askbot - en to ms_MY translation catalogue (283 entries)

en: 
                %(counter)s Answer
                 | 
                %(counter)s Answers
ms_MY[0]: 
    one: %(counter)s Jawapan
    
    other: %(counter)s Jawapan

en: 
            <span class='big strong'>Dear %(user_name)s</span>, we look forward to hearing your feedback. 
            Please type and send us your message below.
ms_MY: 
            <span class='big strong'>%(user_name)s yang dihormati</span>, kami mengalu-alukan maklum balas anda. 
            Sila taip dan hantarkan kepada kami maklum balas anda.

en: 
            <span class='big strong'>Dear visitor</span>, we look forward to hearing your feedback.
            Please type and send us your message below.
ms_MY: 
            <span class='big strong'>Pengguna yang dihormati</span>, kami mengalu-alukan maklum balas anda.
            Sila taip dan hantarkan kepada kami maklum balas anda.

en: %(user)s has %(badges)s
ms_MY: %(user)s mempunyai %(badges)s

en: %(user_name)s's karma change log
ms_MY: log perubahan reputasi %(user_name)s

en: %(username)s karma is %(reputation)s
ms_MY: reputasi %(username)s adalah %(reputation)s

en: <p>Dear %(name)s,</p><p>The following question has been updated %(sitename)s</p> | <p>Dear %(name)s,</p><p>The following %(num)d questions have been updated on %(sitename)s:</p>
ms_MY[0]: one: <p>%(name)s,</p><p>Soalan berikut telah dikemaskini di laman %(sitename)s:</p>
    
    other: <p>%(name)s,</p><p>Sebanyak %(num)d soalan telah dikemaskini di laman %(sitename)s:</p>

en: <p>Sorry, there was an error posting your question please contact the %(site)s administrator</p>
ms_MY: <p>Maaf, soalan anda tidak dapat dikirim atas ralat tertentu. Sila hubungi %(site)s administrator</p>

en: <p>Sorry, your question could not be posted due to insufficient privileges of your user account</p>
ms_MY: <p>Maaf, soalan anda tidak mampu dikirim disebabkan akaun pengguna anda tidak mempunyai hak-hak tertentu</p>

en: <span class="count">%(counter)s</span> Badge | <span class="count">%(counter)s</span> Badges
ms_MY[0]: <span class="count">%(counter)s</span> Lencana

en: <span class="count">%(counter)s</span> Tag | <span class="count">%(counter)s</span> Tags
ms_MY[0]: one: <span class="count">%(counter)s</span> Tag
    
    other: <span class="count">%(counter)s</span> Tags

en: <span class="strong big">You are welcome to start submitting your question anonymously</span>. When you submit the post, you will be redirected to the login/signup page. Your question will be saved in the current session and will be published after you log in. Login/signup process is very simple. Login takes about 30 seconds, initial signup takes a minute or less.
ms_MY: <span class=\"strong big\">Anda sangat dialu-alukan untuk bertanyakan soalan anda tanpa mendedahkan identiti</span>. Apabila anda mengemukakan soalan, anda akan dibawa ke laman untuk log masuk/daftar. Soalan anda akan disimpan dalam sesi ini dan akan disiarkan setelah anda log masuk. Proses log masuk ataupun daftar sangat mudah. Hanya 30 saat diperlukan untuk log masuk, manakala daftar memerlukan seminit ataupun kurang

en: <span class='big strong'>Please try to give a substantial answer</span>. If you wanted to comment on the question or answer, just <strong>use the commenting tool</strong>. Please remember that you can always <strong>revise your answers</strong> - no need to answer the same question twice. Also, please <strong>don't forget to vote</strong> - it really helps to select the best questions and answers!
ms_MY: <span class='big strong'>Tolong sediakan jawapan yang lengkap dan kukuh</span>. Jika anda ingin komen atas sesuatu soalan mahupun jawapan, <strong>guna ruang komen</strong>. Ingatlah, anda sentiasa boleh <strong>semak semula jawapan anda</strong> - tidak perlu menjawab soalan yang sama dua kali. Dan sila <strong>jangan lupa untuk 'vote'</strong> - ia sangat membantu menilai sesuatu soalan dan jawapan yang bagus!

en: <span class='big strong'>You are welcome to answer your own question</span>, but please make sure to give an <strong>answer</strong>. Remember that you can always <strong>revise your original question</strong>. Please <strong>use comments for discussions</strong>  and <strong>please don't forget to vote :)</strong> for the answers that you liked (or perhaps did not like)!
ms_MY: <span class='big strong'>Anda dialu-alukan untuk menjawab soalan anda senditi</span>, tetapi pastikan anda <strong>menjawab soalan</strong>. Harus diingat anda sentiasa boleh <strong>semak soalan asal anda</strong>. Sila <strong>gunakan ruang komen untuk berbincang</strong>  dan <strong>jangan lupa untuk 'vote' :)</strong> jawapan yang anda suka (atau tidak suka)!

en: <span class='strong big'>Please start posting your answer anonymously</span> - your answer will be saved within the current session and published after you log in or create a new account. Please try to give a <strong>substantial answer</strong>, for discussions, <strong>please use comments</strong> and <strong>please do remember to vote</strong> (after you log in)!
ms_MY: <span class='strong big'>Anda boleh mula menjawab soalan tanpa mendedahkan nama anda</span> - jawapan anda akan disimpan dalam sesi ini dan akan disiarkan apabila anda log masuk atau daftar akaun baru. Silalah cuba untuk menyediakan <strong>jawapan yang kukuh</strong>, untuk perbincangan <strong>sila gunakan komen</strong> dan <strong>jangan lupa untuk undi (vote) </strong> (setelah anda log masuk)!

en: <strong>Here</strong> (once you log in) you will be able to sign up for the periodic email updates about this question.
ms_MY: <strong>Di sini</strong> (Sebaik sahaja anda log masuk) anda boleh mendaftar untuk dapatkan emel kemaskini terbaru berkenaan soalan ini.

en: >%(points)s points required to accept or unaccept  your own answer to your own question
ms_MY: >%(points)s mata reputasi diperlukan untuk menerima atau menolak  jawapan anda sendiri kepada soalan anda sendiri

en: Active email verification is done by sending a verification key in email
ms_MY: Pengesahan email aktif dilakukan melalui penghantaran 'verification key' ke dalam email

en: Administrators have privileges of normal users, but in addition they can assign/revoke any status to any user, and are exempt from the reputation limits.
ms_MY: Pentadbir mempunyai kelebihan seperti pengguna biasa, tetapi dengan tambahan seperti menetapkan/membatalkan mana-mana status pengguna, dan dikecualikan daripada had reputasi

en: Answer | Answers
ms_MY[0]: Jawapan

en: Answer Your Own Question
ms_MY: Jawab soalan anda sendiri

en: Answered by me
ms_MY: Dijawab oleh saya

en: Ask Your Question
ms_MY: Tanya Soalan Anda

en: Asked
ms_MY: Ditanya

en: Asked by me
ms_MY: Ditanya oleh saya

en: At least one of the following tags is required : %(tags)s
ms_MY: Sekurang-kurangnya satu kata kunci diperlukan  : %(tags)s

en: Badge
ms_MY: Lencana

en: Badge "%(name)s"
ms_MY: Lencana "%(name)s"

en: Badge settings
ms_MY: Lencana settings

en: Badges
ms_MY: Lencana

en: Before you ask - please make sure to search for a similar question. You can search questions by their title or tags.
ms_MY: Sebelum kemukakan soalan, sila pastikan anda telah cari soalan yang berkemungkinan sama. Anda boleh mencari soalan melalui tajuk, 'tags' atau kata kunci.

en: Cannot change own status
ms_MY: Tidak boleh ubah status

en: Cannot change status of another moderator
ms_MY: Tidak boleh ubah status pengendali lain

en: Cannot change status to admin
ms_MY: Tidak boleh ubah status kepada pentadbir

en: Cannot turn other user to moderator
ms_MY: Tidak boleh alihkan pengguna kepada pengendali

en: Change status to
ms_MY: tukar status kepada

en: Change your %(provider)s password
ms_MY: Tukar %(provider)s password anda

en: Change your password
ms_MY: Tukar 'password' anda

en: Check if you do not want to reveal your name when asking this question
ms_MY: Tandajika anda tidak mahu dedahkan nama anda apabila mahu bertanyakan soalan ini

en: Choose email tag filter
ms_MY: Sila pilih penapis kata kunci

en: Choose your favorite service below to sign in using secure OpenID or similar technology. Your external service password always stays confidential and you don't have to rememeber or create another one.
ms_MY: Pilih servis pilihan anda di bawah untuk daftar masuk menggunakan 'OpenID secure' atau teknologi berkaitan. 'Password' servis lain anda sentiasa kekal rahsia dan anda tidak perlu ingat atau buat yang lain.

en: City
ms_MY: Bandar

en: Click to see if your %(provider)s signin still works for %(site_name)s
ms_MY: Klik untuk lihat sekiranya akaun %(provider)s anda boleh digunakan untuk memasuki %(site_name)s

en: Comments and posts mentioning me
ms_MY: Komen atau tulisan yang ada menyebut berkenaan saya

en: Community badges
ms_MY: Tahap lencana

en: Community gives you awards for your questions, answers and votes.
ms_MY: Komuniti menghadiahkan anda anugerah untuk soalan, jawapan dan undian(votes) anda.

en: Congratulations, you have received a badge '%(badge_name)s'. Check out <a href="%(user_profile)s">your profile</a>.
ms_MY: Tahniah, anda telah menerima satu 'badge' '%(badge_name)s'. Sila lihat <a href="%(user_profile)s">profail anda</a>.

en: Connect your %(provider)s account to %(site_name)s
ms_MY: Sambungkan akaun %(provider)s anda kepada %(site_name)s

en: Country
ms_MY: Negara

en: Country field is required
ms_MY: Negara diperlukan

en: Date of birth
ms_MY: Tarikh lahir

en: Days before starting to send reminders about unanswered questions
ms_MY: Hari sebelum mula hantar pesanan berkaitan soalan yang masih tidak dijawab

en: Did not find what you were looking for?
ms_MY: Tak jumpa soalan yang anda cari?

en: Edit community wiki posts
ms_MY: Sunting kiriman-kiriman komuniti wiki

en: Edit posts authored by other people
ms_MY: Edit 'posts' yang ditulis oleh pengguna lain

en: Enter number of points to add or subtract
ms_MY: Masukkan jumlah mata untuk ditambah atau ditolak

en: Entire forum (tag filtered)
ms_MY: Keseluruhan forum (kata kunci ditapis)

en: Fake email for anonymous user
ms_MY: Email palsu untuk pengguna 'anonymous'

en: Following the link above will help us verify your email address.
ms_MY: Sila klik link di bawah untuk bantu kami sahkan alamat emel anda.

en: For example, if you ask an interesting question or give a helpful answer, your input will be upvoted. On the other hand if the answer is misleading - it will be downvoted. Each vote in favor will generate <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> points, each vote against will subtract <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> points. There is a limit of <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> points that can be accumulated for a question or answer per day. The table below explains reputation point requirements for each type of moderation task.
ms_MY: Sebagai contoh, jika anda bertanyakan soalan yang menarik atau memberi jawapan yang sangat membantu komuniti, input anda akan diundi naik atau 'upvoted'. Manakala jika jawapan anda mengelirukan serta menyesatkan, ia akan diundi turun atau 'downvoted'. Setiap undian naik akan menyumbang  <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> mata reputasi, setiap undian turun akan menolak <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> mata reputasi. Terdapat had di mana hanya<strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> mata reputasi boleh dipungut untuk setiap soalan dalam satu hari. Jadual di bawah menerangkan mata reputasi yang dikurniakan untuk pengguna.

en: Give us your feedback!
ms_MY: Sediakan maklum balas anda kepada kami!

en: Graph of user karma
ms_MY: Graf reputasi pengguna

en: How does karma system work?
ms_MY: Bagaimana sistem reputasi berfungsi?

en: How often to send unanswered question reminders (in days between the reminders sent).
ms_MY: Berapa kerap pesanan soalan yang tidak dijawab perlu dihantar (dalam hari antara pesanan yang telah dihantar).

en: I don't want to give my email or receive a response:
ms_MY: Saya tidak mahu memberi emel saya atau menerima mana-mana respons:

en: If you wish to change %(username)s's status, please make a meaningful selection.
ms_MY: Jika anda mahu tukar %(username)s's status, sila buat pilihan yang bermakna.

en: If you wish, please add, remove or re-validate your login methods
ms_MY: Jika anda mahu, sila masukkan, pindahkan atau sahkan semula kaedah 'login' anda

en: Individually selected
ms_MY: Terpilih secara individu

en: Karma system allows users to earn rights to perform a variety of moderation tasks
ms_MY: Sistem reputasi membolehkan pengguna untuk memperoleh kelebihan untuk melakukan pelbagai aktiviti kendalian seperti muat naik fail, dan sebagainya

en: Last updated
ms_MY: Kemaskini terakhir

en: Login/Signup to Answer
ms_MY: Log masuk/Daftar untuk jawab

en: Login/Signup to Post
ms_MY: Log masuk/Daftar untuk Tanya/Jawab atau Komen

en: Max. number of reminders to send about unanswered questions
ms_MY: Bilangan maksimum pesanan untuk dihantar berkaitan soalan yang tidak dijawab

en: Message text
ms_MY: Teks mesej

en: New users must wait %(days)s before answering their own question.  You can post an answer %(left)s
ms_MY: Pengguna baru perlu menunggu selama %(days)s hari sebelum boleh menjawab soalan sendiri. Anda boleh menjawab soalan %(left)s

en: Nice Answer
ms_MY: Jawapan Baik

en: Nice Answer: minimum upvotes for the answer
ms_MY: Jawapan Baik: 'upvote' minimum untuk jawapan

en: Nice Question
ms_MY: Soalan Baik

en: Nice Question: minimum upvotes for the question
ms_MY: Soalan Baik: 'upvote' minimum untuk soalan

en: Notable Question
ms_MY: Soalan Penting

en: Notable Question: minimum views
ms_MY: Soalan Penting: paparan minimum

en: Please always feel free to ask your question!
ms_MY: Tolong jangan malu untuk bertanya soalan anda!

en: Please ask your question here
ms_MY: Sila bertanya soalan anda di sini

en: Please avoid asking questions that are not relevant to this community, too subjective and argumentative.
ms_MY: Tolong elakkan daripada bertanya soalan yang tidak relevan, berbaur serangan, tidak spesifik dan membawa pertengkaran.

en: Please check your email and visit the enclosed link.
ms_MY: Sila semak emel anda dan lawat pautan laman web yang diberi.

en: Please click any of the icons below to sign in
ms_MY: Sila klik mana-mana ikon di bawah untuk log masuk

en: Please enter your %(username_token)s
ms_MY: Sila masukkan %(username_token)s anda

en: Please enter your <span>user name</span>, then sign in
ms_MY: Sila masukkan <span>'user name'</span> anda, kemudian log masuk

en: Please sign in here:
ms_MY: Sila log masuk di sini:

en: Please sign in to delete/restore posts
ms_MY: Sila daftar masuk untuk padam/kembalikan kiriman

en: Please sign in to subscribe for: %(tags)s
ms_MY: Sila log masuk untuk langgan mengikut topik: %(tags)s

en: Please sign in to vote
ms_MY: Sila log masuk untuk undi

en: Please vote when you find helpful information,
        it really helps the %(app_name)s community.
ms_MY: Sila lah undi atau 'vote' apabila anda terjumpa informasi yang berguna,
        ia sangat-sangat membantu komuniti %(app_name)s untuk lebih berkembang.

en: Please wait a second! Your account is recovered, but ...
ms_MY: Sila tunggu sebentar! Akaun anda telah dipulihkan, tetapi...

en: Please, enter your new password
ms_MY: Sila masukkan 'password' baru

en: Please, enter your password
ms_MY: Sila masukkan 'password'

en: Please, enter your user name
ms_MY: Sila masukkan 'user name' anda

en: Please, sign in
ms_MY: Sila daftar masuk

en: Profile - User's Karma
ms_MY: Profail - Reputasi Pengguna

en: Question has no accepted answers
ms_MY: Soalan tidak mempunyai jawapan yang diterima

en: Question has no answers
ms_MY: Soalan tidak mempunyai jawapan

en: Real name
ms_MY: Nama sebenar

en: Recover your %(site)s account
ms_MY: Pulihkan akaun %(site)s anda

en: Related questions
ms_MY: Soalan-soalan berkaitan

en: Reputation, Badges, Votes & Flags
ms_MY: Reputasi, Lencana, Undian & 'Flags'

en: Require email verification before allowing to post
ms_MY: Pengesahan email diperlukan sebelum dibenarkan bertanya atau kiriman sebarang komen

en: Retag questions posted by other people
ms_MY: Ubah kata kunci soalan yang dikirim oleh pengguna lain

en: Screen name
ms_MY: Nama samaran

en: Seen
ms_MY: Dilihat

en: Send periodic reminders about unanswered questions
ms_MY: Hantar pesanan berkala berkaitan soalan yang masih tidak dijawab

en: Show country
ms_MY: Perlihatkan negara

en: Sign in
ms_MY: Daftar masuk

en: Sign in with Yahoo
ms_MY: Daftar masuk menggunakan Yahoo

en: Sign in with your %(provider)s account
ms_MY: Daftar masuk melalui akaun %(provider)s anda

en: Signin with %(provider)s user name and password
ms_MY: Log masuk menggunakan 'user name' dan 'password' akaun %(provider)s

en: Signup
ms_MY: Daftar

en: So questions and answers can be edited like wiki pages by experienced users of this site and this improves the overall quality of the knowledge base content.
ms_MY: Supaya soalan dan jawapan boleh disunting semula seperti laman 'wiki' di mana pengguna berpengalaman dan lebih berpengetahuan luas boleh membantu kami memperbaiki kualiti kandungan-kandungan soalan dan jawapan.

en: Sorry you ran out of votes for today
ms_MY: Maaf, anda telah kehabisan kuota undian untuk hari ini

en: Sorry your account appears to be blocked
ms_MY: Maaf, akaun anda nampaknya telah dihalang atau 'blocked'

en: Sorry your account appears to be suspended
ms_MY: Maaf, akaun anda nampaknya telah digantung atau 'suspended'

en: Sorry, apparently rules have just changed - it is no longer possible to ask anonymously. Please either check the "reveal identity" box or reload this page and try editing the question again.
ms_MY: Maaf, nampaknya peraturan baru sahaja diubah - pengguna tidak lagi mampu bertanya soalan tanpa mendedahkan identiti sendiri. Sila tandakan kotak "dedahkan identiti" atau 'reload' halaman ini dan cuba edit soalan sekali lagi.

en: Sorry, but anonymous users cannot accept answers
ms_MY: Maaf, pengguna tidak berdaftar tidak boleh terima jawapan

en: Sorry, but anonymous visitors cannot access this function
ms_MY: Maaf, pelawat tak berdaftar tidak boleh menggunakan fungsi ini

en: Sorry, cannot delete your question since it has an upvoted answer posted by someone else | Sorry, cannot delete your question since it has some upvoted answers posted by other users
ms_MY[0]: one: Maaf, tidak boleh padamkan soalan anda kerana ia mempunyai jawapan yang diundi naik oleh seseorang
    
    one: Maaf, tidak boleh padamkan soalan anda kerana ia mempunyai jawapan yang diundi naik oleh pengguna-pengguna lain

en: Sorry, could not find the page you requested.
ms_MY: Maaf, halaman yang anda cari tidak ditemui

en: Sorry, only owner of the anonymous question can reveal his or her identity, please uncheck the box
ms_MY: Maaf, hanya pemilik soalan boleh mendedahkan identiti mereka, sila 'uncheck' kotak ini

en: Sorry, since your account is blocked you cannot close questions
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah dihalang, anda tidak boleh tutup mana-mana soalan

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete comment
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah dihalang, anda tidak boleh padam komen-komen

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete posts
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah dihalang, anda tidak boleh delete 'posts'

en: Sorry, since your account is blocked you cannot edit posts
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah dihalang, anda tidak boleh mengedit 'post'.

en: Sorry, since your account is blocked you cannot retag questions
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah dihalang, anda tidak boleh ubah kata kunci mana-mana soalan

en: Sorry, since your account is suspended you can comment only your own posts
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda digantung, anda hanya boleh komen kiriman anda sendiri

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own comments
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah digantung, anda hanya boleh padam komen anda sendiri sahaja

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own posts
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah digantung, anda hanya boleh memadam 'posts' anda sendiri sahaja

en: Sorry, since your account is suspended you can edit only your own posts
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah digantung, anda hanya boleh sunting 'post' anda sendiri sahaja

en: Sorry, since your account is suspended you can retag only your own questions
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah digantung, anda hanya boleh ubah kata kunci soalan-soalan anda sendiri sahaja

en: Sorry, since your account is suspended you cannot close questions
ms_MY: Maaf, oleh kerana akaun anda telah digantung, anda tidak boleh tutup mana-mana soalan

en: Sorry, the answer you are looking for is no longer available, because the parent question has been removed
ms_MY: Maaf, jawapan yang anda cari tidak lagi boleh disediakan, kerana soalan utama telah dipadam

en: Sorry, the comment you are looking for has been deleted and is no longer accessible
ms_MY: Maaf, komen yang anda cari telah dipadam dan tidak lagi boleh diakses

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent answer has been removed
ms_MY: Maaf, komen yang anda cari tidak lagi boleh diakses, kerana soalan utama telah dipadam

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent question has been removed
ms_MY: Maaf, komen yang abda cari tidak lagi boleh diakses, kerana soalan utama telah dipadam

en: Sorry, to close other people' posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ms_MY: Maaf, untuk menutup 'posts' pengguna lain, reputasi minimum sebanyak %(min_rep)s diperlukan

en: Sorry, to comment any post a minimum reputation of %(min_rep)s points is required. You can still comment your own posts and answers to your questions
ms_MY: Maaf, untuk komen mana-mana 'post', sebanyak %(min_rep)s mata reputasi minimum diperlukan. Anda masih boleh komen 'post' anda sendiri dan jawab soalan anda sendiri

en: Sorry, to edit other people's posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ms_MY: Maaf, untuk edit 'posts' pengguna lain, reputasi minimum sebanyak %(min_rep)s diperlukan

en: Sorry, we don't have this email address in the database
ms_MY: Maaf, alamat emel ini tidak ada dalam rekod kami.

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot delete comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
ms_MY: Maaf, anda kelihatan telah log keluar menyebabkan anda tidak boleh padamkan komen. Sila <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot post comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
ms_MY: Maaf, anda kelihatan telah log keluar menyebabkan anda tidak boleh mengirimkan komen anda. Sila <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is blocked
ms_MY: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk menerima atau menolak jawapan terbaik kerana akaun anda telah dihalang atau 'blocked'

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is suspended
ms_MY: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk menerima atau menolak jawapan terbaik kerana akaun anda telah digantung atau 'suspended'

en: Sorry, you cannot vote for your own posts
ms_MY: Maaf, anda tidak boleh mengundi atau 'vote' untuk soalan/jawapan mahupun komen anda sendiri

en: Spam was detected on your post, sorry for if this is a mistake
ms_MY: 'Spam' telah dikesan pada 'post' anda, harap maaf jika ini adalah satu kesilapan

en: Stats
ms_MY: Statistik

en: Still have trouble signing in?
ms_MY: Masih bermasalah untuk daftar masuk?

en: Subject line
ms_MY: Baris subjek

en: Successfully updated your avatar.
ms_MY: Avatar anda berjaya dikemaskini.

en: Tags are short keywords, with no spaces within. Up to %(max_tags)d tag can be used. | Tags are short keywords, with no spaces within. Up to %(max_tags)d tags can be used.
ms_MY[0]: Tags adalah kata kunci pendek tanpa ruang kosong diantaranya. Sebanyak %(max_tags)d 'tags' boleh digunakan.

en: Thank you for registering at our Q&A forum!
ms_MY: Terima kasih kerana mendaftar di laman web soal jawab kami!

en: Thank you for using %(app_name)s, here is how it works.
ms_MY: Terima kasih tidak terhingga kerana menggunakan %(app_name)s, di sini kami cuba terangkan bagaimana ianya digunakan.

en: The short answer is: <strong>you</strong>.
ms_MY: Pengendali halaman ini adalah: <strong>anda</strong>

en: This post is a wiki.
            Anyone with karma &gt;%(wiki_min_rep)s is welcome to improve it.
ms_MY: Post ini adalah 'wiki'.
            Sesiapa yang memiliki mata reputasi &gt;%(wiki_min_rep)s dialu-alukan untuk memperbaiki 'post' ini.

en: UNANSWERED
ms_MY: TIDAK DIJAWAB

en: Upload files
ms_MY: Muat naik fail

en: Users
ms_MY: Komuniti

en: Voting in %(app_name)s helps to select best answers and thank most helpful users.
ms_MY: Mengundi atau 'voting' di laman %(app_name)s membantu komuniti memilih jawapan terbaik serta sebagai tanda terima kasih kepada pengguna yang banyak membantu menjawab soalan.

en: We look forward to hearing your feedback! Please, give it next time :)
ms_MY: Kami sangat mengalukan maklum balas anda!

en: Website
ms_MY: Laman web

en: Welcome! Please set email address (important!) in your profile and adjust screen name, if necessary.
ms_MY: Selamat datang! Sila masukkan emel (penting!) dalam profail anda dan ubah nama skrin anda jika perlu.

en: What kinds of questions can I ask here?
ms_MY: Soalan yang macam mana boleh saya tanya di sini?

en: What kinds of questions should be avoided?
ms_MY: Soalan yang macam mana perlu dielakkan?

en: What should "unanswered question" mean?
ms_MY: Apakah yang dimaksudkan dengan "soalan yang tidak dijawab"?

en: What should I avoid in my answers?
ms_MY: Apa yang perlu saya elakkan ketika menjawab soalan?

en: When a question or answer is upvoted, the user who posted them will gain some points, which are called \"karma points\". These points serve as a rough measure of the community trust to him/her. Various moderation tasks are gradually assigned to the users based on those points.
ms_MY: Apabila soalan atau jawapan diundi naik, pengguna yang mengirim/menulis akan dihadiahkan beberapa mata, dipanggil \"mata reputasi\". Mata reputasi berfungsi sebgai ukuran secara kasar tahap kepercayaan komuniti terhadap pengguna tersebut. Pelbagai tugasan kendalian akan ditugaskan kepada pengguna berdasarkan mata-mata yang diperolehi

en: Who moderates this community?
ms_MY: Siapa yang mengendalikan komuniti soal jawab ini?

en: Why other people can edit my questions/answers?
ms_MY: Mengapa pengguna lain boleh edit soalan/jawapan saya?

en: You can expand your search by
ms_MY: Anda boleh luaskan pencarian anda dengan

en: You have %(votes_left)s votes left for today
ms_MY: Anda masih mempunyai %(votes_left)s kuota undia untuk hari ini

en: You have asked this question anonymously, if you decide to reveal your identity, please check this box.
ms_MY: Anda telah bertanyakan soalan ini tanpa mendedahkan identiti anda, jika anda memutuskan untuk dedahkan identiti anda, sila tandakan kotak ini.

en: Your %(provider)s login works fine
ms_MY: Akaun log masuk %(provider)s anda berfungsi dengan baik

en: Your account details are:
ms_MY: Akaun terperinci anda adalah:

en: Your answer
ms_MY: Jawapan anda

en: Your current reputation is %(reputation)s points
ms_MY: Reputasi semasa anda %(reputation)s

en: Your email <i>(never shared)</i>
ms_MY: Emel anda <i>(tidak akan sekali-kali disiarkan)</i>

en: Your karma change log.
ms_MY: Log perubahan reputasi anda

en: Your message:
ms_MY: Mesej anda:

en: Your name (optional):
ms_MY: Nama anda ('optional'):

en: Your network is empty. Would you like to follow someone? - Just visit their profiles and click "follow"
ms_MY: Rankaian anda masih lagi kosong. Mahukan anda mengikuti seseorang? - Lawat profail mereka dan klik 'follow'

en: Your new password saved
ms_MY: 'Password' baru telah disimpan

en: Your subscription is saved, but email address %(email)s needs to be validated, please see <a href="%(details_url)s">more details here</a>
ms_MY: Langganan anda telah disimpan, tetapi emel %(email)s perlu disahkan, sila lihat <a href="%(details_url)s">maklumat terperinci di sini</a>

en: Your tag subscription was saved, thanks!
ms_MY: Langganan kata kunci anda telah disimpan, terima kasih!

en: Your user name (<i>required</i>)
ms_MY: Nama anda (<i>required</i>)

en: about/
ms_MY: tentang/

en: active
ms_MY: aktif

en: add comments
ms_MY: letak komen

en: administrator
ms_MY: pentadbir

en: answer | answers
ms_MY[0]: one: jawapan
    
    other: jawapan

en: answered
ms_MY: dijawab

en: answered a question
ms_MY: jawabkan soalan

en: answered question
ms_MY: soalan yang dijawab

en: answers/
ms_MY: jawapan/

en: approved
ms_MY: disahkan

en: ask a question interesting to this community
ms_MY: Tanyalah soalan yang menarik dan membantu komnuniti ini

en: ask anonymously
ms_MY: tanya tanpa mendedahkan nama anda

en: ask/
ms_MY: tanya

en: asked
ms_MY: ditanya

en: asked a question
ms_MY: tanyakan soalan

en: badges
ms_MY: lencana

en: badges/
ms_MY: lencana/

en: badges:
ms_MY: lencana:

en: be clear and concise
ms_MY: soalan yang terang dan seringkas

en: blocked
ms_MY: terhalang

en: bronze badge: often given as a special honor
ms_MY: Lencana Gangsa: Diberi sebagai penghormatan istimewa

en: by activity
ms_MY: mengikut aktiviti

en: by date
ms_MY: mengikut tarikh

en: by relevance
ms_MY: mengikut relevance

en: click to see most relevant questions
ms_MY: klik untuk lihat soalan paling relevan

en: click to see the least recently updated questions
ms_MY: klik untuk lihat soalan yang paling kurang dikemaskini

en: click to see the most recently updated questions
ms_MY: klik untuk lihat soalan yang baru dikemaskini

en: commented answer
ms_MY: jawapan yang dikomen

en: commented question
ms_MY: soalan yang dikomen

en: comments and answers to others questions
ms_MY: komen dan jawapan soalan-soalan lain

en: community wiki (karma is not awarded & many others can edit wiki post)
ms_MY: wiki komuniti (reputasi tidak dihadiahkan & orang lain dibenarkan untuk ubah artikel ini)

en: complete-oauth/
ms_MY: lengkap-oauth/

en: complete/
ms_MY: lengkap/

en: content
ms_MY: kandungan

en: each tag must be shorter than %(max_chars)d character | each tag must be shorter than %(max_chars)d characters
ms_MY[0]: setiap kata kunci mesti tidak lebih daripada  %(max_chars)d huruf

en: edited answer
ms_MY: jawapan yang disunting

en: edited question
ms_MY: soalan yang disunting

en: enter a brief summary of your revision (e.g. fixed spelling, grammar, improved style, this field is optional)
ms_MY: Masukkan ringkasan semakan anda (contoh: ejaan dibetulkan, tatabahasa, gaya diubah, ruang ini adalah tidak wajib dimasukkan)

en: gold
ms_MY: emas

en: gold badge: the highest honor and is very rare
ms_MY: lencana emas: penghormatan tertinggi dan sangat jarang

en: hottest
ms_MY: paling hangat

en: if you choose community wiki option, the question and answer do not generate points and name of author will not be shown
ms_MY: Jika anda pilih komuniti wiki, soalan dan jawapan tidak akan dihadiahkan mata serta nama penulis tidak akan disiarkan

en: inactive
ms_MY: tidak aktif

en: is a <strong>question and answer</strong> site - <strong>it is not a discussion group</strong>. Please avoid holding debates in your answers as they tend to dilute the essense of questions and answers. For the brief discussions please use commenting facility.
ms_MY: adalah lama <strong>soalan dan jawapan</strong> - <strong>Ia bukanlah forum diskusi</strong>. Sila elak daripada berdebat dalam menjawab soalan kerana ia mengurangkan intipati tujuan sebenar laman ini dibina. Untuk diskusi/perbincangan ringkas, sila guna ruang komen.

en: karma
ms_MY: reputasi

en: karma:
ms_MY: reputasi:

en: last seen
ms_MY: kali terakhir dilihat

en: logout/
ms_MY: daftar-keluar/

en: marked best answer
ms_MY: jawapan terbaik

en: moderator
ms_MY: pengendali

en: most relevant questions
ms_MY: soalan paling relevan

en: most voted
ms_MY: undian tertinggi

en: okay, let's try!
ms_MY: okay, jom cuba!

en: one bronze badge | %(count)d bronze badges
ms_MY[0]: one: satu lencana perak
    
    other: %(count)d lencana perak

en: one gold badge | %(count)d gold badges
ms_MY[0]: one: satu lencana emas
    
    other: %(count)d lencana emas

en: one silver badge | %(count)d silver badges
ms_MY[0]: one: satu lencana perak
    
    one: %(count)d lencana perak

en: or enter your <span>user name and password</span>, then sign in
ms_MY: atau masukkan <span>'user name' dan 'password'</span> anda, kemudian daftar masuk

en: please choose one of the options above
ms_MY: sila pilih salah satu pilihan di atas

en: please use %(tag_count)d tag or less | please use %(tag_count)d tags or less
ms_MY[0]: sila guna %(tag_count)d 'tags' atau kurang

en: please use %(tag_count)s tag | please use %(tag_count)s tags or less
ms_MY[0]: sila gunakan %(tag_count)s 'tags' atau kurang

en: please use up to %(tag_count)s tags, less than %(max_chars)s characters each
ms_MY: sila gunakan sehingga %(tag_count)s 'tags', kurang daripada %(max_chars)s huruf untuk setiap satu

en: please, retype your password
ms_MY: Sila taip semula 'password' anda

en: provide enough details
ms_MY: sediakan maklumat/huraian terperinci

en: question contains offensive or malicious remarks
ms_MY: Soalan mengandungi kata-kata yang tidak sepatutnya, berbaur serangan serta berniat jahat

en: questions/
ms_MY: soalan/

en: received badge
ms_MY: lencana diterima

en: recover/
ms_MY: memulihkan/

en: register/
ms_MY: daftar/

en: reveal identity
ms_MY: dedahkan identiti

en: revisions/
ms_MY: semakan/

en: see your followed questions
ms_MY: lihat soalan-soalan yang anda ikuti atau 'follow'

en: seen
ms_MY: dilihat

en: select country
ms_MY: pilih negara

en: sign out
ms_MY: daftar keluar

en: signin/
ms_MY: daftar-masuk/

en: signout/
ms_MY: daftar-keluar/

en: signup/
ms_MY: daftar/

en: silver badge: occasionally awarded for the very high quality contributions
ms_MY: Lencana Perak: Kadang-kadang dianugerahkan kepada pengguna yang mempunyai sumbangan yang sangat berkualiti dalam bentuk soalan serta jawapan mahupun komen-komen.

en: sorry, file uploading requires karma >%(min_rep)s
ms_MY: maaf, muat naik fail memerlukan reputasi >%(min_rep)s

en: spam or advertising
ms_MY: spam atau pengiklanan

en: suspended
ms_MY: tergantung

en: tags are required
ms_MY: 'tags' diperlukan

en: the page you tried to visit is protected or you don't have sufficient points, see
ms_MY: anda tidak mempunyai mata reputasi yang cukup untuk melawat halaman ini, sila lihat

en: this email has already been registered, please use another one
ms_MY: Email ini telah didaftarkan, sila guna email yang lain

en: title
ms_MY: tajuk

en: unanswered
ms_MY: tidak dijawab

en: update summary:
ms_MY: ringkasan kemaskini

en: updated
ms_MY: dikemaskini

en: user karma
ms_MY: reputasi pengguna

en: user received this badge: | users received this badge:
ms_MY[0]: one: pengguna menerima lencana ini:
    
    other: pengguna menerima lencana ini:

en: which one?
ms_MY: yang mana satu?

en: will not be shown, used to calculate age, format: YYYY-MM-DD
ms_MY: tidak akan dipaparkan, digunakan untuk mengira umur, format: YYYY-MM-DD

en: you don't have the permission to remove all flags
ms_MY: anda tidak mempunyai keizinan untuk memadam semua 'flags'
