askbot - en to ro translation catalogue (647 entries)

en: 
            <span class='big strong'>Dear %(user_name)s</span>, we look forward to hearing your feedback. 
            Please type and send us your message below.
ro: 
            <span class='big strong'>%(user_name)s</span> așteptăm cu intereset sugestiile tale. 
    Introduceți mai jos mesajul sugestiei.

en: 
            <span class='big strong'>Dear visitor</span>, we look forward to hearing your feedback.
            Please type and send us your message below.
ro: 
            <span class='big strong'>Stimate vizitator(user_name)s</span> așteptăm cu intereset sugestiile tale. 
    Introduceți mai jos mesajul sugestiei.

en:  - to expand, or dig in by adding more tags and revising the query.
ro:  pentru a lărgi sau a filtra prin adăugarea mai multor etichete sau a textului de căutat.

en:  or
ro:  sau

en: " and "%s"
ro: " și "%s"

en: " and more
ro: " și în plus

en: "Login now!"
ro: "Autentifică acum!"

en: %(hr)d hour ago | %(hr)d hours ago
ro[0]: acum %(hr)d oră
ro[1]: acum %(hr)d ore
ro[2]: acum %(hr)d de ore

en: %(item1)s and %(item2)s
ro: %(item1)s și %(item2)s

en: %(min)d min ago | %(min)d mins ago
ro[0]: acum %(min)d minut
ro[1]: acum %(min)d minute
ro[2]: acum %(min)d de minute

en: %(new)s new flagged posts
ro: %(new)s postări noi marcate

en: %(new)s new flagged posts and %(seen)s previous
ro: %(new)s postări noi marcate și %(seen)s anterioare

en: %(points)s points were added for %(username)s's contribution to question %(question_title)s
ro: %(points)s puncte au fost adăugate pentru contribuția utilizatorului %(username)s la întrebarea %(question_title)s

en: %(points)s points were subtracted for %(username)s's contribution to question %(question_title)s
ro: %(points)s puncte au fost retrase pentru contribuția utilizatorului %(username)s la întrebarea %(question_title)s

en: %(question_count)d updated question about %(topics)s | %(question_count)d updated questions about %(topics)s
ro[0]: %(question_count)d întrebare actualizată despre %(topics)s
ro[1]: %(question_count)d întrebări actualizate despre %(topics)s
ro[2]: %(question_count)d de întrebări actualizate despre %(topics)s

en: %(seen)s flagged posts
ro: %(seen)s (de) postări marcate

en: %(site)s logo
ro: siglă %(site)s

en: %(user)s has %(badges)s
ro: %(user)s are %(badges)s

en: %(user_name)s's karma change log
ro: schimbăr în reputația utilizatorului %(user_name)s

en: %(username)s gravatar image
ro: imagine gravatat %(username)s

en: %(username)s karma is %(reputation)s
ro: %(username)s are %(reputation)s puncte de reputație

en: %(username)s's current status is "%(status)s"
ro: starea curentă a utilizatorului %(username)s este „%(status)s”

en: %(username)s's profile
ro: Profilul pentru %(username)s

en: %(username)s's website is %(url)s
ro: Pagina web pentru %(username)s este %(url)s

en: (%(comment_count)s comment) | the answer has been commented %(comment_count)s times
ro[0]: (%(comment_count)s comentariu)
ro[1]: răspunsul a fost comentat de %(comment_count)s ori
ro[2]: răspunsul a fost comentat de %(comment_count)s de ori

en: (required)
ro: (obligatoriu)

en: (this field is required)
ro: (acest câmp este obligatoriu)

en: **bold**
ro: **îngroșat**

en: **bold** or __bold__
ro: **îngroșat** sau __îngroșat__

en: *italic*
ro: *înclinat*

en: *italic* or _italic_
ro: *înclinat* sau __înclinat__

en: 2 days ago
ro: acum 2 zile

en: <em>Changed by moderator. Reason:</em> %(reason)s
ro: <em>Schimbat de moderator. Motiv:</em> %(reason)s

en: <em>Warning:</em> if your database is not empty, please back it up
            before attempting this operation.
ro: <em>Avertisment:</em> dacă baza de date nu este goală, creați o copie de siguranță
            înainte de a începe această operație.

en: <span class="count">%(cnt)s</span> Vote | <span class="count">%(cnt)s</span> Votes
ro[0]: <span class="count">%(cnt)s</span> vot
ro[1]: <span class="count">%(cnt)s</span> voturi
ro[2]: <span class="count">%(cnt)s</span> de voturi

en: <span class="count">%(counter)s</span> Badge | <span class="count">%(counter)s</span> Badges
ro[0]: <span class="count">%(counter)s</span> insignă
ro[1]: <span class="count">%(counter)s</span> insigne
ro[2]: <span class="count">%(counter)s</span> de insigne

en: <span class="count">%(counter)s</span> Question | <span class="count">%(counter)s</span> Questions
ro[0]: <span class="count">%(counter)s</span> întrebare
ro[1]: <span class="count">%(counter)s</span> întrebări
ro[2]: <span class="count">%(counter)s</span> de întrebări

en: <span class="count">%(counter)s</span> Tag | <span class="count">%(counter)s</span> Tags
ro[0]: <span class="count">%(counter)s</span> etichetă
ro[1]: <span class="count">%(counter)s</span> etichete
ro[2]: <span class="count">%(counter)s</span> de etichete

en: >%(points)s points required to downvote
ro: sunt necesare %(points)s puncte pentru a dezaprova

en: >%(points)s points required to upvote
ro: Sunt necesare >%(points)s puncte pentru a vota pozitiv

en: AOL screen name
ro: nume utilizator AOL

en: Account recovery email sent
ro: E-mail-ul pentru recuperarea contului a fost trimis

en: Add
ro: Adaugă

en: All configuration options must be edited in the site settings.py file
ro: Toate opțiunile de configurare trebuie editate în fișierul site-ului settings.py

en: Allowed image file types are %(types)s
ro: Tipurile de fișiere imagine permise sunt %(types)s

en: An email will be sent to the user with 'reply-to' field set to your email address. Please make sure that your address is entered correctly.
ro: Un mesaj email va fi trimis către utilizator cu câmpul „reply-to” definit la adresa proprie de email. Verificați că adresa proprie este introdusă corect.

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Answer Your Own Question
ro: Răspunde propriei întrebări

en: Answer accepted with %(num)s or more votes
ro: Răspuns acceptat cu %(num)s sau mai multe voturi

en: Answer voted up %(num)s times
ro: Răspuns votat pozitiv de %(num)s de ori

en: Answered a question more than %(days)s days later with at least %(votes)s votes
ro: A răspuns unei întrebări mai mult de %(days)s zile mai târziu cu cel puțin %(votes)s voturi

en: Answered by me
ro: Răspunse de mine

en: Answered own question with at least %(num)s up votes
ro: A răspuns proprieri întrebări cu cel puțin %(num)s voturi pozitive

en: Approved User
ro: Utilizator aprobat

en: Asked a question and accepted an answer
ro: A pus o întrebare și a acceptat răspunsul

en: Asked a question with %(views)s views
ro: A pus o întrebare cu %(views)s vizualizări

en: Asked by me
ro: Întrebate de mine

en: Asked first question with at least one up vote
ro: A întrebat prima întrebare cu cel puțin un vot pozitiv

en: Associate Editor
ro: Editor asociat

en: Autobiographer
ro: Autobiograf

en: Badge
ro: Insignă

en: Badge "%(name)s"
ro: Insigna „%(name)s”

en: Badge settings
ro: Configurări insigne

en: Badges
ro: Insigne

en: Base Settings
ro: Configurări de bază

en: Be the first one to answer this question!
ro: Fi primul care răspunde acestei întrebări!

en: Blocked User
ro: Utilizator blocat

en: Blogger blog name
ro: nume blog Blogger

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cannot change own status
ro: Nu se poate schimba propria stare

en: Cannot change status of another moderator
ro: Nu se poate schimba starea altui utilizator

en: Cannot turn other user to moderator
ro: Nu s-a putut schimba alt utilizator în moderator

en: Change password
ro: Schimbă parola

en: Change status to
ro: Schimbă starea în

en: Change your %(provider)s password
ro: Modificați parola pentru %(provider)s

en: Change your password
ro: Schimbați parola

en: Check if you do not want to reveal your name when asking this question
ro: Bifați în cazul în care nu doriți să dezvăluiți numele vostru când puneți această întrebare

en: Choose email tag filter
ro: Alegeți filtru email etichete

en: Citizen Patrol
ro: Patrula comunitară

en: City
ro: Oraș

en: Civic Duty
ro: Datoria civică

en: ClaimID user name
ro: nume utilizator ClaimID

en: Cleanup
ro: Curățenie

en: Click to see if your %(provider)s signin still works for %(site_name)s
ro: Efectuați clic pentru a verifica dacă autentificarea pentru %(provider)s încă funcționează pe %(site_name)s

en: Close question
ro: Închide întrebarea

en: Close reason:
ro: Motiv închidere:

en: Close the question
ro: Închide întrebarea

en: Comma separated list of Q&A site keywords
ro: Listă separată de virgule pentru cuvintele cheie ale siteului

en: Commentator
ro: Comentator

en: Comments and posts mentioning me
ro: Comentarii și răspunsuri în care sunt menționat eu

en: Community badges
ro: Insigne ale comunității

en: Community gives you awards for your questions, answers and votes.
ro: Comunitatea vă recompensează pentru întrebările, răspunsurile și voturile dumneavoastră.

en: Completed all user profile fields
ro: A completat toate câmpurile din profil

en: Congratulations, you are now an Administrator
ro: Felicitări, de acum sunteți un administrator

en: Congratulations, you have received a badge '%(badge_name)s'. Check out <a href="%(user_profile)s">your profile</a>.
ro: Felicitări, ați obținut o insignă „%(badge_name)s”. Verificați <a href="%(user_profile)s">profilul propriu</a>.

en: Connect your %(provider)s account to %(site_name)s
ro: Conectați contul %(provider)s la %(site_name)s

en: Contributors
ro: Contribuitori

en: Country
ro: Țară

en: Country field is required
ro: Câmpul cu țara este obligatoriu

en: Create a password-protected account
ro: Creați un cont protejat prin parolă

en: Create password for %(provider)s
ro: Creați parolă pentru %(provider)s

en: Created a tag used by %(num)s questions
ro: A creat o etichetă folosită în %(num)s întrebări

en: Current password
ro: Parolă curentă

en: Daily
ro: Zilnic

en: Date of birth
ro: Data nașterii

en: Default value:
ro: Valoare implicită:

en: Default value: ""
ro: Valoare implicită: ""

en: Default value: %s
ro: Valoare implicită: %s

en: Deleted own post with %(votes)s or more downvotes
ro: A șters propriul mesaj cu %(votes)s sau mai multe voturi negative

en: Deleted own post with %(votes)s or more upvotes
ro: A șters mesajul propriu cu %(votes)s sau mai multe voturi

en: Did not find what you were looking for?
ro: Nu ați găsit ceea ce căutați?

en: Disciplined
ro: Disciplinat

en: Documentation
ro: Documentație

en: Edit Group Settings
ro: Editare configurări de grup

en: Edit Site Settings
ro: Editați configurările site-ului

en: Edit answer
ro: Modifică răspuns

en: Edit question
ro: Modifică întrebarea

en: Edit user profile
ro: Modifică profilul de utilizator

en: Edited %(num)s entries
ro: A modificat %(num)s intrări

en: Email and email alert settings
ro: Configurări email și alerte

en: Email changed
ro: Adresa de e-mail a fost schimbată

en: Email not changed
ro: Adresa de e-mail nu a fost schimbată

en: Email subscription settings
ro: Configurări abonamente email

en: Email verified
ro: Adresa de e-mail a fost verificată

en: Enlightened
ro: Luminat

en: Enter number of points to add or subtract
ro: Introduceți numărul de puncte pentru a fi adăugate sau retrase

en: Enthusiast
ro: Entuziast

en: Entire forum
ro: Toate întrebările

en: Entire forum (tag filtered)
ro: Toate întrebările (filtrate pe tag)

en: Error uploading file. Please contact the site administrator. Thank you.
ro: Eroare la încărcarea fișierului. Vă rugăm să contactați administratorii siteului. Vă mulțumim.

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: Famous Question
ro: Întrebare faimoasă

en: Favorite Question
ro: Întrebare favorită

en: Feedback
ro: Sugestii

en: Feedback site URL
ro: URL site pentru feedback

en: First answer was accepted with %(num)s or more votes
ro: Primul răspuns a fost acceptat cu %(num)s sau mai multe voturi

en: First downvote
ro: Primul vot negativ

en: First edit
ro: Prima modificare

en: First flagged post
ro: Primul mesaj marcat ca ofensiv

en: First retag
ro: Prima reetichetare

en: First rollback
ro: Prima revenire la o versiune anterioară

en: First upvote
ro: Primul vot pozitiv

en: Flag offensive
ro: Marchează ofensiv

en: Flickr user name
ro: nume utilizator Flickr

en: For example, if you ask an interesting question or give a helpful answer, your input will be upvoted. On the other hand if the answer is misleading - it will be downvoted. Each vote in favor will generate <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> points, each vote against will subtract <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong> points. There is a limit of <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> points that can be accumulated for a question or answer per day. The table below explains reputation point requirements for each type of moderation task.
ro: De exemplu, dacă puneți o întrebare interesantă sau dacă oferiți un răspuns util, veți fi apreciat cu voturi pozitive. Pe de altă parte, dacă răspunsul este greșit, va fi votat negativ. Fiecare vot pozitiv va genera puncte <strong>%(REP_GAIN_FOR_RECEIVING_UPVOTE)s</strong> points, fiecare vot negativ va șterge puncte <strong>%(REP_LOSS_FOR_RECEIVING_DOWNVOTE)s</strong>. Există o limită a punctelor <strong>%(MAX_REP_GAIN_PER_USER_PER_DAY)s</strong> pe care le puteți acumula pentru o întrebare sau un răspuns în decursul unei zile. Tabelul de mai jos explică necesarul de puncte de reputație necesare pentru fiecare tip de sarcină de moderare.

en: Forum Moderator
ro: Moderator

en: Frequently Asked Questions
ro: Întrebări frecvente

en: Give us your feedback!
ro: Trimite sugestia ta!

en: Goal of this site is...
ro: Scopul acestui site este...

en: Good Answer
ro: Răspuns bun

en: Good Question
ro: Întrebare bună

en: Great Answer
ro: Răspuns grozav

en: Great Question
ro: Întrebare grozavă

en: Group settings: %(name)s
ro: Configurări grup: %(name)s

en: Home
ro: Acasă

en: If left empty, a simple internal feedback form will be used instead
ro: Dacă este lăsat gol, se va folosi un formular intern de feedback

en: If this approach is not for you, we respect your choice.
ro: Dacă această abordare nu este pe placul dumneavoastră, vă respectăm alegerea.

en: If you wish to change %(username)s's status, please make a meaningful selection.
ro: Dacă doriți să modificați statusul %(username)s alegeți ceva expresiv.

en: If you wish, please add, remove or re-validate your login methods
ro: Dacă doriți, adăugați, ștergeți sau revalidați metodele de autentificare

en: Ignored tags
ro: Etichete ignorate

en: Import StackExchange data
ro: Importă date StackExchange

en: Import data
ro: Import date

en: In the case you experience any difficulties in using this import tool,
            please try importing your data via command line: <code>python manage.py load_stackexchange path/to/your-data.zip</code>
ro: În cazul în care întâmpinați dificultăți în utilizarea acestei unelte pentru import,
            încercați să importați datele utilizând linia de comandă : <code>python manage.py load_stackexchange calea/către/datele-dumneavoastră.zip</code>

en: Individually selected
ro: Alese individual

en: Individually selected questions
ro: Întrebări selectate individual

en: Instantly
ro: Imediat

en: Interesting tags
ro: Etichete interesante

en: Internal server error
ro: Eroare server internă

en: Left 10 comments with score of 10 or more
ro: A lăsat 10 comentarii cu scorul de 10 sau mai mult

en: LiveJournal blog name
ro: nume blog LiveJournal

en: Livesettings are disabled for this site.
ro: Configurările live sunt dezactivate pentru acest site

en: Log out
ro: Ieșire

en: Login method %(provider_name)s does not exist
ro: Metoda de autentificare pentru %(provider_name)s nu există

en: Logout
ro: Ieșire

en: Maximum number of news entries in an email alert
ro: Număr maxim de intrări întrun email de alerte

en: Mentions and comment responses
ro: Mențiuni și răspunsuri la comentarii

en: Message sent
ro: Mesaj trimis

en: Message text
ro: Text mesaj

en: New password
ro: Parolă nouă

en: Nice Answer
ro: Răspuns frumos

en: Nice Question
ro: Întrebare frumoasă

en: No email
ro: Fără email

en: Notable Question
ro: Întrebare notabilă

en: Nothing found
ro: Nu a fost găsit nimic

en: Nothing found.
ro: Nu s-a găsit nimic.

en: OK to close
ro: Ok pentru închidere

en: Old password is incorrect.                     Please enter the correct password.
ro: Parola veche nu este corectă. Introduceți o parolă corectă.

en: Oops, apologies - there was some error
ro: Oops, ne cerem scuze - a apărut o eroare

en: Oops, sorry - there was some error - please try again
ro: Oauu, scuze - a apărut o eroare - încercați mai târziu

en: OpenID %(openid_url)s is invalid
ro: Legătura OpenID %(openid_url)s este nevalidă

en: OpenID url
ro: URL OpenID

en: Organizer
ro: Organizator

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Password
ro: Parolă

en: Password:
ro: Parolă:

en: Passwords did not match
ro: Parolele nu se potrivesc

en: Peer Pressure
ro: Presat de colegi

en: Please add one or more login methods.
ro: Adăugați una sau mai multe metode de autentificare

en: Please avoid asking questions that are not relevant to this community, too subjective and argumentative.
ro: Vă rugăm să evitați a pune întrebări care nu sunt relevante pentru această comunitate, prea subiective și argumentative.

en: Please check your email and visit the enclosed link.
ro: Verificați-vă e-mail-ul și mergeți la legătura inclusă

en: Please choose password > %(len)s characters
ro: Alegeți o parolă mai mare decât %(len)s caractere

en: Please click any of the icons below to sign in
ro: Pentru a vă autentifica efectuați clic pe oricare din iconițele de mai jos

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
ro[0]: Corectați eroarea de mai jos
ro[1]: Corectați erorile de mai jos
ro[2]: Corectați erorile de mai jos

en: Please enter your %(username_token)s
ro: Introduceți %(username_token)s

en: Please sign in to subscribe for: %(tags)s
ro: Vă rugăm să vă autentificați pentru a vă abona la: %(tags)s

en: Please wait a second! Your account is recovered, but ...
ro: Așteptați puțin! Contul dumneavoastră este recuperat, dar...

en: Please, enter your new password
ro: Introduceți noua parolă

en: Please, enter your password
ro: Introduceți parola

en: Please, enter your user name
ro: Introduceți numele de utilizator

en: Please, post your question!
ro: Vă rugăm să puneți o întrebare!

en: Please, retype
ro: introduceți din nou

en: Please, subscribe for the following tags:
ro: Abonați-vă la următoarele etichete:

en: Popular Question
ro: Întrebare populară

en: Posted %(num_comments)s comments
ro: A adăugat %(num_comments)s comentarii

en: Prefix for the email subject line
ro: Prefixul liniei de subiect din email

en: Privacy policy
ro: Politica de confidențialitate

en: Profile
ro: Profil

en: Pundit
ro: Cărturar

en: Q&A forum feedback
ro: Sugestii pentru întrebări și răspunsuri

en: Question favorited by %(num)s users
ro: Întrebare favorită pentru %(num)s utilizatori

en: Question has no accepted answers
ro: Întrebarea nu are un răspuns acceptat

en: Question has no answers
ro: Întrebarea nu are răspuns

en: Question voted up %(num)s times
ro: Întrebare votată pozitiv de %(num)s de ori

en: Questions
ro: Întrebări

en: Questions that I answered
ro: Întrebările la care am răspuns

en: Questions that I asked
ro: Întrebările pe care le-am pus

en: Real name
ro: Nume real

en: Reasons
ro: Motive

en: Received at least %(votes)s upvote for an answer for the first time
ro: A primit cel puțin %(votes)s voturi pozitive pentru un răspuns pentru prima dată

en: Recover your %(site)s account
ro: Recuperați contul %(site)s

en: Registered User
ro: Utilizator înregistrat

en: Registered user
ro: Utilizator înregistrat

en: Registration
ro: Înregistrare

en: Related questions
ro: Întrebări similare

en: Reopen question
ro: Redeschide întrebarea

en: Reopen this question
ro: Redeschide această întrebare

en: Reopen this question?
ro: Redeschide această întrebare?

en: Retag
ro: Reetichetează

en: Revision history
ro: Istoric revizii

en: Save
ro: Salvează

en: Save Email
ro: Salvează adresa de e-mail

en: Save edit
ro: Salvează modificările

en: Save your email address
ro: Salvați adresa de email

en: Scholar
ro: Elev

en: Screen Name
ro: Nume afișat

en: Screen name
ro: Nume afișat

en: Search tip:
ro: Indiciu de căutare:

en: Search tips:
ro: Indicii de căutare:

en: Sections:
ro: Secțiuni:

en: Self-Learner
ro: Autodidact

en: Send Feedback
ro: Trimite sugestia

en: Send message
ro: Trimite mesaj

en: Send message to %(username)s
ro: Trimite mesaj către %(username)s

en: Settings included in %(name)s.
ro: Configurări incluse în %(name)s.

en: Show country
ro: Arată țara

en: Sign in with Yahoo
ro: Autentificare cu Yahoo

en: Sign in with your %(provider)s account
ro: Autentificați-vă cu contul de %(provider)s

en: Signin with %(provider)s user name and password
ro: Autentificați-vă cu numele de utilizator și parola %(provider)s

en: Site
ro: Pagină web

en: Site Adminstrator
ro: Administrator

en: Sites
ro: Pagini web

en: So questions and answers can be edited like wiki pages by experienced users of this site and this improves the overall quality of the knowledge base content.
ro: Întrebările și răspunsurile pot fi modifica asemănător paginilor wiki de către utilizatori cu experineță în acest fel îmbunătățindu-se calitatea bazei de cunoștințe.

en: Sorry you ran out of votes for today
ro: Ne pare rău, dar nu mai aveți voturi pentru azi... și mâine este o zi

en: Sorry your account appears to be blocked
ro: Contul dumneavoastră pare a fi blocat

en: Sorry your account appears to be suspended
ro: Contul dumneavoastră pare a fi suspendat

en: Sorry, anonymous users cannot edit comments
ro: Utilizatorii anonimi nu pot modifica comentariile

en: Sorry, anonymous users cannot upload files
ro: Utilizatorii anonimi nu pot încărca fișiere

en: Sorry, apparently rules have just changed - it is no longer possible to ask anonymously. Please either check the "reveal identity" box or reload this page and try editing the question again.
ro: Aparent, regulile au fost schimbate - nu mai puteți întreba ca anonim. Vă rugăm să marcați căsuța „arată identitatea” sau să reîncărcați pagina pentru a încerca din nou să introduceți întrebarea.

en: Sorry, blocked users cannot upload files
ro: Utilizatorii blocați nu pot încărca fișiere

en: Sorry, but anonymous users cannot accept answers
ro: Ne pare rău dar utilizatorii anonimi nu pot accepta răspunsuri

en: Sorry, but anonymous users cannot access the inbox
ro: Ne pare rău dar utilizatorii anonimi nu pot accesa inboxul

en: Sorry, but anonymous visitors cannot access this function
ro: Vizitatorii anonimi nu pot accesa această funcție

en: Sorry, but only post owners or moderators can edit comments
ro: Doar cel care a adăugat mesajul și moderatorii pot modifica comentariile

en: Sorry, cannot delete your question since it has an upvoted answer posted by someone else | Sorry, cannot delete your question since it has some upvoted answers posted by other users
ro[0]: Nu puteți șterge întrebarea deoarece beneficiază de un răspuns votat pozitiv de altcineva.
ro[1]: Nu puteți șterge întrebarea deoarece beneficiază de răspunsuri votate pozitiv de alți utilizatori.
ro[2]: Nu puteți șterge întrebarea deoarece beneficiază de răspunsuri votate pozitiv de alți utilizatori.

en: Sorry, comments (except the last one) are editable only within %(minutes)s minute from posting | Sorry, comments (except the last one) are editable only within %(minutes)s minutes from posting
ro[0]: Comentariile (cu excepția ultimului) pot fi modificate numai într-un interval de %(minutes)s minut de la postare
ro[1]: Comentariile (cu excepția ultimului) pot fi modificate numai într-un interval de %(minutes)s minute de la postare
ro[2]: Comentariile (cu excepția ultimului) pot fi modificate numai într-un interval de %(minutes)s de minute de la postare

en: Sorry, could not find the page you requested.
ro: Ne pare rău, pagina cerută nu a putut fi găsită.

en: Sorry, only administrators, moderators or post owners with reputation > %(min_rep)s can reopen questions.
ro: Ne pare rău, doar administratorii, moderatorii și proprietarii mesajelor cu o reputație de minim %(min_rep)s puncte de reputație pot redeschide întrebări.

en: Sorry, only moderators, site administrators and post owners can edit deleted posts
ro: Numai moderatorii, administratorii site-ului și proprietarii postării pot modifica postările șterse

en: Sorry, only owner of the anonymous question can reveal his or her identity, please uncheck the box
ro: Doar cel care a pus întrebarea anonimă poate dezvălui identitatea, debifați căsuța

en: Sorry, only question owners, site administrators and moderators can retag deleted questions
ro: Numai proprietarii întrebării, administratorii site-ului și moderatorii pot reeticheta întrebările șterse

en: Sorry, since your account is blocked you cannot close questions
ro: Deoarece contul dumneavoastră este blocat, nu puteți închide întrebări

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete comment
ro: Deoarece contul dumneavoastră este blocat, nu puteți șterge comentarii

en: Sorry, since your account is blocked you cannot delete posts
ro: Deoarece contul dumneavoastră este blocat, nu puteți șterge postări

en: Sorry, since your account is blocked you cannot edit posts
ro: Deoarece contul dumneavoastră este blocat, nu puteți modifica postările

en: Sorry, since your account is blocked you cannot retag questions
ro: Deoarece contul dumneavoastră este blocat, nu puteți reeticheta întrebări

en: Sorry, since your account is suspended you can comment only your own posts
ro: Deoarece contul dumneavoastră este suspendat, puteți comenta numai postările proprii

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own comments
ro: Deoarece contul dumneavoastră este suspendat, puteți șterge numai propriile comentarii

en: Sorry, since your account is suspended you can delete only your own posts
ro: Deoarece contul dumneavoastră este suspendat, puteți șterge numai postările proprii

en: Sorry, since your account is suspended you can edit only your own posts
ro: Deoarece contul dumneavoastră este suspendat, puteți modifica numai postările proprii

en: Sorry, since your account is suspended you can retag only your own questions
ro: Deoarece contul dumneavoastră este suspendat, puteți reeticheta numai întrebările proprii

en: Sorry, since your account is suspended you cannot close questions
ro: Deoarece contul dumneavoastră este suspendat, nu puteți închide întrebări

en: Sorry, something is not right here...
ro: Ne pare rău dar ceva nu este în regulă aici

en: Sorry, suspended users cannot upload files
ro: Utilizatorii suspendați nu pot încărca fișiere

en: Sorry, the answer you are looking for is no longer available, because the parent question has been removed
ro: Ne pare rău, răspunsul pe care îl cautați nu mai etse disponibil deoarece întrebarea asociată a fost ștearsă

en: Sorry, the comment you are looking for has been deleted and is no longer accessible
ro: Ne pare rău, comentariul pe care îl căutați a fost șters nu mai este accesibil

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent answer has been removed
ro: Ne pare rău, comentariul pe care îl cautați nu mai este accesibil deoarece răspunsul asociat a fost șters

en: Sorry, the comment you are looking for is no longer accessible, because the parent question has been removed
ro: Ne pare rău, comentariu pe care îl cautați nu mai este accesibil deoarece întrebarea asociată a fost ștearsă

en: Sorry, this account recovery key has expired or is invalid
ro: Ne pare rău, cheia pentru recuperarea contului a expirat sau nu mai este validă

en: Sorry, this answer has been removed and is no longer accessible
ro: Ne pară rău, această întrebarea a fost ștearsă și nu mai este accesibilă

en: Sorry, this question has been deleted and is no longer accessible
ro: Ne pare rău, această întrebare a fost ștearsă și nu mai este accesibilă

en: Sorry, to close other people' posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ro: Ne pare rău, pentru a închide mesajele altor utilizatori este nevoie de un minim de %(min_rep)s puncte de reputație

en: Sorry, to close own question a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ro: Ne pare rău, pentru a închide propria întrebare este nevoie de un minim de %(min_rep)s puncte de reputație

en: Sorry, to comment any post a minimum reputation of %(min_rep)s points is required. You can still comment your own posts and answers to your questions
ro: Ne pare rău, pentru a comenta la un mesaj este necesar un minim de %(min_rep)s puncte de reputație. Puteți în continuare să comentați mesajele și răspunsurile pentru întrebările proprii

en: Sorry, to delete comments reputation of %(min_rep)s is required
ro: Ne pare rău, pentru a șterge un comentariu este nevoie de un minim de %(min_rep)s puncte de reputație

en: Sorry, to edit other people's posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ro: Ne pare rău, pentru a modifica mesajele altor utilizatori este nevoie de un minim de %(min_rep)s puncte de reputație

en: Sorry, to edit wiki posts, a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ro: Pentru a modifica wiki-ul, este necesar un minim de %(min_rep)s puncte de reputație

en: Sorry, to reopen own question a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ro: Ne pare rău, pentru a redesche propria întrebare este nevoie de un minim de %(min_rep)s puncte de reputație

en: Sorry, to retag questions a minimum reputation of %(min_rep)s is required
ro: Ne pare rău, pentru a reeticheta întrebări este nevoie de un minim de %(min_rep)s puncte de reputație

en: Sorry, we don't have this email address in the database
ro: Această adreasă de e-mail nu se regăsește în baza noastră de date

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot delete comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
ro: Nu sunteți autentificat și nu puteți șterge comentarii . Vă rugăm să vă <a href="%(sign_in_url)s">autentificați</a>.

en: Sorry, you appear to be logged out and cannot post comments. Please <a href="%(sign_in_url)s">sign in</a>.
ro: Nu sunteți autentificat și nu puteți adăuga comentarii . Vă rugăm să vă <a href="%(sign_in_url)s">autentificați</a>.

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is blocked
ro: Nu puteți accepta sau refuza cele mai  bune răspunsuri deoarece contul dumneavoastră este blocat

en: Sorry, you cannot accept or unaccept best answers because your account is suspended
ro: Nu puteți accepta sau refuza cele mai  bune răspunsuri deoarece contul dumneavoastră este suspendat

en: Stellar Question
ro: Întrebare stelară

en: Still have questions?
ro: Aveți și alte întrebări?

en: Subject line
ro: Linie subiect

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Subscribe for tags
ro: Abonare etichete

en: Subtract
ro: Scade

en: Successfully deleted the requested avatars.
ro: Ați șters cu succes avatarele cerute.

en: Successfully updated your avatar.
ro: Ați actualizat cu succes propriul avatar.

en: Successfully uploaded a new avatar.
ro: A încărcat cu succes un avatar nou.

en: Supporter
ro: Suporter

en: Suspended User
ro: Utilizator suspendat

en: Tag subscription was canceled (<a href="%(url)s">undo</a>).
ro: Abonomanetul la etichetă a fost anulat (<a href="%(url)s">refă</a>).

en: Tags help to keep the content better organized and searchable
ro: Etichetele ajută la organizarea și căutarea conținutului

en: Teacher
ro: Profesor

en: Technorati user name
ro: nume utilizator Technorati

en: Text of the Q&A forum Privacy Policy (html format)
ro: Textul pentru pagina politicii de confidențialitate (format html)

en: Thanks for the feedback!
ro: Vă mulțumim pentru sugestii!

en: The short answer is: <strong>you</strong>.
ro: Răspunsul scurt este: <strong>dumneavoastră</strong>.

en: This might have happened for the following reasons:
ro: Acest lucru s-a întâmplat probabil din următoarele motive:

en: This post has been deleted and can be seen only by post owners, site administrators and moderators
ro: Această postare a fost ștearsă și poate fi văzută numai de către proprietari, administratorii site-ului și moderatori

en: This post is a wiki.
            Anyone with karma &gt;%(wiki_min_rep)s is welcome to improve it.
ro: Acesta este o pagină wiki.
           Oricine cu o reputație mai mare decât %(wiki_min_rep)s este binevenit să o imbunătățească.

en: This website is moderated by the users.
ro: Acest site web este moderat de utilizatori.

en: Title
ro: Titlu

en: To register, do I need to create new password?
ro: Pentru a mă înregistra trebuie să creez o parolă nouă?

en: Toggle the real time Markdown editor preview
ro: Comută previzualizare în timp real pentru textul Markdown

en: Uncollapse all
ro: Restrânge tot

en: Unfortunately, there was some problem when connecting to %(provider)s, please try again or use another provider
ro: Din păcate există o problemă la conectarea la %(provider)s, reîncercați sau utilizați un alt furnizor

en: Update
ro: Actualizează

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload your stackexchange dump .zip file, then wait until
            the data import completes. This process may take several minutes.
            Please note that feedback will be printed in plain text.
ro: Încărcați fișierul dump .zip stackexchange, apoi așteptați până ce
            se termină importul datelor. Procesul poate dura câteva minute.
            Rețineți că feedback-ul va fi afișat în text simplu.

en: User login
ro: Autentificare autilizator

en: User profile
ro: Profil utilizator

en: User reputation changed
ro: Reputația utilizatorului a fost schimbată

en: User status changed
ro: Starea utilizatorului a fost schimbată

en: User's current reputation is %(reputation)s points
ro: Reputația curentă a utilizatorului este %(reputation)s puncte

en: Username:
ro: Nume utilizator:

en: Users
ro: Utilizatori

en: Validate email
ro: Validează adresa de e-mail

en: Verisign user name
ro: nume utilizator Verisign

en: Very active in one tag
ro: Foarte activ pe o anumită etichetă

en: Vidoop user name
ro: nume utilizator Vidoop

en: Visited site every day for %(num)s days in a row
ro: A vizitat siteul în fiecare zi pentru %(num)s zile consecutive

en: Voted %(num)s times
ro: A votat de %(num)s de ori

en: Watched User
ro: Utilizator urmărit

en: We look forward to hearing your feedback! Please, give it next time :)
ro: Suntem interesați de sugestiile voastre!

en: Website
ro: Pagină web

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: What kinds of questions can I ask here?
ro: Ce fel de întrebări pot întreba aici?

en: What should I avoid in my answers?
ro: Ce ar trebui să evit în răspunsurile mele?

en: When:
ro: Când:

en: Who moderates this community?
ro: Cine moderează această comunitate?

en: Why other people can edit my questions/answers?
ro: De ce alții pot modifica întrebările/răspunsurile mele?

en: Why use and modify tags?
ro: De ce să folosiți și să modificați etichetele?

en: WordPress blog name
ro: nume blog WordPress

en: You can expand your search by
ro: Puteți extinde căutarea prin

en: You don't have permission to edit values.
ro: Nu aveți permisiunea de a edita valorile

en: You have %(votes_left)s votes left for today
ro: Mai ai %(votes_left)s voturi pentru azi

en: You have asked this question anonymously, if you decide to reveal your identity, please check this box.
ro: Ați răspuns la această întrebare anonim, dacă decideți să vă arătați identitatea, marcați această căsuță.

en: Your %(provider)s login works fine
ro: Autentificarea pentru %(provider)s este funcțională

en: Your account details are:
ro: Detaliile contului sunt:

en: Your answer
ro: Răspunsul tău

en: Your current reputation is %(reputation)s points
ro: Reputația curentă este %(reputation)s puncte

en: Your karma change log.
ro: Schimbările în reputație.

en: Your message:
ro: Mesaj:

en: Your new password saved
ro: Noua parolă a fost salvată

en: Your tag subscription was saved, thanks!
ro: Abonarea la etichetă a fost salvată!

en: Your user name (<i>required</i>)
ro: Numele de utilizator este (<i>obligatoriu</i>)

en: [closed]
ro: [închis]

en: [deleted]
ro: [șters]

en: about
ro: despre

en: about/
ro: despre/

en: account/
ro: cont/

en: active
ro: activ

en: activity
ro: activitate

en: add comments
ro: adaugă comentarii

en: add tags and a query to focus your search
ro: adăugarea de etichete și a mai multe cuvinte cheie pentru căutare

en: age
ro: vârstă

en: all
ro: toate

en: allowed file types are '%(file_types)s'
ro: tipurile de fișiere permise sunt „%(file_types)s”

en: anonymous user
ro: utilizator anonim

en: answer | answers
ro[0]: răspuns
ro[1]: răspunsuri
ro[2]: de răspunsuri

en: answer/
ro: raspuns/

en: answered
ro: răspuns

en: answered a question
ro: a răspuns unei întrebări

en: answers/
ro: raspunsuri/

en: approved
ro: aprobat

en: ask anonymously
ro: întreabă anonim

en: ask/
ro: intreaba/

en: asked
ro: întrebat

en: asked a question
ro: a pus o întrebare

en: back
ro: înapoi

en: back to home page
ro: înapoi la pagina de start

en: back to previous page
ro: mergeți înapoi la pagina anterioară

en: badges
ro: insigne

en: badges/
ro: insigne/

en: badges:
ro: insigne:

en: basic HTML tags are also supported
ro: de asemenea sunt suportate tag-uri HTML simple

en: be clear and concise
ro: fiți clari și conciși

en: blocked
ro: blocat

en: bronze
ro: bronz

en: bronze badge: often given as a special honor
ro: insignă de argint: acordată adesea pentru a onora pe cineva într-un mod special

en: by activity
ro: după activitate

en: by answers
ro: după răspunsuri

en: by date
ro: după dată

en: by name
ro: după nume

en: by popularity
ro: după popularitate

en: by relevance
ro: după relevanță

en: by username
ro: după nume de utilizator

en: by votes
ro: după voturi

en: canceled vote
ro: vot anulat

en: change picture
ro: schimbă poza

en: changes saved
ro: schimbările au fost salvate

en: click to hide/show revision
ro: clic pentru a arătă/a ascunde revizia

en: click to see least voted questions
ro: efectuați clic pentru a vedea întrebările cu cele mai puține voturi

en: click to see most relevant questions
ro: efectuați clic pentru a vedea cele mai relevante întrebări

en: click to see most voted questions
ro: efectuați clic pentru a vedea întrebările cu cele mai multe voturi

en: click to see the least answered questions
ro: efectuați clic pentru a vedea întrebările cu cele mai puține răspunsuri

en: click to see the least recently updated questions
ro: clic pentru a vedea cel mai puțin recent actualizate întrebări

en: click to see the most answered questions
ro: efectuați clic pentru a vedea întrebările cu cele mai multe răspunsuri

en: click to see the most recently updated questions
ro: clic pentru a vedea cele mai recent actualizate întrebări

en: click to see the newest questions
ro: efectuați clic pentru a vedea cele mai noi întrebări

en: click to see the oldest questions
ro: clic pentru a vedea cele mai vechi întrebări

en: close
ro: închide

en: close date %(closed_at)s
ro: data închiderii %(closed_at)s

en: close/
ro: inchide/

en: coldest
ro: mai reci

en: commented answer
ro: răspuns comentat

en: commented question
ro: întrebare comentată

en: comments and answers to others questions
ro: comentarii și răspunsuri pentru întrebările altora

en: community wiki (karma is not awarded & many others can edit wiki post)
ro: wiki al comunității (nu se primesc puncte de reputație și mesajul poate fi modificat de mai multe persoane)

en: completed user profile
ro: profil utilizator complet

en: content
ro: conținut

en: current number of votes
ro: număr actual de voturi

en: current page
ro: pagiona curentă

en: daily
ro: zilnic

en: delete
ro: șterge

en: delete avatar
ro: șterge avatar

en: delete this comment
ro: șterge acest comentariu

en: deleted answer
ro: răspuns șters

en: deleted question
ro: întrebare ștearsă

en: downvote
ro: vot negativ

en: downvoted
ro: votat negativ

en: duplicate question
ro: întrebare duplicat

en: each tag must be shorter than %(max_chars)d character | each tag must be shorter than %(max_chars)d characters
ro[0]: fiecare etichetă trebuie să fie mai scurtă de %(max_chars)d caracter
ro[1]: fiecare etichetă trebuie să fie mai scurtă de %(max_chars)d caractere
ro[2]: fiecare etichetă trebuie să fie mai scurtă de %(max_chars)d de caractere

en: edit
ro: modifică

en: edit community wiki questions
ro: modifică întrebările wiki-ului comunității

en: edit profile
ro: modifică profil

en: edited answer
ro: răspuns editat

en: edited question
ro: întrebare editată

en: email address is required
ro: adresa de email este obligatorie

en: email subscription settings
ro: configurări abonament email

en: email update frequency has been set to daily
ro: frecvența de actualizare a emailurilor a fost definită drept zilnic

en: email update sent to user
ro: e-mail actualizat trimis utilizatorului

en: email updates canceled
ro: actualizările email au fost anulate

en: enter a brief summary of your revision (e.g. fixed spelling, grammar, improved style, this field is optional)
ro: introduceți o descriere scurtă a reviziei (de ex. corectare ortografică, gramaticală, stil îmbunătățit, câmp opțional)

en: faq
ro: întrebări frecvente

en: faq/
ro: intrebari-frecvente/

en: feedback/
ro: sugestii/

en: flag offensive
ro: marchează ofensiv

en: forum responses (%(re_count)s)
ro: răspunsuri site (%(re_count)s)

en: give feedback
ro: oferă o sugestie

en: gold
ro: aur

en: gold badge: the highest honor and is very rare
ro: insignă de aur: cea mai înaltă onoare ... și foarte rară

en: hide preview
ro: ascunde previzualizarea

en: hottest
ro: cele mai interesante

en: if you believe this error 404 should not have occured, please
ro: în cazul în care considerați că acestă eroare 404 nu ar trebui să apară, vă rugăm

en: if you choose community wiki option, the question and answer do not generate points and name of author will not be shown
ro: dacă alegeți opțiunea wiki al comunității, întrebarea și răspunsul nu vor genera puncte iar numele autorului nu va fi afișat

en: ignored
ro: ignorat

en: image
ro: imagine

en: inactive
ro: inactiv

en: initial version
ro: versiune inițială

en: instantly
ro: instant

en: interesting
ro: interesant

en: karma
ro: reputație

en: karma:
ro: reputație:

en: last seen
ro: văzut ultima dată

en: learn more about Markdown
ro: află mai multe despre Markdown

en: least voted
ro: cele mai puțin votate

en: link
ro: legătură

en: location
ro: locație

en: manage login methods
ro: administrează metodele de autentificare

en: mark as new
ro: marcează ca nou

en: mark as seen
ro: machează ca văzut

en: marked best answer
ro: marcat ca cel mai bun răspuns

en: marked offensive
ro: marcat ca ofensator

en: markread/
ro: macheaza-citit/

en: maximum upload file size is %(file_size)sK
ro: mărimea maximă a fișierului încărcat este %(file_size)sK

en: mentioned in the post
ro: menționat în postare

en: messages/
ro: mesaje/

en: moderate this user
ro: moderează acest utilizator

en: moderate user
ro: moderează utilizator

en: moderation
ro: moderare

en: most relevant questions
ro: cele mai relevante întrebări

en: most voted
ro: cele mai votate

en: most voted answers will be shown first
ro: cele mai votate răspunsuri vor fi afișate întâi

en: new
ro: nou

en: new question
ro: întrebare nouă

en: newest
ro: cele mai noi

en: newest answers will be shown first
ro: răspunsurile mai noi vor fi afișate întâi

en: next page
ro: pagina următoare

en: no email
ro: fără e-mail

en: no new responses yet
ro: încă nici un răspuns nou

en: none
ro: niciunul

en: not a real question
ro: nu este de fapt o întrebare

en: numbered list:
ro: listă numerotată:

en: okay, let's try!
ro: Bine, să încercăm!

en: oldest
ro: mai vechi

en: oldest answers will be shown first
ro: răspunsurile mai vechi vor fi afișate întâi

en: on %(date)s
ro: în %(date)s

en: one bronze badge | %(count)d bronze badges
ro[0]: o insignă de bronz
ro[1]: %(count)d insigne de bronz
ro[2]: %(count)d de insigne de bronz

en: one gold badge | %(count)d gold badges
ro[0]: o insignă de aur
ro[1]: %(count)d insigne de aur
ro[2]: %(count)d de insigne de aur

en: one silver badge | %(count)d silver badges
ro[0]: o insignă de argint
ro[1]: %(count)d insigne de argint
ro[2]: %(count)d de insigne de argint

en: open and close own questions
ro: deschide și închide propriile întrebări

en: or
ro: sau

en: overview
ro: privire de ansamblu

en: password is required
ro: parola este obligatorie

en: permanent link
ro: legătură permanentă

en: please choose one of the options above
ro: alegeți una dintre opțiunile de mai sus

en: please enter a descriptive title for your question
ro: introduceți un titlu descriptiv pentru întrebare

en: please enter a valid email address
ro: introduceți o adresă de email validă

en: please report the error to the site administrators if you wish
ro: puteți raporta eroarea administratorilor acestui site

en: please use %(tag_count)d tag or less | please use %(tag_count)d tags or less
ro[0]: vă rugăm să folosiți %(tag_count)d etichetă sau mai puțin
ro[1]: vă rugăm să folosiți %(tag_count)d etichete sau mai puțin
ro[2]: vă rugăm să folosiți %(tag_count)d de etichete sau mai puțin

en: please, retype your password
ro: retastați parola

en: posted
ro: adăugat

en: previous
ro: precedentă

en: privacy policy
ro: politica de confidențialitate

en: privacy/
ro: confidentialitate/

en: profile - email subscriptions
ro: profil - abonamente email

en: profile - favorite questions
ro: profile - întrebări favorite

en: profile - recent activity
ro: profil - activitate recentă

en: profile - responses
ro: profil - răspunsuri

en: profile - votes
ro: profil - voturi

en: question contains offensive or malicious remarks
ro: întrebarea conține remarci ofensatoare sau răutăcioase

en: question is not relevant or outdated
ro: întrebarea nu este relevantă sau este veche

en: question is off-topic or not relevant
ro: întrebarea este off-topic sau nu este relevantă

en: question/
ro: intrebare/

en: questions/
ro: intrebari/

en: real name
ro: nume real

en: recent user activity
ro: activitate recentă utilizator

en: relevance
ro: relevanță

en: remove
ro: elimină

en: reopen
ro: redeschide

en: reopen/
ro: redeschide/

en: report as offensive (i.e containing spam, advertising, malicious text, etc.)
ro: raportează ca ofensatoare (de ex. conține spam, reclame, texte rău-voitoare, etc.)

en: report this problem
ro: raportați acestă problemă

en: reset tags
ro: resetare etichete

en: responses for %(username)s
ro: răspunsuri pentru %(username)s

en: retag
ro: reetichetează

en: retag other's questions
ro: reetichetează întrebările altora

en: retagged
ro: reetichetat

en: reveal identity
ro: arată identitatea

en: revision
ro: revizie

en: revision %(number)s
ro: revizia %(number)s

en: revisions/
ro: revizii/

en: see all questions
ro: vezi toate întrebările

en: see all tags
ro: vezi toate etichetele

en: see frequently asked questions
ro: consultați secțiunea întrebărilor frecvente

en: see latest questions
ro: vezi cele mai recente întrebări

en: see questions tagged '%(tag)s'
ro: afișează întrebările etichetate „%(tag)s”

en: see tags
ro: vezi etichetele

en: see unanswered questions
ro: vezi întrebările fără răspuns

en: seen
ro: văzut

en: select country
ro: alegeți o țară

en: select:
ro: selectează:

en: settings
ro: configurări

en: show preview
ro: arată previzualizarea

en: signin/
ro: autentificare/

en: silver
ro: argint

en: silver badge: occasionally awarded for the very high quality contributions
ro: insignă de argint: acordată ocazional pentru contribuții de cea mai bună calitate

en: sorry, entered passwords did not match, please try again
ro: ne pare rău, parolele tastate nu sunt identice, încercați din nou

en: sorry, there is no user with this name
ro: ne pare rău, nu există nici un utilizator cu acest nume

en: sorry, this name is not allowed, please choose another
ro: ne pare rău, acest nume nu este permis, alegeți un alt nume

en: sorry, this name is taken, please choose another
ro: ne pare rău, acest nume este luat, alegeți un alt nume

en: sorry, we have a serious error - user name is taken by several users
ro: ne pare rău, avem o problemă gravă, numele de utilizator este luat de mai mult utilizatori

en: sorry, we seem to have some technical difficulties
ro: ne pare rău dar se pare că avem unele dificultăți tehnice

en: sorted alphabetically
ro: ordonate alfabetic

en: sorted by frequency of tag use
ro: ordonate după frecvența folosirii etichetei

en: spam or advertising
ro: spam sau reclamă

en: start over
ro: începeți din nou

en: subscribe to the questions feed
ro: abonarea la fluxul de întrebări

en: subscribe-for-tags/
ro: abonare-etichete/

en: subscriptions
ro: abonamente

en: suspended
ro: suspendat

en: system error log is recorded, error will be fixed as soon as possible
ro: eroarea a fost înregistrată și va fi rezolvată cât de curând posibil

en: tag editors receive special awards from the community
ro: cei care modifică etichetele primesc recompense speciale din partea comunității

en: tags
ro: etichete

en: tags are required
ro: etichetele sunt obligatorii

en: tags/
ro: etichete/

en: the answer has been voted for %(answer_score)s times
ro: răspunsul a fost votat de %(answer_score)s de ori

en: the page you tried to visit is protected or you don't have sufficient points, see
ro: pagina pe care ați încercat să o vizitați este protejată și nu aveți suficiente puncte, vezi

en: the question is answered, right answer was accepted
ro: întrebarea a căpătat un răspuns, răspunsul a fost acceptat

en: this answer has been selected as correct
ro: acest răspuns a fost ales drept corect

en: this email has already been registered, please use another one
ro: acest email este deja înregistrat, utilizați altul

en: this email is already used by someone else, please choose another
ro: această adresă de email este deja folosită de un alt utilizator, folosiți o altă adresă

en: this field is required
ro: acest câmp este obligatoriu

en: this post is marked as community wiki
ro: acest text este marca drep un wiki al comunității

en: this question or answer has been deleted;
ro: acestă întrebare sau răspuns a fost ștearsă;

en: times
ro: ori

en: title
ro: titlu

en: todays unused votes
ro: voturi nefolosite azi

en: too localized
ro: prea localizată

en: too subjective and argumentative
ro: prea subiectivă și argumentativă

en: try to give an answer, rather than engage into a discussion
ro: încercați să oferiți un răspuns, nu să vă angajați într-o discuție

en: unanswered
ro: fără răspuns

en: undelete
ro: recuperează

en: up to 5 tags, less than 20 characters each
ro: până la 5 etichete, mai puțin de 20 de caractere pentru fiecare

en: update profile
ro: actualizează profil

en: update summary:
ro: sumar actualizare:

en: updated
ro: actualizat

en: updated tags
ro: etichete actualizate

en: upload/
ro: incarca/

en: upvote
ro: vot pozitiv

en: upvoted
ro: votat pozitiv

en: url has error - please check it;
ro: legătura conține erori - verificați;

en: user has voted up this many times
ro: utilizatorul a votat pozitiv de atâtea ori

en: user name can only consist of letters, empty space and underscore
ro: numele de utilizator poate fi format doar din litere, spații și liniuță de subliniere

en: user name is required
ro: numele de utilizator este obligatoriu

en: user profile
ro: profil utilizator

en: user profile overview
ro: privire de ansamblu profil utilizator

en: user received this badge: | users received this badge:
ro[0]: utilizator care a primit această insignă:
ro[1]: utilizatorii care au primit acestă insignă:
ro[2]: utilizatorii care au primit acestă insignă:

en: user vote record
ro: istoria voturilor utilizatorului

en: user voted down this many times
ro: utilizatorul a votat negativ de atâtea ori

en: users
ro: utilizatori

en: users favorite questions
ro: întrebările favorite ale utilizatorului

en: users/
ro: utilizatori/

en: view | views
ro[0]: afișare
ro[1]: afișări
ro[2]: de afișări

en: vote | votes
ro[0]: vot
ro[1]: voturi
ro[2]: de voturi

en: votes
ro: voturi

en: votes left
ro: voturi rămase

en: watched
ro: urmărit

en: weekly
ro: săptămânal

en: which one?
ro: care?

en: will not be shown, used to calculate age, format: YYYY-MM-DD
ro: nu va fi afișată, ci folosită doar pentru calcularea vârstei, format AAAA-LL-ZZ

en: yesterday
ro: ieri
