glas

en: Edit Group Settings
hr: Uredi Postavke Grupa

en: Edit Site Settings
hr: Uredi Postavke Stranice

en: Edit answer
hr: Uredi odgovor

en: Edit community wiki posts
hr: Uređivanje postova wiki zajednice

en: Edit posts authored by other people
hr: Uređivanje postova drugih korisnika

en: Edit question
hr: Uredi pitanje

en: Edit user profile
hr: Uredi korisnički profil

en: Edited %(num)s entries
hr: Uređeno %(num)s unosa

en: Editor
hr: Urednik

en: Email and email alert settings
hr: Postavke za email i email upozorenja

en: Email changed
hr: Email je promjenjen

en: Email not changed
hr: Email nije promjenjen

en: Email replies having fewer words than this number will be posted as comments instead of answers
hr: Email odgovori koji imaju manje riječi od ovog broja biti će objavljeni kao komentari ,a ne kao odgovori

en: Email subscription settings
hr: Postavke za email pretplate

en: Email verified
hr: Email potvrđen

en: Enable Akismet spam detection(keys below are required)
hr: Omogući Akismet otkrivanje neželjene pošte (nužni su ključevi ispod)

en: Enable autolinking with specific patterns
hr: Omogući automatsko spajanje s pojedinim obrazcima

en: Enable code-friendly Markdown
hr: Omogućite prijateljski kod Markdown

en: Enable email alerts
hr: Omogući upozorenja emailom

en: Enable embedding videos.
hr: Omogući umetanje videa

en: Enable left sidebar
hr: Omogući lijevi rubni stupac

en: Enable posting answers and comments by email
hr: Omogući objavljivanje odgovora i komentara putem emaila

en: Enable recaptcha (keys below are required)
hr: Omogući recaptchu (ključevi ispod su obvezni)

en: Enjoy.
hr: Uživajte.

en: Enlightened
hr: Nadahnut

en: Enlightened Duty: minimum upvotes
hr: Nadahnuta Dužnost: minimum pozitivnih glasova

en: Enter number of points to add or subtract
hr: Unesite broj bodova za dodati ili oduzeti

en: Enter valid regular expressions for the patters, one per line. For example to detect a bug pattern like #bug123, use the following regex: #bug(\d+). The numbers captured by the pattern in the parentheses will be transferred to the link url template. Please look up more information about regular expressions elsewhere.
hr: Unesite ispravan regularni izraz za obrazac, jedan po liniji. Na primjer  za pronalazak greške obrasca kao #bug123 koristite sljedeći regularni izraz: #bug(\d+). Brojevi unutar zagrada obrasca biti će pretvoreni u url vezu na predložak. Za više informacija o regularnim izrazima pogledajte drugdje.

en: Enthusiast
hr: Entuzijast

en: Enthusiast: minimum days
hr: Entuzijast: minimum dana

en: Entire forum
hr: Cjeli forum

en: Entire forum (tag filtered)
hr: Cjeli forum (filtriran oznakom)

en: Error uploading file. Please contact the site administrator. Thank you.
hr: Nastala je greška prilikom slanja datoteke. Kontaktirajte administratora. Hvala.

en: Expert
hr: Stručnjak

en: External Services
hr: Vanjski Servisi

en: FAQ
hr: ČPP

en: FOLLOWED
hr: PRATIM

en: Facebook API key and Facebook secret allow to use Facebook Connect login method at your site. Please obtain these keys at <a href="%(url)s">facebook create app</a> site
hr: Facebook API ključ i Facebook secret omogućuju korištenje Facebook Connect prijave na vašoj stranici. Nabavite ključeve na stranici<a href="%(url)s">kreiraj facebook aplikaciju</a>

en: Facebook public API key
hr: Facebook javni API ključ

en: Facebook secret key
hr: Facebook tajni ključ

en: Fake email for anonymous user
hr: Napravi nepostojeći email za anonimne korisnike

en: Famous Question
hr: Slavno Pitanje

en: Famous Question: minimum views
hr: Slavno Pitanje: minimum pogleda

en: Favorite Question
hr: Omiljeno Pitanje

en: Favorite Question: minimum stars
hr: Omiljeno Pitanje: minimum zvijezda

en: Feedback
hr: Povratna informacija

en: Feedback site URL
hr: URL stranice sa povratnom informacijom

en: Fill it with the wordpress url to the xml-rpc, normally http://mysite.com/xmlrpc.php
hr: Popunite sa wordpress url-om na xml-rpc, uobičajeno http://mojastranica.hr/xmlrpc.php

en: First answer was accepted with %(num)s or more votes
hr: Prvi odgovor je prihvaćen sa %(num)s ili više glasova

en: First downvote
hr: Prvi negativan glas

en: First edit
hr: Prvo uređivanje

en: First flagged post
hr: Prvi post označen zastavom

en: First retag
hr: Prvo ponovno označavanje

en: First rollback
hr: Prvo vraćanje unazad

en: First upvote
hr: Prvi pozitivan glas

en: Flag offensive
hr: Označi kao uvredljivo

en: Flickr user name
hr: Flickr korisničko ime

en: Follow
hr: Prati

en: Following
hr: Praćenje

en: Following the link above will help us verify your email address.
hr: Pratite vezu iznad kako bi mogli potvrdite vašu email adresu.

en: Footer is the bottom portion of the content, which is common to all pages. You can disable, customize, or use the default footer.
hr: Podnožje je donji dio sadržaja uobičajen svim stanicama. Možete onemogućiti, prilagoditi ili koristiti zadano podnožje.

en: For example, if you ask an interesting question or give a helpful answer, your input will be upvoted. On the other hand if the answer is misleading - it will be downvoted. Each vote in favor will generate <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> points, each vote against will subtract <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> points. There is a limit of <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> points that can be accumulated for a question or answer per day. The table below explains reputation point requirements for each type of moderation task.
hr: Na primjer, ako postavite zanimljivo pitanje ili date koristan odgovor, uaš unos će biti pozitivno ocijenjen. S druge strane ako je odgovor navodi na pogrešno mišljenje - biti će negativno ocijenjen. Svaki glas za dodat će <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> bodova,  svaki glas protiv će oduzeti <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> bodova. Postoji limit od <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> bodova koji se mogu dnevno dobiti za pitanja i dogovore. Tablica ispod objašnjava potreban broj bodova za izvođenje svakog tipa uređivanja.

en: Force lowercase the tags
hr: Nametni oznake u malim slovima

en: Format of tag list
hr: Format liste oznaka

en: Frequently Asked Questions
hr: Često Postavljena Pitanja

en: Full name of the license
hr: Puno ime licence

en: Gain for accepting best answer
hr: Dobit za prihvaćanje najboljeg odgovora

en: Gain for post owner on canceled downvote
hr: Dobit za vlasnika posta na obustavljenom negativnom glasu

en: Gain for receiving an upvote
hr: Dobit za primanje pozitivnog glasa

en: Gain for the author of accepted answer
hr: Dobit za autora prihvaćenog odgovora

en: Gain for voter on canceling downvote
hr: Dobit za glasača na obustavljenom negativnom glasu

en: Give us your feedback!
hr: Dajte nam povratnu informaciju!

en: Goal of this site is...
hr: Cilj ove internet stranice je ...

en: Good Answer
hr: Dobar Odgovor

en: Good Answer: minimum upvotes for the answer
hr: Dobar Odgovor: minimum pozitivnih glasova za odgovor

en: Good Question
hr: Dobro Pitanje

en: Good Question: minimum upvotes for the question
hr: Dobro Pitanje: minimum pozitivnih glasova za pitanje

en: Google Analytics key
hr: Google Analytics ključ

en: Google site verification key
hr: Google potvrdni ključ

en: Graph of user karma
hr: graf korisnikove karme

en: Gravatar
hr: Gavatar

en: Great Answer
hr: Odličan Odgovor

en: Great Answer: minimum upvotes for the answer
hr: Odličan odgovor:  minimum pozitivnih glasova za odgovor

en: Great Question
hr: Odlično pitanje

en: Great Question: minimum upvotes for the question
hr: Odlično pitanje: minimum pozitivnih glasova za pitanje

en: Greetings from the Q&A forum
hr: Pozdrav od P&O foruma

en: Group settings: %(name)s
hr: Postavke za grupu: %(name)s

en: Guru: minimum upvotes
hr: Guru: minimum pozitivnih glasova

en: HTML for the left sidebar
hr: HTML za lijevi rubni stupac

en: Hash to update the media revision number automatically.
hr: Jedinstvena vrijednost za automatsko ažuriranje broja medijske revizije

en: Header is the bar at the top of the content that contains user info and site links, and is common to all pages. Use this area to enter contents of the headerin the HTML format.   When customizing the site header (as well as footer and the HTML &lt;HEAD&gt;), use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
hr: Zaglavlje je dio na vrhu sadržaja koji sadrži podatke o korisniku i poveznice na druge stranice te je uobičajen na svim stranicama. Koristite ovo područje za unos sadržaja zaglavlja u HTML formatu. Prilikom prilagodbe zaglavlja stranice (kao i podnožja i  HTML &lt;HEAD&gt;) koristite HTML validator da bi ste provjerili da unos ispravno radi u svim preglednicima.

en: Help
hr: Pomoć

en: Here are your current login methods
hr: Ovo su vaše trenutni načini prijave

en: Here, please enter url templates for the patterns entered in the previous setting, also one entry per line. <strong>Make sure that number of lines in this setting and the previous one are the same</strong> For example template https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=\1 together with the pattern shown above and the entry in the post #123 will produce link to the bug 123 in the redhat bug tracker.
hr: Unesite url predložaka za obrasce unijete u prethodnoj postavci, također jednu po liniji. <strong>Provjerite da li je broj linija u ovoj postavci jednak broju u prethodnoj</strong>. Naprimjer predložak https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=\1 zajedno s obrascem prikazanim iznad i unosom u postu #123, kreirati će vezu na grešku 123 u redhat sistemu za praćenje greški.

en: Home
hr: Početna

en: How does karma system work?
hr: Kako funkcionira sistem karme?

en: How often to send accept answer reminders (in days between the reminders sent).
hr: Koliko često slati obavijesti za prihvaćanje odgovora (u danima između poslanih obavijesti)

en: How often to send unanswered question reminders (in days between the reminders sent).
hr: Koliko često slati obavijesti o neodgovorenim pitanjima (u danima između poslanih obavijesti)

en: How to change my picture (gravatar) and what is gravatar?
hr: Kako da promjenim sliku (gavatar) i što je gavatar?

en: However, you still may be logged in to your OpenID provider. Please logout of your provider if you wish to do so.
hr: Moguće je da ste i dalje prijavljeni kod vašeg OpenID pružatelja usluge pristupa. Ako želite odjavite se sa vašeg pružatelja usluge pristupa.

en: I don't want to give my email or receive a response:
hr: Ne želim dati svoj email i primati odgovore:

en: If checked, all forum functions will be shown to users, regardless of their reputation. However to use those functions, moderation rules, reputation and other limits will still apply.
hr: U slučaju odabira sve funkcije foruma biti će prikazane korisnicima bez obzira na njihov ugled, ali za korištenje tih funkcija, moderatorskih pravila, ugleda i ostalog, ograničenja će se i dalje primjenjivati

en: If checked, underscore characters will not trigger italic or bold formatting - bold and italic text can still be marked up with asterisks. Note that "MathJax support" implicitly turns this feature on, because underscores are heavily used in LaTeX input.
hr: Ako je označeno, znakovi podvlačenja neće aktivirati kurziv ili podebljano formatiranje - podebljan i kurziv tekst se mogu označiti sa zvjezdicama. Napomena da "MathJax podrška" implicitno uključuje ovo svojstvo zato što se znakovi podvlačenja puno koriste u LaTeX unosu.

en: If left empty, a simple internal feedback form will be used instead
hr: Ako se ostavi prazno biti će korišten jednostavan obrazac za povratnu informaciju

en: If this approach is not for you, we respect your choice.
hr: Ako vam ovaj pristup ne odgovara, poštujemo vaš izbor.

en: If unchecked, there will be no time limit to edit the comments
hr: Ako nije označeno, vrijeme za uređivanje komentara neće biti ograničeno

en: If you believe that this message was sent in mistake - 
    no further action is needed. Just ignore this email, we apologize
    for any inconvenience
hr: Ako smatrate da je ova poruka poslana greškom - 
    daljnji potezi nisu potrebni. Ignorirajte ovu poruku. 
    Ispričavamo se zbog greške

en: If you enable this feature, <a href="%(url)s">mathjax</a> must be installed on your server in its own directory.
hr: Ako omogućite ovo svojstvo, <a href="%(url)s">mathjax</a> mora biti instaliran na vašem poslužitelju u svojem direktoriju.

en: If you enable this feature, the application  will be able to detect patterns and auto link to URLs
hr: Ako omogućite ovo svojstvo aplikacija će moći pronaći obrazce i automatski spojiti s URL-ovima

en: If you wish to change %(username)s's status, please make a meaningful selection.
hr: Ako želite promijeniti status korisnika %(username)s , suvislo odaberite.

en: If you wish, please add, remove or re-validate your login methods
hr: Ako želite., dodajte, uklonite ili ponovo potvrdite načine prijave

en: Ignored tags
hr: Ignorirane oznake

en: Import StackExchange data
hr: Unesi  StackExchange podatke

en: Import data
hr: Unesi podatke

en: In the case you experience any difficulties in using this import tool,
            please try importing your data via command line: <code>python manage.py load_stackexchange path/to/your-data.zip</code>
hr: Ukoliko naiđete na probleme prilikom korištenja alata za prijenosa podataka, 
     probajte unijeti vaše podatke putem komandne linije: <code>python manage.py load_stackexchange path/to/your-data.zip</code>

en: Individual question feed
hr: Kanal pojedinog pitanja

en: Individually selected
hr: Individualno odabrano

en: Individually selected questions
hr: Individualno odabrana pitanja

en: Instantly
hr: Odmah

en: Interesting tags
hr: Zanimljive oznake

en: Internal server error
hr: Interna greška poslužitelja

en: It's a good idea to make sure that your existing login methods still work, or add a new one. Please click any of the icons below to check/change or add new login methods.
hr: Dobra je ideja provjeriti da li vaši postojeći načini prijave rade ili dodati novi način. Kliknite na bilo koju ikonu dolje i provjerite/promijenite ili dodajte novu metodu za prijavu.

en: Karma loss and gain rules
hr: Pravila za dobivanje i gubljenje karme

en: Karma system allows users to earn rights to perform a variety of moderation tasks
hr: Sistem karme omogućava korisnicima da zarade prava na izvođenje raznih uređivačkih zadataka

en: Karma thresholds
hr: Granice karme

en: Keys for external services
hr: Ključevi za vanjske servise

en: LDAP Server EMAIL field name
hr: LDAP Server EMAIL naziv polja

en: LDAP login configuration
hr: Konfiguracija LDAP prijave

en: Last updated
hr: Zadnje ažuriranje

en: Left 10 comments with score of 10 or more
hr: Ostavi 10 komentara da rezultatom 10 ili više

en: License homepage
hr: Početna stranica licence

en: License logo image
hr: Slika loga licence

en: Limit how many avatars will be displayed on the sidebar
hr: Limitiraj koliko će avatara biti prikazano u rubnom stupcu

en: Limit time to edit comments
hr: Ograniči vrijeme za uređivanje komentara

en: LinkedIn consumer key
hr: LinkedIn korisnički ključ

en: LinkedIn consumer secret
hr: LinkedIn korisnička tajna

en: LiveJournal blog name
hr: LiveJournal blog ime

en: Livesettings are disabled for this site.
hr: Instant postavke su nisu moguće za ovu stranicu.

en: Lock posts
hr: Zaključaj postove

en: Log out
hr: Odjava

en: Login failed, please try again
hr: Prijava nije uspjela, pokušajte ponovo

en: Login method %(provider_name)s does not exist
hr: %(provider_name)s način prijave ne postoji

en: Login or email
hr: Korisničko ime ili email

en: Login provider setings
hr: Postavke za pružatelja prijave

en: Login, Users & Communication
hr: Prijava, Korisnici i Komunikacija

en: Login/Signup to Answer
hr: Prijava/Upis za Odgovor

en: Login/Signup to Post
hr: Prijava/Upis za Objavu

en: Logout
hr: Sign out

en: Loss for author whose answer was "un-accepted"
hr: Gubitak za glasača čiji odgovor je  bio "neprihvacen"

en: Loss for giving a downvote
hr: Gubitak za davanje negativnog glasa

en: Loss for owner of post that was downvoted
hr: Gubitak za vlasnika posta koji je dobio negativan glas

en: Loss for owner of post that was flagged 3 times per same revision
hr: Gubitak za vlasnika posta koji je označen 3 puta po istoj reviziji

en: Loss for owner of post that was flagged 5 times per same revision
hr: Gubitak za vlasnika posta koji je označen 5 puta po istoj reviziji

en: Loss for owner of post that was flagged offensive
hr: Gubitak za vlasnika posta označenog kao uvredljiv

en: Loss for post owner when upvote is canceled
hr: Gubitak za vlasnika posta kada je pozitivan glas obustavljen

en: Loss for voter for canceling of answer acceptance
hr: Gubitak za glasača za obustavljanje prihvaćanja odgovora

en: Main
hr: Glavna

en: Main page sidebar
hr: Rubni stupac glavne stranice

en: Mandatory tags
hr: Nužne oznake

en: Markdown basics
hr: Markdown osnove

en: Markup in posts
hr: Obilježja u postovima

en: Mathjax support (rendering of LaTeX)
hr: Podrška za Mathjax (izvođenje LaTeXa)

en: Max. number of reminders to send about unanswered questions
hr: Maksimalan broj poslanih obavijesti o neodgovorenim pitanjima

en: Max. number of reminders to send to accept the best answer
hr: Maksimalan broj poslanih obavijesti za prihvaćanje najboljeg odgovora

en: Maximum comment length, must be < %(max_len)s
hr: Maksimalna duljina komentara mora biti < %(max_len)s

en: Maximum daily reputation gain per user
hr: Maksimalna dnevna količina dobivenog ugleda po korisniku

en: Maximum length of tag (number of characters)
hr: Maksimalna duljina oznake (broj znakova)

en: Maximum number of flags per user per day
hr: Maksimalan broj zastava po korisniku po danu

en: Maximum number of news entries in an email alert
hr: Maksimalan broj stavki vijesti u email upozorenju

en: Maximum number of tags per question
hr: Maksimalan broj oznaka po pitanju

en: Mentions and comment responses
hr: Odgovori na spomen i komentar

en: Message sent
hr: Poruka poslana

en: Message text
hr: Tekst poruke

en: Minimum allowed length for screen name
hr: Minimalna dozvoljena duljina prikaznog imena

en: Minimum days to accept an answer, if it has not been accepted by the question poster
hr: Minimalan broj dana za prihvaćanje odgovora, ako ga nije prihvatila osoba koja je postavila pitanje

en: Minimum length of answer body (number of characters)
hr: Maksimalna duljina odgovora (broj znakova)

en: Minimum length of question body (number of characters)
hr: Maksimalna duljina pitanja (broj znakova)

en: Minimum length of search term for Ajax search
hr: Minimalna duljina traženog pojma za Ajax pretragu

en: Minimum length of title (number of characters)
hr: Maksimalna duljina naslova (broj znakova)

en: Minutes allowed to edit a comment
hr: Dozvoljen broj minuta za uređivanje komentara

en: Moderators have the same privileges as administrators, but cannot add or remove user status of 'moderator' or 'administrator'.
hr: Moderatori imaju iste privilegije kao administratori, ali ne mogu dati ili oduzeti status 'moderator' ili 'administrator'.

en: Must match the corresponding database backend setting
hr: Mora odgovarati pozadinskoj postavci baze podataka

en: NOTE: in order to use this feature, it is necessary to run the management command "send_accept_answer_reminders" (for example, via a cron job - with an appropriate frequency)
hr: NAPOMENA: da bi koristili ovo svojstvo potrebno je pokrenuti komandu  "send_accept_answer_reminders" (npr. putem cron posla - sa prikladnom učestalošću)

en: NOTE: in order to use this feature, it is necessary to run the management command "send_unanswered_question_reminders" (for example, via a cron job - with an appropriate frequency)
hr: NAPOMENA: da bi koristili ovo svojstvo potrebno je pokrenuti komandu  "send_unanswered_question_reminders" (npr. putem cron posla - sa prikladnom učestalošću)

en: Name for the Anonymous user
hr: Ime za Anonimnog korisnika

en: Necromancer
hr: Čarobnjak

en: Necromancer: minimum delay in days
hr: Čarobnjak: minimum odgoda u danima

en: Necromancer: minimum upvotes
hr: Čarobnjak: minimum pozitivnih glasova

en: New password
hr: Nova lozinka

en: New users must wait %(days)s before answering their own question.  You can post an answer %(left)s
hr: Novi korisnici mogu odgovaranje na svoje pitanje nakon %(days)s dana. Možete objaviti odgovor %(left)s

en: Nice Answer
hr: Lijep odgovor

en: Nice Answer: minimum upvotes for the answer
hr: Lijep odgovor: minimum pozitivnih glasova za odgovor

en: Nice Question
hr: Lijepo Pitanje

en: Nice Question: minimum upvotes for the question
hr: Lijepo Pitanje: minimum pozitivnih glasova za pitanje

en: No email
hr: Bez emaila

en: No questions here.
hr: Trenutno nema pitanja.

en: None
hr: Nijedan

en: Notable Question
hr: Značajno Pitanje

en: Notable Question: minimum views
hr: Značajno Pitanje: minimum pogleda

en: Note - <strong>MathJax is not included with askbot</strong> - you should deploy it yourself, preferably at a separate domain and enter url pointing to the "mathjax" directory (for example: http://mysite.com/mathjax)
hr: Napomena - <strong>MathJax nije uključen u askbot</strong> - trebate ga sami instalirati. po mogućnosti na drugoj domeni i unijeti url koji pokazuje na "mathjax" direktorij (npr. http://mojastranica.hr/mathjax)

en: Note: to really enable %(provider)s login some additional parameters will need to be set in the "External keys" section
hr: Napomena: za omogućavanje %(provider)s prijave potrebno je podesiti dodatne parametre u dijelu "Vanjski ključevi"

en: Nothing found
hr: Ništa nije pronađeno

en: Nothing found.
hr: Ništa nije pronađeno.

en: Number of days required before answering own question
hr: Broj dana potrebnih prije mogućnosti odgovaranja na svoje pitanje

en: Number of days to allow canceling votes
hr: Broj dana za dopuštanje otkazivanja glasova

en: Number of flags required to automatically delete posts
hr: Broj zastava potrebnih za automatsko brisanje posta

en: Number of flags required to automatically hide posts
hr: Broj zastava potrebnih za automatsko skrivanje posta

en: Number of questions to list by default
hr: Zadan broj pitanja na listi

en: Number of votes a user can cast per day
hr: Broj glasova koje korisnik dnevno može odbaciti

en: OK to close
hr: Uredu, zatvori

en: Obtain is at <a href="%(url)s">Google Analytics</a> site, if you wish to use Google Analytics to monitor your site
hr: Nabavite ga na <a href="%(url)s">Google Analytics</a> stranici ako želite koristiti Google Analytics za nadgledanje vaše internet stranice.

en: Old password is incorrect.                     Please enter the correct password.
hr: Stara lozinka nije točna. Unesite ispravnu lozinku.

en: Oops, apologies - there was some error
hr: Uups, oprostite - došlo je do greške

en: Oops, sorry - there was some error - please try again
hr: Uups, oprostite - dogodila se greška - pokušajte ponovo

en: OpenID %(openid_url)s is invalid
hr: OpenID %(openid_url)s je neispravan

en: Option to define frequency of emailed updates for: Mentions and comments.
hr: Opcija za definiranje učestalosti primanja email statusa za: Spominjanje i komentiranje.

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question answered by the user.
hr: Opcija za definiranje učestalosti primanja email statusa za: Pitanja odgovorena od strane korisnik.

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question asked by the user.
hr: Opcija za definiranje učestalosti primanja email statusa za:  Korisnikova pitanja.

en: Option to define frequency of emailed updates for: Question individually selected by the user.
hr: Opcija za definiranje učestalosti primanja email statusa za: Pitanja izabrana od strane korisnika.

en: Option to define frequency of emailed updates for: all questions.
hr: Opcija za definiranje učestalosti primanja email statusa za: sva pitanja

en: Organizer
hr: Organizator

en: Page not found
hr: Stranica nije pronađena

en: Password
hr: Lozinka

en: Password <i>(please retype)</i>
hr: Lozinka <i>(ponovo)</i>

en: Password login button
hr: Gumb za prijavu lozinkom

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Passwords did not match
hr: Lozinke nisu iste

en: Peer Pressure
hr: Pritisak Skupine

en: Peer Pressure: minimum downvotes for deleted post
hr: Pritisak Skupine: minimum negativnih glasova za obrisane postove

en: Please accept the best answer for these questions:
hr: Prihvatite najbolji odgovor za ova pitanja:

en: Please accept the best answer for this question:
hr: Prihvatite najbolji odgovor za ovo pitanje:

en: Please add a more permanent login method by clicking one of the icons below, to avoid logging in via email each time.
hr: Dodajte trajniji način prijave klikom na jednu od ikona dolje, kako bi ste izbjegli prijavljivanje putem email svaki put.

en: Please add one or more login methods.
hr: Dodajte jedan ili više načina prijave.

en: Please always feel free to ask your question!
hr: Slobodno postavi pitanje!

en: Please ask your question here
hr: Postavi pitanje ovdje

en: Please avoid asking questions that are not relevant to this community, too subjective and argumentative.
hr: Izbjegavajte postavljati pitanja koja nisu relevantna za ovu zajednicu, previše subjektivna ili raspravna pitanja.

en: Please check your email and visit the enclosed link to re-connect to your account
hr: Provjerite vaš email i posjetite vezu u prilogu radi ponovnog spajanja vašeg računa

en: Please check your email and visit the enclosed link.
hr: Provjerite vaš email i posjetite priloženu vezu.

en: Please choose password > %(len)s characters
hr: Unesite lozinku > %(len)s znakova

en: Please click any of the icons below to sign in
hr: Za prijavu kliknite na bilo koju od donjih ikona

en: Please enter your %(username_token)s
hr: Unesite vaše %(username_token)s

en: Please enter your <span>user name</span>, then sign in
hr: Unesite vaše <span>korisničko ime</span>, zatim se prijavite

en: Please follow some questions or follow some users.
hr: Možete pratiti pitanja ili korisnike.

en: Please log in to answer questions
hr: Prijavite se za odgovaranje na pitanja

en: Please log in to use %s
hr: Za korištenje %s potrebna je prijava

en: Please login to post
hr: Prijavite se za objavu posta

en: Please mark "I dont want to give my mail" field.
hr: Označite polje "Ne želim dati svoj email" .

en: Please note: %(app_name)s requires javascript to work properly, please enable javascript in your browser, <a href="%(noscript_url)s">here is how</a>
hr: Napomena: %(app_name)s za ispravan rad zahtjeva javascript, omogućite javascript u vašem pregledniku, <a href="%(noscript_url)s">ovako</a>

en: Please read and type in the two words below to help us prevent automated account creation.
hr: Pročitajte i unesite dvije riječi ispod i pomozite nam spriječiti automatsko kreiranje računa.

en: Please register by clicking on any of the icons below
hr: Registrirajte se klikom na jednu od ikona ispod

en: Please register your forum at <a href="%(url)s">Identi.ca applications site</a>
hr: Registrirajte svoj forum na <a href="%(url)s">Identi.ca aplikacije</a>

en: Please register your forum at <a href="%(url)s">LinkedIn developer site</a>
hr: Registrirajte svoj forum na stranici <a href="%(url)s">LinkedIn stranica za programere</a>

en: Please register your forum at <a href="%(url)s">twitter applications site</a>
hr: Registrirajte svoj forum na stranici <a href="%(url)s">twitter aplikacije</a>

en: Please select the avatars that you would like to delete.
hr: Odaberite avatare koje želite obrisati.

en: Please sign in here:
hr: Upišite se ovdje:

en: Please sign in to delete/restore posts
hr: Prijavite se za brisanje/obnovu postova

en: Please sign in to subscribe for: %(tags)s
hr: Prijavite se za pretplatu na: %(tags)s

en: Please sign in to vote
hr: Prijavite se za glasanje

en: Please vote when you find helpful information,
        it really helps the %(app_name)s community.
hr: Glasajte kad pronađete korisne informacije, 
     to pomaže %(app_name)s zajednici.

en: Please wait a second! Your account is recovered, but ...
hr: Pričekajte trenutak! Vaš račun je obnovljen, ali ...

en: Please, enter your email address below and obtain a new key
hr: Unesite vašu email adresu ispod i preuzmite novi ključ

en: Please, enter your email address below to recover your account
hr: Unesite vašu email adresu ispod za obnovu vašeg računa

en: Please, enter your new password
hr: Unesite vašu novu lozinku

en: Please, enter your password
hr: Unesite vašu lozinku

en: Please, enter your user name
hr: Unesite vaše korisničko ime

en: Please, post your question!
hr: Objavite vaše pitanje!

en: Please, retype
hr: Ponovo unesite

en: Please, sign in
hr: Prijavite se

en: Please, subscribe for the following tags:
hr: Pretplatite se na sljedeće oznake:

en: Popular Question
hr: Popularno Pitanje

en: Popular Question: minimum views
hr: Popularno Pitanje: minimum pogleda

en: Post Your Answer
hr: Objavite Svoj Odgovor

en: Post answers and comments by email
hr: Objavi odgovore i komentare putem emaila

en: Posted %(num_comments)s comments
hr: Objavio %(num_comments)s komentara

en: Prefix for the email subject line
hr: Prefiks za email subjekt

en: Privacy policy
hr: Pravila o privatnosti

en: Profile
hr: Profil

en: Profile - User's Karma
hr: Profil - Korisnikova Karma

en: Q&A forum feedback
hr: P&O forum povratna informacija

en: Q&A site logo
hr: Logo P&O stranice

en: Question favorited by %(num)s users
hr: Omiljeno pitanje kod %(num)s korisnika

en: Question has no accepted answers
hr: Pitanje nema prihvaćene odgovore

en: Question has no answers
hr: Pitanje nema odgovore

en: Question tools
hr: Alat za pitanja

en: Question voted up %(num)s times
hr: Pitanje pozitivno glasano %(num)s puta

en: Questions
hr: Pitanja

en: Questions that I answered
hr: Moji odgovori na pitanja

en: Questions that I asked
hr: Moja pitanja

en: Real name
hr: Pravo ime

en: Reasons
hr: Razlozi

en: Recaptcha is a tool that helps distinguish real people from annoying spam robots. Please get this and a public key at the <a href="%(url)s">%(url)s</a>
hr: Recaptcha je alat koji pomaže odvojiti prave ljude od robota za neželjenu poštu. Javni ključ nabavite ovdje: <a href="%(url)s">%(url)s</a>

en: Recaptcha private key
hr: Recaptcha privatni ključ

en: Recaptcha public key
hr: Recaptcha javni ključ

en: Received at least %(votes)s upvote for an answer for the first time
hr: Prvi put primljeno najmanje  %(votes)s pozitivnih glasova za odgovor

en: Recover your %(site)s account
hr: Obnovite vaš  %(site)s račun

en: Recover your account via email
hr: Obnovite račun putem emaila

en: Regexes to detect the link patterns
hr: Regularni izrazi za pronalazak veze na obrazce

en: Registered User
hr: Registrian Korisnik

en: Registered user
hr: Registrirani korisnik

en: Registration
hr: Registracija

en: Related questions
hr: Slična pitanja

en: Remove rel=nofollow from own homepage
hr: Ukloni rel=nofollow sa svoje početne stranice

en: Reopen own questions
hr: Ponovo otvori svoja pitanja

en: Reopen question
hr: Ponovo otvori pitanje

en: Reopen this question
hr: Ponovo otvori ovo pitanje

en: Reopen this question?
hr: Ponovo otvori ovo pitanje?

en: Replace space in emailed tags with dash
hr: Zamjeni razmake između oznaka sa crticama u oznakama poslanim emailom

en: Reply by email hostname
hr: Odgovori putem poslužiteljevog emaila

en: Reputation, Badges, Votes & Flags
hr: Ugled, Značke, Glasovi i Zastave

en: Require email verification before allowing to post
hr: Zahtjevaj potvrdu emaila prije dopuštenja objave postova

en: Retag
hr: Ponovo označi

en: Retag question
hr: Ponovo označi pitanje

en: Retag questions posted by other people
hr: Ponovo označi pitanja drugih korisnika

en: Revision history
hr: Povijest revizije

en: Save
hr: Spremi

en: Save Email
hr: Spremi Email

en: Save comment by pressing <Enter> key
hr: Sačuvajte komentar pritiskom tipke <Enter>

en: Save edit
hr: Sačuvaj uređeno

en: Save your email address
hr: Spremi email adresu

en: Save, then <a href="http://validator.w3.org/">use HTML validator</a> on the "about" page to check your input.
hr: Spremi, zatim <a href="http://validator.w3.org/">upotrijebi HTML validator</a>" na "onama" stranici radi provjere unosa.

en: Save, then <a href="http://validator.w3.org/">use HTML validator</a> on the "faq" page to check your input.
hr: Spremi, zatim <a href="http://validator.w3.org/">upotrijebi HTML validator</a>" na "cpp" stranici radi provjere unosa.

en: Save, then <a href="http://validator.w3.org/">use HTML validator</a> on the "privacy" page to check your input.
hr: Spremi, zatim <a href="http://validator.w3.org/">upotrijebi HTML validator</a>" na "privatnost" stranici radi provjere unosa.

en: Scholar
hr: Naučnik

en: Screen Name
hr: Pokazno ime

en: Screen name
hr: Ime na zaslonu

en: Search tip:
hr: Savjet za pretragu:

en: Search tips:
hr: Savjeti za pretraživanje:

en: Sections:
hr: Odabiri:

en: Seen
hr: Pogledan

en: Select skin
hr: Odaberite temu

en: Select the format to show tags in, either as a simple list, or as a tag cloud
hr: Odaberite format prikaza oznaka u obliku jednostavne liste ili oblaka oznaka

en: Self-Learner
hr: Samouk

en: Self-Learner: minimum answer upvotes
hr: Samouk: minimum pozitivnih glasova za odgovor

en: Send Feedback
hr: Pošalji Povratnu Informaciju

en: Send a new recovery key
hr: Pošalji novi ključ za obnovu

en: Send message
hr: Pošalji poruku

en: Send message to %(username)s
hr: Pošalji poruke korisniku %(username)s

en: Send periodic reminders about unanswered questions
hr: Periodno pošalji obavijesti o neodgovorenim pitanjima

en: Send periodic reminders to accept the best answer
hr: Periodno pošalji obavijesti za prihvaćanje najboljeg odgovora

en: Settings included in %(name)s.
hr: Postavke uključene u %(name)s.

en: Share this question on %(site)s
hr: Podijelite ovo pitanje na %(site)s

en: Short name for the license
hr: Kratko ime licence

en: Short name for your Q&A forum
hr: Kratko ime za vaš P&O forum

en: Show all UI functions to all users
hr: Prikaži sve UI funkcije svim korisnicima

en: Show alternative login provider buttons on the password "Sign Up" page
hr: Na stranici "Prijava" prikaži gumb za alternativne pružatelje prijave

en: Show avatar block in sidebar
hr: Prikaži blok avatara u rubnom stupcu

en: Show country
hr: Prikaži državu

en: Show license clause in the site footer
hr: Prikaži klauzulu licence u podnožju stranice

en: Show logo
hr: Prikaži logo

en: Show meta information in sidebar
hr: Prikaži meta informacije u rubnom stupcu

en: Show related questions in sidebar
hr: Prikaži slična pitanja u rubnom stupcu

en: Show tag list in sidebar
hr: Prikaži listu oznaka u rubnom stupcu

en: Show tag list/cloud in sidebar
hr: Prikaži listu/oblak oznaka u rubnom stupcu

en: Show tag selector in sidebar
hr: Prikaži izbornik oznaka u rubnom stupcu

en: Sign in
hr: Prijavi me

en: Sign in with Yahoo
hr: Yahoo prijava

en: Sign in with your %(provider)s account
hr: Prijavite se sa %(provider)s korisničkim računom

en: Signin with %(provider)s user name and password
hr: Prijavite se sa %(provider)s korisničkim imenom i lozinkom

en: Signup
hr: Upiši me

en: Sincerely,
    Q&A Forum Administrator
hr: S štovanjem,
    P&O Forum Administrator

en: Site
hr: Internet stranica

en: Site Adminstrator
hr: Administartor

en: Site description for the search engines
hr: Opis internet stranice za tražilice

en: Site favicon
hr: Favicon stranice

en: Site footer mode
hr: Mod podnožja stranice

en: Site title for the Q&A forum
hr: Naslov stranice za P&O forum

en: Sites
hr: Internet stranice

en: Skin media revision number
hr: Broj revizije teme

en: So questions and answers can be edited like wiki pages by experienced users of this site and this improves the overall quality of the knowledge base content.
hr: Zato da se pitanja i odgovori mogu uređivati kao wiki stranice putem iskusnih korisnika ove stranice što unapređuje kvalitetu sadržaja.

en: Sorry you ran out of votes for today
hr: Ostali ste bez glasova danas

en: Sorry your account appears to be blocked
hr: Izgleda da je vaš račun blokiran

en: Sorry your account appears to be suspended
hr: Izgleda da je vaš račun suspendiran

en: Sorry, anonymous users cannot edit comments
hr: Anonimni korisnici ne mogu uređivati komentare

en: Sorry, anonymous users cannot upload files
hr: Anonimni korisnici ne mogu postati datoteke

en: Sorry, anonymous users cannot vote
hr: Anonimni korisnici ne mogu glasati

en: Sorry, apparently rules have just changed - it is no longer possible to ask anonymously. Please either check the "reveal identity" box or reload this page and try editing the question again.
hr: Nažalost, pravila su se promijenila - više nije moguće anonimno postavljati pitanje. Označite okvir za izbor  "objavi identitet" ili učitajte ponovo ovu stranicu i pokušajte ponovo urediti pitanje.

en: Sorry, blocked users cannot upload files
hr: Blokirani korisnici ne mogu slati datoteke

en: Sorry, but anonymous users cannot accept answers
hr: Anonimni korisnici ne mogu prihvaćati odgovore

en: Sorry, but anonymous users cannot access the inbox
hr: Anonimni korisnici nemaju pravo pristupa sandučiću

en: Sorry, but anonymous visitors cannot access this function
hr: Nažalost anonimni posjetitelji ne mogu koristiti ovu funkciju

en: Sorry, but only post owners or moderators can edit comments
hr: Samo vlasnici posta ili moderatori mogu uređivati komentare

en: Sorry, could not find the page you requested.
hr: Tražena stranica nije pronađena.

en: Sorry, only administrators, moderators or post owners with reputation > %(min_rep)s can reopen questions.
hr: Samo administratori, moderatori i vlasnici posta sa ugledom > %(min_rep)s mogu ponovo otvoriti pitanja.

en: Sorry, only moderators or original author of the question  - %(username)s - can accept or unaccept the best answer
hr: Samo moderatori ili autor pitanja - %(username)s - može prihvatiti ili odbiti najbolji odgovor

en: Sorry, only moderators, site administrators and post owners can edit deleted posts
hr: Samo moderatori, administratori i vlasnici posta mogu uređivati obrisane postove

en: Sorry, only owner of the anonymous question can reveal his or her identity, please uncheck the box
hr: Samo vlasnik anonimnog pitanja može objaviti svoj identitet, uklonite oznaku s okvira za izbor

en: Sorry, only question owners, site administrators and moderators can retag deleted questions
hr: Samo vlasnici pitanja, administratori i moderatori mogu ponovo označiti obrisana pitanja

en: Sorry, since your account is blocked you cannot close questions
hr: Ne možete zatvoriti pitanja jer vam je račun blokiran

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete comment
hr: Ne možete obrisati komentar jer vam je račun blokiran

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete posts
hr: Ne možete obrisati postove jer vam je račun blokiran

en: Sorry, since your account is blocked you cannot edit posts
hr: Ne možete uređivati postove zato što vam je račun blokiran

en: Sorry, since your account is blocked you cannot flag posts as offensive
hr: Ne možete označiti postove kao uvedljive jer vam je račun blokiran

en: Sorry, since your account is blocked you cannot remove flags
hr: Ne možete ukloniti zastave jer vam je račun blokiran

en: Sorry, since your account is blocked you cannot retag questions
hr: Ne možete ponovo označiti pitanja jer vam je račun blokiran

en: Sorry, since your account is suspended you can comment only your own posts
hr: Zato što vam je račun suspendiran možete komentirati samo svoje postove

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own comments
hr: Ne možete obrisati svoje komentare jer vam je račun suspendiran

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own posts
hr: Možete brisati samo svoje postove jer vam je račun suspendiran

en: Sorry, since your account is suspended you can edit only your own posts
hr: Ne možete uređivati postove zato što vam je račun suspendiran

en: Sorry, since your account is suspended you can retag only your own questions
hr: Ne možete ponovo označiti pitanja jer vam je račun suspendiran

en: Sorry, since your account is suspended you cannot close questions
hr: Ne možete zatvoriti pitanja jer vam je račun suspendiran

en: Sorry, something is not right here...
hr: Nešto nije u redu ...

en: Sorry, suspended users cannot upload files
hr: Suspendirani korisnici ne mogu slati datoteke

en: Sorry, the answer you are looking for is no longer available, because the parent question has been removed
hr: Odgovor koji tražite više nije dostupan zato što je roditeljsko pitanje obrisano

en: Sorry, the comment you are looking for has been deleted and is no longer accessible
hr: Komentar koji tražite je obrisan i više nije dostupan

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent answer has been removed
hr: Komentar koji tražite više nije dostupan zato što je roditeljski odgovor obrisan

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent question has been removed
hr: Komentar koji tražite više nije dostupan zato što je roditeljsko pitanje obrisano

en: Sorry, this account recovery key has expired or is invalid
hr: Ovaj ključ za obnovu računa nije ispravan ili je istekao

en: Sorry, this answer has been removed and is no longer accessible
hr: Ovaj odgovor je obrisan i više nije dostupan

en: Sorry, this question has been deleted and is no longer accessible
hr: Ovo pitanje je obrisano i više nije dostupno.

en: Sorry, to close other people' posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za zatvaranje postova drugih korisnika potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, to close own question a minimum reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za zatvaranje svojih pitanja potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, to comment any post a minimum reputation of %(min_rep)s points is required. You can still comment your own posts and answers to your questions
hr: Za komentiranje postova potrebno je imati ugled od najmanje %(min_rep)s bodova. Trenutno možete komentirati samo svoje postove i odgovore na pitanja.

en: Sorry, to delete comments reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za brisanje komentara potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, to edit other people's posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za uređivanje postova drugih korisnika, potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, to edit wiki posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za uređivanje wiki postova, potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, to flag posts as offensive a minimum reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za označavanje postova uvredljivim potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, to reopen own question a minimum reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za ponovo otvaranje svojih pitanja potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, to retag questions a minimum reputation of %(min_rep)s is required
hr: Za ponovo označavanje pitanja potreban je minimalan ugled od %(min_rep)s

en: Sorry, we don't have this email address in the database
hr: Unešena email adresa se ne nalazi u našoj bazi podataka

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot delete comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
hr: Niste prijavljeni stoga ne možete brisati komentare. <a href="%(sign_in_url)s">Prijavite se</a>.

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot post comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
hr: Niste prijavljeni stoga ne možete objavljivati komentare. <a href="%(sign_in_url)s">Prijavite se</a>.

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is blocked
hr: Ne možete prihvatiti ili odbiti najbolji odgovor jer je vaš račun blokiran

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is suspended
hr: Ne možete prihvatiti ili odbiti najbolji odgovor jer je vaš račun suspendiran

en: Sorry, you cannot vote for your own posts
hr: Ne možete glasati za svoje postove

en: Sorry, you have exhausted the maximum number of %(max_flags_per_day)s offensive flags per day.
hr: Iscrpili ste maksimalan broj od %(max_flags_per_day)s uvredljivih zastava po danu.

en: Sorry, you will be able to accept this answer only after %(will_be_able_at)s
hr: Biti ćete u mogućnosti prihvatiti ovaj odgovor nakon %(will_be_able_at)s

en: Sorry, your account appears to be blocked and you cannot make new posts until this issue is resolved. Please contact the forum administrator to reach a resolution.
hr: Čini se da je vaš račun blokiran stoga ne možete objavljivati nove postove dok se spor ne riješi. Kontaktirajte administratora foruma za rješenje.

en: Sorry, your account appears to be suspended and you cannot make new posts until this issue is resolved. You can, however edit your existing posts. Please contact the forum administrator to reach a resolution.
hr: Čini se da je vaš račun blokiran stoga ne možete objavljivati nove postove dok se spor ne riješi. Možete samo uređivati postojeće postove. Kontaktirajte administratora foruma za rješenje.

en: Sorry, your account appears to be suspended and you cannot remove flags. Please contact the forum administrator to reach a resolution.
hr: Ne možete ukloniti zastave jer vam je račun suspendiran. Kontaktirajte administratora foruma radi rješavanja problema.

en: Sort by &raquo;
hr: Sortiraj po

en: Sort by »
hr: Sortiraj po

en: Spam was detected on your post, sorry for if this is a mistake
hr: Neželjen sadržaj otkriven je u vašem postu, ispričavamo se ako je ovo greška

en: Static Content, URLS & UI
hr: Statični Sadržaj, URLOVI i Korisničko sučelje

en: Stats
hr: Statistika

en: Stellar Question
hr: Zvjezdano Pitanje

en: Stellar Question: minimum stars
hr: Zvijezdano Pitanje: minimum zvijezda

en: Still have questions?
hr: Imate drugih pitanja?

en: Still have trouble signing in?
hr: Imate i dalje problema s prijavom?

en: Stop Email
hr: Isključi Email

en: Subject line
hr: Subjekt linija

en: Subject line is expected in the format: [tag1, tag2, tag3,...] question title
hr: Napišite subjekt u obliku: [oznaka1, oznaka2, oznaka3,...] naslov pitanja

en: Subscribe
hr: Pretplatite se

en: Subscribe for tags
hr: Pretplatite se na oznake

en: Subtract
hr: Oduzmi

en: Successfully deleted the requested avatars.
hr: Uspješno ste obrisali zatražene avatare.

en: Successfully updated your avatar.
hr: Uspješno ste ažurirali vaš avatar.

en: Successfully uploaded a new avatar.
hr: Uspješno ste poslali novi avatar.

en: Supporter
hr: Pristalica

en: Suspended User
hr: Suspendiran Korisnik

en: Suspended users can only edit or delete their own posts.
hr: Suspendirani korisnici mogu samo uređivati ili brisati svoje postove.

en: Tag subscription was canceled (<a href="%(url)s">undo</a>).
hr: Pretplata na oznaku je otkazana (<a href="%(url)s">vrati</a>).

en: Tagged
hr: Označeno

en: Tags
hr: Oznake

en: Tags help to keep the content better organized and searchable
hr: Oznake pomažu pri organizaciji i pretraživanju sadržaja

en: Taxonomist
hr: Klasifikator

en: Taxonomist: minimum tag use count
hr: Klasifikator: minimalan broj korištenih oznaka

en: Teacher
hr: Učitelj

en: Teacher: minimum upvotes for the answer
hr: Učitelj: minimum pozitivnih glasova za odgovor

en: Technorati user name
hr: Technorati korisničko ime

en: Text of the Q&A forum About page (html format)
hr: Tekst O nama stranice (html format) na P&O forumu

en: Text of the Q&A forum FAQ page (html format)
hr: Tekst ČPP stranice (html format) na P&O forumu

en: Text of the Q&A forum Privacy Policy (html format)
hr: Tekst stranice Police Privatnosti (html format) na P&O forumu

en: Text shown in the greeting message shown to the anonymous user
hr: Tekst prikazan u pozdravnoj poruci za anonimnog korisnika

en: Thank you for registering at our Q&A forum!
hr: Hvala što ste se registrirali na naš P&O forum!

en: Thank you for using %(app_name)s, here is how it works.
hr: Hvala što koristite %(app_name)s, ovako funkcionira stranica

en: Thanks for the feedback!
hr: Hvala na povratnoj informaciji!

en: The login password combination was not correct
hr: Kombinacija prijavne lozinke nije ispravna

en: The question has been closed for the following reason <b>"%(close_reason)s"</b> <i>by
hr: Pitanje je zatvoreno zbog sljedećih razloga <b>"%(close_reason)s"</b> <i>od strane

en: The short answer is: <strong>you</strong>.
hr: Kratak odgovor je: <strong>vi</strong>.

en: The title is too long, maximum allowed size is %d bytes
hr: Naslov je predugačak, dozvoljena veličina iznosi %d bajta

en: The title is too long, maximum allowed size is %d characters
hr: Naslov je predugačak, dozvoljena duljina iznosi %d znakova

en: There are no unanswered questions here
hr: Ovdje nema ne odgovorenih pitanja

en: This key helps google index your site please obtain is at <a href="%(url)s?hl=%(lang)s">google webmasters tools site</a>
hr: Ovaj ključ pomaže Google-u indeksirati vašu internet stranicu. Nabavite ga na ovoj <a href="%(url)s?hl=%(lang)s">stranici</a>

en: This might have happened for the following reasons:
hr: Ovo se moglo dogoditi zbog sljedećih razloga:

en: This option allows you to set the default avatar type for email addresses without associated gravatar images.  For more information, please visit <a href="http://en.gravatar.com/site/implement/images/">this page</a>.
hr: Ova opcija vam omogućava zadavanje tipa avatara za email adrese bez povezanih gavatar slika. Za više informacija posjetite <a href="http://en.gravatar.com/site/implement/images/">ovu stranicu</a>.

en: This post has been deleted and can be seen only by post owners, site administrators and moderators
hr: Ovaj post je obrisan, a mogu ga vidjeti samo vlasnik posta, administrator i moderatori.

en: This post is a wiki.
            Anyone with karma &gt;%(wiki_min_rep)s is welcome to improve it.
hr: Ovaj post je wiki.
            Svatko sa &gt;%(wiki_min_rep)s karmom može ga unaprijediti.

en: This setting applies to tags written in the subject line of questions asked by email
hr: Ova postavka se odnosi na oznake napisane u subjekt liniji  pitanja postavljenog putem emaila.

en: This setting takes default from the django settingEMAIL_SUBJECT_PREFIX. A value entered here will overridethe default.
hr: Ova postavke uzima vrijednost zadanu u django postavci EMAIL_SUBJECT_PREFIX. Unešena vrijednost zamijenit će zadanu vrijednost.

en: This setting will help import data from other forums such as zendesk, when automatic data import fails to detect the original question correctly.
hr: Ova postavka pomaže prenijeti podatke s drugih foruma kao što su zendesk, kada automatsko unošenje podataka ne uspije pravilno otkriti originalno pitanje.

en: This site is for asking and answering questions, not for open-ended discussions.
hr: Ova internet stranica je za postavljanje i odgovaranje na pitanja, ne za bezgranične rasprave.

en: This website is moderated by the users.
hr: Ovu internet stranicu uređuju korisnici.

en: Threshold for warning about remaining daily votes
hr: Granica za upozorenje o preostalim dnevnim glasovima

en: Tips
hr: Savjeti

en: Title
hr: Naslov

en: To change the avatar image, select new file, then submit this whole form.
hr: Za promjenu slike avatara, odaberite novu datoteku, zatim podnesite cijeli obrazac.

en: To change the logo, select new file, then submit this whole form.
hr: Za promjenu loga odaberite novu datoteku zatim podnesite cjeli obrazac.

en: To change your password - please enter the new one twice, then submit
hr: Za promjenu vaše lozinke unesite novu dva puta zatim podnesite

en: To enable this feature make sure lamson is running
hr: Prije omogućavanja ovog svojstva provjerite da li lamson radi

en: To enable this setting, check the previous one
hr: Za omogućavanje ove postavke označite prethodni

en: To enable, go to Settings->Writing->Remote Publishing and check the box for XML-RPC
hr: Za omogućavanje idite na Settings->Writing->Remote Publishing i označite okvir za izbor za XML-RPC

en: To get an Akismet key please visit <a href="%(url)s">Akismet site</a>
hr: Za dobivanje Akismet ključa posjetite <a href="%(url)s">Akismet stranicu</a>

en: To make use of the Forum, please follow the link below:
hr: Za korištenje Foruma, pratite vezu ispod:

en: To register, do I need to create new password?
hr: Da li trebam kreirati novu lozinku za registraciju?

en: Toggle the real time Markdown editor preview
hr: Aktiviraj/deaktiviraj prikaz Markdown uređivača u stvarnom vremenu

en: Twitter consumer key
hr: Twitter korisnički ključ

en: Twitter consumer secret
hr: Twitter korisnička tajna

en: Type or paste plain javascript that you would like to run on your site. Link to the script will be inserted at the bottom of the HTML output and will be served at the url "&lt;forum url&gt;/custom.js". Please, bear in mind that your javascript code may break other functionalities of the site and that the behavior may not be consistent across different browsers (<strong>to enable your custom code</strong>, check "Add custom javascript" option above).
hr: Utipkajte ili zalijepite javascript koji želite da se izvrši na vašoj internet stranici. Link na skriptu biti će unešen na dnu HTML izlaza i služit će se na urlu "&lt;forum url&gt;/custom.js". Imajte na umu da javascript može pokvariti druge funkcije na stranici te da izvršavanje možda neće biti jednako u svim preglednicima(<strong>za omogućavanje prilagođenog koda</strong>, označite "Dodaj prilagođen javascript" opciju iznad.).

en: UNANSWERED
hr: BEZ ODGOVORA

en: URL of the official page with all the license legal clauses
hr: URL službene stranice sa svim klauzulama licence

en: URLS, keywords & greetings
hr: URL-ovi, ključne riječi i pozdravi

en: URLs for autolinking
hr: URL-ovi za automatsko spajanje

en: Uncheck this if you want to hide the avatar block from the sidebar
hr: Uklonite oznaku ako želite sakriti blok avatara u rubnom stupcu

en: Uncheck this if you want to hide the list of related questions.
hr: Uklonite oznaku ako želite sakriti listu sličnih pitanja.

en: Uncheck this if you want to hide the meta information about the question (post date, views, last updated).
hr: Uklonite oznaku ako želite sakriti meta informacije o pitanju (datum objave, preglede, zadnje ažuriranje).

en: Uncheck this if you want to hide the options for choosing interesting and ignored tags
hr: Uklonite oznaku ako želite sakriti mogućnost za odabiranje zanimljivih i ignoriranih oznaka

en: Uncheck this if you want to hide the tag cloud or tag list from the sidebar
hr: Ukloni oznaku ako želite sakriti listu ili oblak oznaka iz rubnog stupca

en: Uncheck this if you want to hide the tag list from the sidebar
hr: Uklonite oznaku ako želite sakriti listu oznaka iz rubnog stupca

en: Uncollapse all
hr: Složi sve

en: Unfollow
hr: Prekini praćenje

en: Unfortunately, there was some problem when connecting to %(provider)s, please try again or use another provider
hr: Nažalost, nastali su problemi prilikom spajanja na %(provider)s, pokušajte ponovo ili koristite drugog pružatelja

en: Update
hr: Ažuriraj

en: Upload
hr: Pošalji

en: Upload New Image
hr: Pošalji Novu Sliku

en: Upload files
hr: Pošaljite datoteke

en: Upload your icon
hr: Pošaljite vašu ikonu

en: Uploaded Avatar
hr: Poslan Avatar

en: Upvote
hr: Pozitivan glas

en: Use HTML to format the message
hr: Koristi HTML format poruke

en: Use LDAP authentication for the password login
hr: Koristi LDAP provjeru valjanosti za prijavu lozinkom

en: Use automatic avatars from gravatar.com
hr: Automatski koristi avatare iz gavatar.com-a

en: Use license logo
hr: Koristi logo licence

en: Use this area to enter content at the BOTTOM of the sidebarin HTML format.   When using this option (as well as the sidebar header), please use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
hr: Koristi ovo područje za unos sadržaja u DONJEM DIJELU rubnog stupca u HTML formatu. Prilikom korištenja ove mogućnosti koristite HTML validator kako bi ste provjerili da je vaš unos ispravan te da je prikaz ispravan u svim preglednicima.

en: Use this area to enter content at the LEFT sidebarin HTML format.  When using this option, please use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
hr: Koristi ovo područje za unos sadržaja u LIJEVOM rubnom stupcu u HTML formatu. Prilikom korištenja ove mogućnosti koristite HTML validator kako bi ste provjerili da je vaš unos ispravan te da je prikaz ispravan u u svim preglednicima.

en: Use this area to enter content at the TOP of the sidebarin HTML format.   When using this option (as well as the sidebar footer), please use the HTML validation service to make sure that your input is valid and works well in all browsers.
hr: Koristi ovo područje za unos sadržaja u GORNJEM DIJELU rubnog stupca u HTML formatu. Prilikom korištenja ove mogućnosti koristite HTML validator kako bi ste provjerili da je vaš unos ispravan te da je prikaz ispravan u u svim preglednicima.

en: Use this setting to control gravatar for email-less user
hr: Koristi ovu postavku za kontrolu gavatara za korisnike bez emaila

en: Use wildcard tags
hr: Koristi višeznačne oznake

en: User profile
hr: Korisnički profil

en: User profile sidebar
hr: Rubni stupac korisničkog profila

en: User registration
hr: Registracija korisnika

en: User reputation changed
hr: Ugled korisnika promijenjen

en: User settings
hr: Korisničke postavke

en: User status changed
hr: Promijenjen status korisnika

en: User's current reputation is %(reputation)s points
hr: Trenutni ugled korisnika iznosi %(reputation)s bodova

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Users
hr: People

en: Users do not accrue reputation for anonymous questions and their identity is not revealed until they change their mind
hr: Za objavu anonimnih pitanja korisnicima ne raste ugled, a njihov identitet se ne otkriva dok ne promjene mišljenje

en: Validate email
hr: Potvrdi email

en: Validation email not sent
hr: Potvrdni email nije poslan

en: Verisign user name
hr: Verisign korisničko ime

en: Very active in one tag
hr: Vrlo aktivan u jednoj oznaci

en: Vidoop user name
hr: Vidoop korisničko ime

en: View offensive flags
hr: Pregled uvredljivih oznaka

en: Visited site every day for %(num)s days in a row
hr: Posjetio stranicu svaki dan %(num)s dana u nizu

en: Vote and flag limits
hr: Limit za glasanje i označavanje zastavom

en: Voted %(num)s times
hr: Glasano %(num)s puta

en: Voting in %(app_name)s helps to select best answers and thank most helpful users.
hr: Glasanjem u %(app_name)s pomažete pri odabiru najboljih odgovora i zahvaljujete najkorisnijim korisnicima.

en: Watched User
hr: Korisnik pod Smotrom

en: We encourage everyone to use “question” space for asking and “answer” for answering.
hr: Podupiremo svakog da koristi prostor "pitanje" za postavljanje i prostor "odgovor" za odgovaranje.

en: We look forward to hearing your feedback! Please, give it next time :)
hr: Zanima nas vaše mišljenje! Dajte ga sljedeći put :)

en: Website
hr: Web stranica

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Welcome %(username)s,
hr: Dobrodošao/la %(username)s,

en: Welcome! Please set email address (important!) in your profile and adjust screen name, if necessary.
hr: Dobrodošli! Unesite email adresu (važno!) u vaš profil te ako je potrebno, podesite prikazno ime.

en: Welcome,
hr: Dobrodošli,

en: What kinds of questions can I ask here?
hr: Koja pitanja mogu ovdje postaviti?

en: What kinds of questions should be avoided?
hr: Koja pitanja treba izbjegavati?

en: What should "unanswered question" mean?
hr: Što bi "neodgovoreno ptanje" trebalo značiti?

en: What should I avoid in my answers?
hr: Što trebam izbjegavati u dogovorima?

en: When a question or answer is upvoted, the user who posted them will gain some points, which are called \"karma points\". These points serve as a rough measure of the community trust to him/her. Various moderation tasks are gradually assigned to the users based on those points.
hr: Kada se pitanje ili odgovor pozitivno ocjeni korisnik koji ih je objavio dobiva bodove, koji se zovu \"karma bodovi\". Ti bodovi služe kao gruba procjena povjerenja zajednice u njega/nju. Prema tim bodovima razne mogućnosti uređivanja se postupno dodjeljuju korisnicima."

en: When a search engine crawler will see a rel=nofollow attribute on a link - the link will not count towards the rank of the users personal site.
hr: Kada pauk tražilice vidi rel=nofollow atribut na a vezi - veza neće važiti za rangiranje osobne internet stranice korisnika.

en: When:
hr: Kada:

en: Who moderates this community?
hr: Tko uređuje ovu zajednicu?

en: Why other people can edit my questions/answers?
hr: Zašto drugi korisnici mogu uređivati moja pitanja/odgovore?

en: Why use and modify tags?
hr: Zašto koristiti i mijenjati oznake?

en: Wildcard tags can be used to follow or ignore many tags at once, a valid wildcard tag has a single wildcard at the very end
hr: Višeznačne oznake se mogu koristiti za praćenje ili ignoriranje više oznaka odjednom, ispravna višeznačna oznaka ima jedan višeznačnik na samom kraju

en: Will be set automatically but you can modify it if necessary.
hr: Biti će postavljeno automatski, ali u slučaju potrebe možete ga prilagoditi.

en: Will be set automatically, it is not necesary to modify manually.
hr: Biti će određena automatski, nije potrebno ručno podesiti.

en: WordPress blog name
hr: WordPress blog ime

en: You can expand your search by
hr: Možete proširiti pretragu po

en: You don't have a method to log in right now, please add one or more by clicking any of the icons below.
hr: Nemate način prijave, dodajte jedan ili više klikom na jednu od ikona dolje.

en: You don't have permission to edit values.
hr: Nemate dozvolu za uređivanje vrijednosti.

en: You have %(votes_left)s votes left for today
hr: Ostalo vam je %(votes_left)s glasova za danas

en: You have asked this question anonymously, if you decide to reveal your identity, please check this box.
hr: Postavili ste pitanje anonimno. Ako odlučite otkriti svoj identitet označite okvir za izbor.

en: You have flagged this question before and cannot do it more than once
hr: Već ste označili zastavom ovo pitanje i ne možete ga označiti ponovo

en: You have no avatars to delete. Please <a href="%(avatar_change_url)s">upload one</a> now.
hr: Nema avatara za brisanje. <a href="%(avatar_change_url)s">Pošaljite jedan</a> sad.

en: You have successfully logged out
hr: Uspješno ste se odjavili

en: You haven't uploaded an avatar yet. Please upload one now.
hr: Niste još poslali avatar. Pošaljite ga.

en: Your %(provider)s login works fine
hr: Vaša  %(provider)s prijava radi

en: Your account details are:
hr: Detalji vašeg računa su:

en: Your answer
hr: Vaš odgovor

en: Your current avatar:
hr: Vaš trenutni avatar:

en: Your current reputation is %(reputation)s points
hr: Vaš trenutni ugled iznosi %(reputation)s bodova

en: Your email <i>(never shared)</i>
hr: Vaša email adresa

en: Your karma change log.
hr: Podaci o promijeni vaše karme.

en: Your message:
hr: Vaša poruka:

en: Your name (optional):
hr: Vaše ime (neobvezno):

en: Your network is empty. Would you like to follow someone? - Just visit their profiles and click "follow"
hr: Vaša mreža je prazna. Želite li pratiti nekoga? Posjetite profil drugog korisnika i kliknite "prati"

en: Your new password saved
hr: Vaša nova lozinka je sačuvana

en: Your question 
            %(title)s %(summary)s will be posted once you log in
hr: <span class="strong big">Your question</span> <i>"<strong>%(title)s</strong> %(summary)s..."</i> <span class="strong big">is saved and will be posted once you log in.</span>

en: Your subscription is saved, but email address %(email)s needs to be validated, please see <a href="%(details_url)s">more details here</a>
hr: Vaša pretplata je sačuvana, ali email adresa %(email)s mora biti potvrđena, pogledajte više detalja <a href="%(details_url)s">ovdje</a>

en: Your tag subscription was saved, thanks!
hr: Vaša pretplata na oznaku je sačuvana, hvala!

en: Your user name (<i>required</i>)
hr: Vaše korisničko ime (<i>nužno</i>)

en: [closed]
hr: [zatvoreno]

en: [deleted]
hr: [obrisano]

en: about
hr: o nama

en: about/
hr: onama/

en: accepted answer
hr: prihvaćen odgovor

en: account/
hr: racun/

en: active
hr: aktivno

en: activity
hr: aktivnost

en: add
hr: +

en: add avatar
hr: dodaj avatar

en: add comments
hr: dodaj komentare

en: add tags and a query to focus your search
hr: dodajte oznake i upit za poboljšanje pretrage

en: age
hr: dob

en: all
hr: sva

en: allowed file types are '%(file_types)s'
hr: dopušteni tipovi datoteka su '%(file_types)s'

en: anonymous user
hr: anonimni korisnik

en: answer/
hr: odgovor/

en: answered
hr: odgovoreno

en: answered a question
hr: odgovorio/la na pitanje

en: answered question
hr: odgovoreno pitanje

en: answers/
hr: odgovori/

en: approved
hr: odobren

en: ask a question interesting to this community
hr: postavi pitanje zanimljivo ovoj zajednici

en: ask anonymously
hr: pitaj anonimno

en: ask/
hr: pitaj/

en: asked
hr: pitano

en: asked a question
hr: postavio/la pitanje

en: back
hr: nazad

en: back to home page
hr: nazad na početnu stranicu

en: back to previous page
hr: natrag na prethodnu stranicu

en: badges
hr: značke

en: badges/
hr: znacke/

en: badges:
hr: značke:

en: basic HTML tags are also supported
hr: podržane su osnovne HTML oznake

en: be clear and concise
hr: budite jasni i precizni

en: blocked
hr: blokiran

en: bronze
hr: brončani

en: bronze badge: often given as a special honor
hr: brončana značka: često se daje kao posebna čast

en: by activity
hr: aktivnosti

en: by answers
hr: odgovoru

en: by date
hr: datumu

en: by name
hr: po imenu

en: by popularity
hr: po popularnosti

en: by relevance
hr: po relevantnosti

en: by username
hr:     korisničkom imenu

en: by votes
hr: glasovima

en: canceled vote
hr: poništio/la glas

en: cannot be deleted
hr: ne može se obrisati

en: cannot remove non-existing flag
hr: ne mogu ukloniti nepostojeću zastavu

en: change avatar
hr: promjeni avatar

en: change picture
hr: promjeni sliku

en: changes saved
hr: promjene sačuvane

en: click to follow this question
hr: kliknite za praćenje ovog pitanja

en: click to hide/show revision
hr: kliknite za prikaz/skrivanje revizije

en: click to see least voted questions
hr: zadnje glasana pitanja

en: click to see most relevant questions
hr: najrelevantnija pitanja

en: click to see most voted questions
hr: pitanja s najviše glasova

en: click to see the least answered questions
hr: zadnje odgovorena pitanja

en: click to see the least recently updated questions
hr: zadnje ažurirana pitanja

en: click to see the most answered questions
hr: pitanja s najviše odgovora

en: click to see the most recently updated questions
hr: zadnje ažurirana pitanja

en: click to see the newest questions
hr: najnovija pitanja

en: click to see the oldest questions
hr: najstarijia pitanja

en: click to unfollow this question
hr: kliknite za prestanak praćenja ovog pitanja

en: close
hr: zatvori

en: close date %(closed_at)s
hr: datum zatvaranja %(closed_at)s

en: close/
hr: zatvori/

en: cloud
hr: oblak

en: coldest
hr: ne popularna

en: commented answer
hr: komentirao/la odgovor

en: commented question
hr: komentirao/la pitanje

en: comments and answers to others questions
hr: komentari i odgovori na druga pitanja

en: community wiki (karma is not awarded & many others can edit wiki post)
hr: wiki zajednica (karma se ne nagrađuje, a drugi korisnici mogu uređivati wiki postove)

en: complete-oauth/
hr: zavrsi-oauth/

en: complete/
hr: zavrsi/

en: completed user profile
hr: završen korisnički profil

en: content
hr: sadržaj

en: current number of votes
hr: trenutan broj glasova

en: current page
hr: trenutna stranica

en: daily
hr: dnevno

en: delete
hr: obriši

en: delete any comment
hr: obriši bilo koji komentar

en: delete avatar
hr: obriši avatar

en: delete post
hr: obriši post

en: delete this comment
hr: obriši ovaj komentar

en: delete, if you like
hr: obrišite ako želite

en: deleted answer
hr: obrisan odgovor

en: deleted question
hr: obrisano pitanje

en: dismiss
hr: odbaci

en: downvote
hr: negativan glas

en: downvoted
hr: dao/la negativan glas

en: duplicate question
hr: duplikat pitanje

en: edit
hr: uredi

en: edit any answer
hr: uredi bilo koji odgovor

en: edit community wiki questions
hr: uredi pitanja wiki zajednice

en: edit profile
hr: uredi profil

en: edit/
hr: uredi/

en: edited answer
hr: uredio/la odgovor

en: edited by email
hr: uređeno putem emaila

en: edited question
hr: uredio/la pitanje

en: email address is required
hr: email adresa je nužna

en: email subscription settings
hr: postavke za email pretplate

en: email the updates
hr: pošalji dopune emailom

en: email update frequency has been set to daily
hr: učestalost email dopune je postavljena na dnevno

en: email update sent to user
hr: email dopuna poslana korisniku

en: email updates canceled
hr: email dopune opozvane

en: enter a brief summary of your revision (e.g. fixed spelling, grammar, improved style, this field is optional)
hr: unesite kratak sažetak vaše prerade (npr. ispravljen pravopis, gramatika, stil ..., ovo polje je neobvezno)

en: faq
hr: čpp

en: faq/
hr: cpp/

en: feedback/
hr: povrat/

en: flag offensive
hr: označi zastavom uvredljivo

en: follow %(alias)s
hr: prati %(alias)s

en: followed questions
hr: praćena pitanja

en: followers and followed users
hr: pratitelji i praćeni korisnici

en: following %(alias)s
hr: pratim %(alias)s

en: forum responses (%(re_count)s)
hr: forum odgovori (%(re_count)s)

en: give an answer interesting to this community
hr: napišite odgovor zanimljiv ovoj zajednici

en: give feedback
hr: povratna informacija

en: gold
hr: zlatni

en: gold badge: the highest honor and is very rare
hr: zlatna značka: najčasnija i vrlo je rijetka

en: help
hr: pomoć

en: help/
hr: pomoc/

en: hide preview
hr: sakri prikaz

en: hottest
hr: popularna

en: i-names are not supported
hr: i-imena nisu podržana

en: ident.ca consumer key
hr: ident.ca korisnički ključ

en: ident.ca consumer secret
hr: ident.ca korisnički ključ

en: if you believe this error 404 should not have occured, please
hr: ako smatrate da se 404 greška nije smjela dogoditi,

en: if you choose community wiki option, the question and answer do not generate points and name of author will not be shown
hr: ako odaberete mogućnost wiki zajednica, pitanje i odgovor ne donosi bodove, a ime autora neće biti prikazano

en: ignored
hr: ignorirano

en: image
hr: slika

en: in two days
hr: za dva dana

en: inactive
hr: ne aktivno

en: inbox
hr: sandučić

en: initial version
hr: prva verzija

en: instantly
hr: odmah

en: interesting
hr: zanimljivo

en: is a <strong>question and answer</strong> site - <strong>it is not a discussion group</strong>. Please avoid holding debates in your answers as they tend to dilute the essense of questions and answers. For the brief discussions please use commenting facility.
hr: je <strong>pitanje i odgovor</strong> stranica - <strong>nije grupa za raspravu</strong>. Pokušajte izbjegavati rasprave u svojim odgovorima jer znaju razvodniti bit pitanja i odgovora. Za kratke diskusije koristite komentare.

en: last seen
hr: zadnji put viđen

en: last used
hr: zadnji korišten

en: learn more about Markdown
hr: naučite više o Markdownu

en: least voted
hr: s najmanje glasova

en: link
hr: veza

en: list
hr: lista

en: location
hr: lokacija

en: logout/
hr: odjava/

en: manage login methods
hr: uredi načine prijave

en: mark as new
hr: označi kao nov

en: mark as seen
hr: označi kao pogledan

en: mark this answer as correct (click again to undo)
hr: označi ovaj odgovor kao točan (kliknite ponovo za poništavanje)

en: marked best answer
hr: označio/la najbolji odgovor

en: marked offensive
hr: označeno kao uvredljivo

en: markread/
hr: procitano/

en: maximum upload file size is %(file_size)sK
hr: maksimalna veličina poslane datoteke je %(file_size)sK

en: member since
hr: član od

en: mentioned in the post
hr: spomenut u postu

en: messages/
hr: poruke/

en: moderate this user
hr: uredi ugled korisnika

en: moderate user
hr: uredi korisnika

en: moderation
hr: uređenje

en: most relevant questions
hr: najralevantnija pitanja

en: most voted
hr: s najviše glasova

en: most voted answers will be shown first
hr: odgovori s najviše glasova biti će prikazani prvi

en: mystery-man
hr: tajanstven čovjek

en: network
hr: mreža

en: new
hr: novi

en: new question
hr: novo pitanje

en: newest
hr: najnovije

en: newest answers will be shown first
hr: noviji odgovori biti će prikazani prvi

en: next page
hr: sljedeća stranica

en: no
hr: 0

en: no %(sitename)s email please, thanks
hr: bez %(sitename)s emaila molim, hvala

en: no email
hr: bez emaila

en: no flags for this entry
hr: nema zastava na ovom unosu

en: no new responses yet
hr: nema novih odaziva

en: none
hr: nijedan

en: not a real question
hr: nije pravo pitanje

en: numbered list:
hr: brojčana lista:

en: okay, let's try!
hr: uredu, pokušajmo!

en: oldest
hr: najstarije

en: oldest answers will be shown first
hr: stariji odgovori biti će prikazani prvi

en: on %(date)s
hr: na %(date)s

en: open and close own questions
hr: otvori i zatvori svoja pitanja

en: or
hr: ili

en: or create a new user name and password here
hr: ili kreirajte novo korisničko ime i lozinku ovdje

en: or enter your <span>user name and password</span>, then sign in
hr: ili unesite vaše <span>korisničko ime i lozinku</span>, zatim se prijavite

en: overview
hr: pregled

en: page %(num)s
hr: stranica %(num)s

en: password is required
hr: lozinka je obvezna

en: permanent link
hr: stalna veza

en: please choose one of the options above
hr: odaberite jednu od gornjih opcija

en: please enter a descriptive title for your question
hr: unesite naslov vašeg pitanja

en: please enter a valid email address
hr: unesite ispravnu email adresu

en: please report the error to the site administrators if you wish
hr: ako želite prijavite grešku administratoru

en: please use at least some alphabetic characters in the user name
hr: koristite najmanje nekoliko slova u korisničkom imenu

en: please use up to %(tag_count)s tags, less than %(max_chars)s characters each
hr: koristite do %(tag_count)s oznaka, manje od %(max_chars)s  znakova za svaku

en: please, retype your password
hr: ponovo napišite vašu lozinku

en: post a comment
hr: objavi komentar

en: posted
hr: objavljeno

en: previous
hr: prethodni

en: privacy policy
hr: pravila o privatnosti

en: privacy/
hr: privatnost/

en: profile - email subscriptions
hr: profil - email pretplate

en: profile - favorite questions
hr: profil - omiljena pitanja

en: profile - recent activity
hr: profil - zadnje aktivnosti

en: profile - responses
hr: profil - odazivi

en: profile - votes
hr: profil - glasovi

en: provide enough details
hr: dajte dovoljno informacija

en: provider
hr: pružatelj usluge pristupa

en: question contains offensive or malicious remarks
hr: pitanje sadrži uvredljive ili zle primjedbe

en: question is not relevant or outdated
hr: pitanje nije relevantno ili je zastarilo

en: question is off-topic or not relevant
hr: pitanje je izvan teme ili nije važno

en: question/
hr: pitanje/

en: questions
hr: pitanja

en: questions that user is following
hr: pitanja koje korisnici prate

en: questions/
hr: pitanja/

en: real name
hr: pravo ime

en: received badge
hr: primio/la značku

en: recent
hr: najnoviji

en: recent user activity
hr: zadnje aktivnosti korisnika

en: recover your account via email
hr: obnovite račun putem emaila

en: recover/
hr: obnova/

en: register/
hr: registracija/

en: relevance
hr: relevantnost

en: reminder about accepting the best answer sent
hr: poslana napomena o prihvaćanju najboljeg odgovora

en: reminder about unanswered questions sent
hr: poslana napomena o ne odgovorenim pitanjima

en: remove
hr: ukloni

en: remove flag
hr: ukloni zastavu

en: remove offensive flag
hr: ukloni zastavu uvredljivo

en: reopen
hr: ponovo otvori

en: reopen/
hr: ponovo_otvori/

en: report as offensive (i.e containing spam, advertising, malicious text, etc.)
hr: prijavi kao uvredljivo (npr. sadrži neželjen sadržaj, oglase, zlonamjeran tekst itd.)

en: report this problem
hr: prijavite ovaj problem

en: reset author
hr: vrati autora u izvorno stanje

en: reset tags
hr: vrati oznake u izvorno stanje

en: resetting author
hr: vraćanje autora u izvorno stanje

en: resetting tags
hr: vraćanje oznaka u izvorno stanje

en: responses for %(username)s
hr: odazivi za %(username)s

en: retag
hr: ponovo označi

en: retag other's questions
hr: ponovo označi pitanja drugih korisnika

en: retag/
hr: ponovi_oznaku/

en: retagged
hr: ponovo označeno

en: return to OpenID login
hr: vrati na OpenID prijavu

en: reveal identity
hr: objavi identitet

en: revision
hr: revizija

en: revision %(number)s
hr: revizija broj %(number)s

en: revisions/
hr: revizije/

en: see all questions
hr: sva pitanja

en: see all tags
hr: sve oznake

en: see frequently asked questions
hr: pogledajte često postavljena pitanja

en: see latest questions
hr: zadnja pitanja

en: see people sorted by name
hr: korisnici sortirani po imenu

en: see people who joined most recently
hr: najnoviji korisnici

en: see people who joined the site first
hr: najstariji korisnici

en: see people with the highest reputation
hr: korisnici sa najvećim ugledom

en: see questions tagged '%(tag)s'
hr: pogledajte pitanja označena sa '%(tag)s'

en: see tags
hr: sve oznake

en: see unanswered questions
hr: ne odgovorena pitanja

en: see your followed questions
hr: moja praćena pitanja

en: seen
hr: pregledan

en: select country
hr: odaberite državu

en: select:
hr: odaberi:

en: selected favorite
hr: odabran omiljeni

en: settings
hr: postavke

en: show preview
hr: pokaži prikaz

en: sign out
hr: odjava

en: signin/
hr: prijava/

en: signout/
hr: odjava/

en: signup/
hr: upis/

en: silver
hr: srebrni

en: silver badge: occasionally awarded for the very high quality contributions
hr: srebrna značka: daje se povremeno za vrlo kvalitetan doprinos

en: sorry, but older votes cannot be revoked
hr: stari glasovi se ne mogu opozvati

en: sorry, entered passwords did not match, please try again
hr: lozinke ne odgovaraju, pokušajte ponovo

en: sorry, file uploading requires karma >%(min_rep)s
hr: Slanje datoteka zahtjeva veličinu karme >%(min_rep)s

en: sorry, there is no such user name
hr: ne postoji takvo korisničko ime

en: sorry, there is no user with this name
hr: ne postoji korisnik s tim imenom

en: sorry, this name is not allowed, please choose another
hr: ovo ime nije dozvoljeno, odaberite drugo

en: sorry, this name is taken, please choose another
hr: ovo ime je zauzeto, odaberite drugo

en: sorry, we have a serious error - user name is taken by several users
hr: oprostite, nastala je velika greška - više korisnika ima isto korisničko ime

en: sorry, we seem to have some technical difficulties
hr: Oprostite, imamo tehničkih poteškoća

en: sorted alphabetically
hr: sortirano po abecedi

en: sorted by frequency of tag use
hr: sortirano po učestalosti upotrebe oznake

en: source
hr: izvor

en: spam or advertising
hr: spam ili oglašavanje

en: start over
hr: počni ispočetka

en: starting over
hr: ponovo iz početka

en: subscribe to rss feed
hr: pretplatite se na rss kanal

en: subscribe to the questions feed
hr: pretplatite se na pitanja kanal

en: subscribe to this question rss feed
hr: pretplatite se na rss kanal ovog pitanja

en: subscribe-for-tags/
hr: pretplata-na-oznake/

en: subscriptions
hr: preplate

en: subscriptions/
hr: pretplate/

en: suspended
hr: suspendiran

en: swap with question
hr: zamjeni sa pitanjem

en: system error log is recorded, error will be fixed as soon as possible
hr: greška na sistemu je zabilježena, greška će biti uklonjena u najkraćem mogućem vremenu

en: tag editors receive special awards from the community
hr: urednici oznaka primaju posebnu nagradu od zajednice

en: tags
hr: oznake

en: tags are required
hr: oznake su nužne

en: tags/
hr: oznake/

en: tags:
hr: oznake:

en: text
hr: tekst

en: the answer has been voted for %(answer_score)s times
hr: odgovor je glasan %(answer_score)s puta

en: the page you tried to visit is protected or you don't have sufficient points, see
hr: stranice koju ste htjeli posjetiti je zaštićena ili nemate dovoljno bodova za pregled

en: the question is answered, right answer was accepted
hr: pitanje je odgovoreno, ispravan odgovor je prihvaćen

en: this answer has been selected as correct
hr: ovaj odgovor je odabran kao točan

en: this email has already been registered, please use another one
hr: ova email adresa već je registrirana, odaberite drugu

en: this email is already used by someone else, please choose another
hr: ovaj email adresa se već koristi, odaberite drugu

en: this field is required
hr: ovo polje je nužno

en: this post is marked as community wiki
hr: ovaj post je označen kao wiki zajednica

en: this question or answer has been deleted;
hr: ovo pitanje ili odgovor je obrisano;

en: thumb down
hr: palac dolje

en: thumb up
hr: palac gore

en: times
hr: puta

en: title
hr: naslov

en: to activate this feature you must fill out the wordpress xml-rpc setting bellow
hr: za aktiviranje ovog svojstva morate popuniti wordpress xml-rpc postavke ispod

en: todays unused votes
hr: dnevni glasovi

en: tomorrow
hr: sutra

en: too localized
hr: previše lokaliziran

en: too subjective and argumentative
hr: previše subjektivno i polemično

en: try to give an answer, rather than engage into a discussion
hr: pokušajte dati odgovor, ne se uključiti u raspravu

en: unanswered
hr: 0 odgovora

en: undelete
hr: vrati obrisano

en: unfollow %(alias)s
hr: prestani pratiti %(alias)s

en: up to 5 tags, less than 20 characters each
hr: do 5 oznaka, manje od 20 znakova za svaku

en: update profile
hr: ažuriraj profil

en: update summary:
hr: ažuriraj sažetak:

en: updated
hr: ažurirano

en: updated tags
hr: ažurirane oznake

en: upload/
hr: posalji/

en: upvote
hr: pozitivan glas

en: upvoted
hr: dao/la pozitivan glas

en: url has error - please check it;
hr: url ima grešku - provjerite

en: user has voted up this many times
hr: korisnik je pozitivno glasao ovoliko puta

en: user karma
hr: korisnikova karma

en: user name can only consist of letters, empty space and underscore
hr: korisničko ime može sadržavati samo slova, razmake i znakove podvlačenja

en: user name is required
hr: Korisničko ime je nužno

en: user profile
hr: korisnički profil

en: user profile overview
hr: pregled korisničkog profila

en: user vote record
hr: zapis glasova korisnika

en: user voted down this many times
hr: korisnik je negativno glasao ovoliko puta

en: users
hr: people

en: users favorite questions
hr: omiljena pitanja korisnika

en: users/
hr: korisnici/

en: users/update_has_custom_avatar/
hr: korisnici/azuriranje_ima_prilagodjen_avatar/

en: votes
hr: glasovi

en: votes left
hr: glasova preostalo

en: watched
hr: pod nadzorom

en: website
hr: internet stranica

en: weekly
hr: tjedno

en: which one?
hr: koji

en: widgets/
hr: dodatci/

en: will not be shown, used to calculate age, format: YYYY-MM-DD
hr: neće biti prikazan, koristi se za izračun godina, oblik: GGGG-MM-DD

en: with %(author_name)s's contributions
hr: sa %(author_name)s doprinosima

en: yesterday
hr: jučer

en: you don't have the permission to remove all flags
hr: nemate dozvolu za uklanjanje svih zastava
